| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pozyskanie funduszy z UE. Program doradczy

Pozyskanie funduszy z UE. Program doradczy

Euro Info Centre (EIC) - organizacja zajmująca się wspieraniem małych i średnich przedsiębiorstw przy Komisji Wspólnot Europejskich -  wspólnie z Kredyt Bank  oraz Wartą  wprowadza program doradczo-edukacyjny, który ma pomóc firmom z sektora MSP w pozyskiwaniu środków z funduszy Unii Europejskiej.

Eksperci z Euro Info Centre specjalizujących się w programach wsparcia dla MSP oraz konsultanci z Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeniowego Warta prowadzą spotkania, na których przedsiębiorcy mogą poznać m.in. szczegóły ubiegania się o dotację i warunkach, w których może być udzielony kredyt bankowy „Inwestycja z Unią Europejską”, kredyt z Kredyt Banku. Pierwsze z cyklu dziesięciu spotkań odbyło się w połowie września tego roku. Zgodnie z programem, na spotkaniach z przedsiębiorcami poruszane są kwestie wykorzystania środków pomocowych, uzyskania kredytów na projekty finansowe z unijnych środków, ale również zagadnienia związane z ubezpieczeniem firm. W ramach pilotażowego programu doradcy banku udzielają firmom bezpłatnych porad, związanych z kredytowaniem projektów w oparciu o środki unijne.


Pytania do ekspertów można również kierować pod adresem e-mail:

euroinfo@cofung.org.pl

Informacje przydatne dla przedsiębiorców będą również zamieszczane w biuletynie dla małych i średnich firm – Euro Info.


W przypadku, gdy dotacja przekracza 125 tys. zł (program Wzrost Konkurencyjności MSP przez inwestycje) lub gdy jest wyższa niż równowartość 10 tys. euro – projekt Zintegrowany Program Operacyjny Rozwój Regionalny, wymagany jest specjalny kredyt, którym można współfinansować planowaną inwestycję. Taki kerdyt dla firm z sektora MSP w swojej ofercie ma m.in. Kredyt Bank.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »