reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd o oszczędnościach w planie Hausnera

Rząd o oszczędnościach w planie Hausnera

Według wicepremiera Jerzego Hausnera proporcja długu publicznego w stosunku do PKB w 2004 r. nie przekroczy progu 55 proc.

Wicepremier po wczorajszym posiedzeniu rządu stwierdził, że realizacja planu porządkowania i ograniczania wydatków publicznych oszczędności i dodatkowych wpływów przyniesie (w latach 2004-2007)  50,78 mld zł, wobec planowanych pierwotnie 54,56 mld zł
Wczoraj rząd zapoznał się z efektami finansowymi wynikającymi z realizacji programu nazwanego planem Hausnera. Składa się on z dwóch głównych części: administracyjno-gospodarczej i społecznej.
Rząd szacuje, że w pierwszej części mniejsze wydatki i wyższe wpływy przyniosą do publicznej kasy w latach 2004-2005 ponad 6,6 mld zł, z czego połowa ma pochodzić z wyższych wpływów z podatków.
W części społecznej oszczędności będą wynikały m.in. z zaniechania w 2005 roku podwyżek emerytur i rent oraz zmiany w sposobie wypłacania i przyznawania świadczeń przedemerytalnych.
Minister Hausner szacuje też, że w latach 2004-2007 oszczędności w wyniku wdrożenia porządkowania finansów państwa dadzą 50,78 mld zł, wobec planowanych pierwotnie 54,56 mld zł.
reklama

Czytaj także

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Izabela Żurkowska-Mróz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama