reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Będą nowe oferty giełdowe

Będą nowe oferty giełdowe

W najbliższych dniach nastąpi wysyp nowych ofert giełdowych, a liczba spółek, które zamierzają sprzedać swoje akcje, znacząco wzrośnie. Chodzi tutaj o walory takich firm, jak: Profi, Koelner, CCC, TVN, Pekaes i Polcolorit.

Zapisy na 1,28 mln akcji A i B Profi rozpoczęły się już wczoraj i potrwają do 23 listopada. Inwestorzy indywidualni będą mogli składać deklaracje do 19 listopada. Pomiędzy 22 i 23 listopada został wyznaczony termin dla inwestorów instytucjonalnych. Wczoraj spółka ogłosiła również przedział cenowy dla swoich akcji na poziomie 43-51 zł. Łącznie producent pasztetów drobiowych, dań gotowych i zup zamierza pozyskać z rynku kilkadziesiąt milionów złotych.

Od dzisiaj do 19 listopada akcje będzie również sprzedawał Koelner. Spółka działająca na rynku zamocowań oraz elementów wykończeniowych dla budownictwa planuje debiut na warszawskiej giełdzie pod koniec tego roku. Sprzedaż akcji na rynku pierwotnym ma przynieść 65-75 mln zł. W publicznej subskrypcji Koelner zaoferuje od 5 mln do 7 mln walorów serii B oraz 1,2 mln istniejących już akcji serii A1. Dzięki funduszom pozyskanym na rynku kapitałowym, firma będzie mogła umocnić swoją dotychczasową pozycję zarówno poprzez rozbudowę infrastruktury, jak i wdrożenie programu akwizycyjnego.

Z kolei producent i dystrybutor obuwia CCC zamierza ściągnąć z rynku 50 mln zł. W ramach publicznej oferty spółka uplasuje 500 tys. walorów serii B, 1,1 mln akcji serii C oraz maksymalnie do 6,4 mln papierów serii D. Środki z emisji akcji mają zasilić kapitał obrotowy oraz posłużyć rozbudowie sieci sprzedaży.

W ofercie publicznej telewizji TVN inwestorzy będą mogli natomiast kupić ponad 15,9 mln akcji, co stanowi 24,2 proc. kapitału. Przedział cenowy dla walorów spółki został ustalony w granicach 26,5-33,5 zł. W puli dla inwestorów indywidualnych znajdzie się 2,38 mln akcji (15 proc. całej oferty), natomiast w transzy dla instytucji przewidziano ponad 13,52 mln akcji (85 proc. proc. oferowanych do sprzedaży udziałów).

Pod koniec listopada mają być również prowadzone zapisy na ponad 16 mln akcji serii K Pekaesu. Łącznie ze sprzedaży walorów w ofercie publicznej spółka chce pozyskać na inwestycje ok. 160 mln zł. W tym czasie odbędą się też zapisy na akcje producenta płytek ceramicznych – spółki Polcolorit. Środki z emisji o wartości ok. 150 mln zł posłużą głównie rozbudowie mocy wytwórczych.

Natomiast spółka Park Fantasia zamierza pozyskać z rynku do 45 mln zł na budowę i wyposażenie – zlokalizowanego w pobliżu Między-zdrojów – parku rozrywki. Środki na ten cel będą pochodzić z emisji obligacji skierowanej zarówno do drobnych, jak i dużych inwestorów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Kołodziejczyk

Adwokat, ekspert w zakresie sądowego postępowania cywilnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama