reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS. W październiku gorzej w handlu, lepiej w budownictwie

GUS. W październiku gorzej w handlu, lepiej w budownictwie

Jak podaje GUS, gólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w październiku jest gorszy niż we wrześniu. Jednak jego oceny są nadal pozytywne i bardziej korzystne niż w analogicznym miesiącu ostatnich lat.

W październiku ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 13, wobec plus 19 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 26% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 13% (we wrześniu odpowiednio: 31% i 12%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W październiku ogólna koniunktura w budownictwie oceniana jest korzystnie (plus 15), nieco lepiej niż w poprzednim miesiącu (plus 13). Wśród badanych przedsiębiorstw 28% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 13% - jej pogorszenie (we wrześniu odpowiednio 27% i 14%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. 


W październiku ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest negatywnie, gorzej niż w ubiegłym miesiącu (minus 19 wobec minus 11 we wrześniu). Wśród badanych przedsiębiorstw 11% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 30% - jej pogorszenie (we wrześniu odpowiednio 15% i 26%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.


reklama

Czytaj także

Źródło:

GUS
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MotoKariera

Kariera w motoryzacji na najwyższym biegu!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama