REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Leasing, Zdolność kredytowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szkoda komunikacyjna w rozliczeniu kosztorysowym

Szkodę komunikacyjną chcę rozliczyć kosztorysowo. Auto jest w leasingu - czy będzie z tym problem ?

Co z VAT-em przy leasingu samochodów o masie do 3,5 tony?

Kiedy jest możliwe odliczenie całości podatku VAT naliczonego od opłat leasingowych i innych płatności wynikających z zawartej umowy leasingowej? Czy samochód ciężarowym musi spełniać określone warunki? Przeczytaj.

VAT przy leasingu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony

Prawo do odliczenia całości podatku VAT naliczonego od opłat leasingowych lub innych płatności wynikających z zawartej umowy leasingowej jest możliwe jeżeli pojazd jest samochodem ciężarowym i spełnia obowiązujące warunki.

Czy można zwrócić wyleasingowane auto?

Czy przedmiot umowy leasingu można zwrócić? Co zrobić w sytuacji, gdy firma leasingowa sprzeda go znacznie poniżej zobowiązania i w konsekwencji trzeba będzie sporo dopłacić?

REKLAMA

Zwrot wyleasingowanego auta

Przedmiot leasingu można zwrócić. Należy jednak liczyć się z tym, że firma leasingowa sprzeda go znacznie poniżej zobowiązania i w konsekwencji trzeba będzie sporo dopłacić.

Czy rekomendacja T utrudni dostęp do kredytów

Według najnowszych zaleceń KNF banki będą dokładniej badały zdolność kredytową klientów. Koniec z kredytami na dowód, koniec z promowaniem kredytów walutowych, koniec z przemilczaniem ryzyka dla klientów banków – oto skutki Rekomendacji T, którą przygotowała dla banków Komisja Nadzoru Finansowego.

Jak rozliczać szkody komunikacyjne leasingowanego auta

Czy istnieje możliwość kosztorysowego rozliczenia szkody komunikacyjnej jeżeli samochód jest przedmiotem umowy leasingu? W jaki sposób rozliczać szkody komunikacyjne leasingowanego auta?

Rozliczenie szkody komunikacyjnej wyleasingowanego auta

Szkodę komunikacyjną chcę rozliczyć kosztorysowo - auto jest w leasingu - czy będzie z tym problem ?

REKLAMA

Opodatkowanie leasingu

Chcę skorzystać z leasingu, czy nie będę miał problemów jeżeli wpłatę początkową wrzucę w koszty ?

Czy wpłata początkowa jest kosztem?

Jeżeli dokonam zawarcia umowy leasingu, to czy będę miał możliwość zaliczenia wpłaty początkowej do kosztów? Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące wpłaty początkowej przy leasingu.

Rosną koszty szybkich pożyczek gotówkowych

W ostatnim czasie znacznie podrożały koszty szybkich kredytów gotówkowych. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy koszt kredytów gotówkowych wzrósł średnio o 6-9 proc.

Jak kupić auto, które jest za granicą

Chce kupić auto na firmę, które jest za granicą. Jak są możliwości finansowania?

Co, gdy szkoda komunikacyjna dotyczy auta w leasingu

Jakie kroki należy podjąć jeżeli w wypadku uczestniczył samochód leasingowany? Przeczytaj poniższy tekst, a uzyskasz odpowiedź na to pytanie.

Leasing a szkoda komunikacyjna

Wypadek na drodze może się przydarzyć każdemu. Przedstawimy praktyczne wskazówki co należy zrobić jeśli szkoda komunikacyjna dotyczy samochodu w leasingu.

Jak oceniać oferty leasingowe

Oferty firm leasingowych z reguły wyglądają bardzo atrakcyjnie. Należy jednak uważać, aby nie zostać zaskoczonym przez opłaty dodatkowe. Jak to zrobić?

Ocena ofert leasingowych

Przeważnie oferty leasingowe zawierają wszystkie ważne informacje – trzeba je jednak umieć odnaleźć i przede wszystkim trafnie ocenić ich znaczenie przy porównywaniu firm leasingowych.

Różnice w ofertach firm finansujących zakup samochodu

Największe banki specjalizujące się w kredytach samochodowych realizują prawie całą sprzedaż nie przez swoje placówki lecz przez komisy samochodowe, dealerów, biura pośrednictwa kredytowego oraz partnerów finansowych.

Jak rozliczyć sprzedaż samochodu poleasingowego?

Czy na skutek sprzedaży samochodu poleasingowego zawsze występuje przychód podatkowy? Odpowiedź brzmi: nie. Jeżeli, co do niedawna było powszechną praktyką, błędnie zaliczyłeś przychód z tego tytułu do swojego dochodu podatkowego - masz prawo do wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty.

Sprzedaż samochodu poleasingowego

W przypadku sprzedaży wykorzystywanego w działalności gospodarczej poleasingowego samochodu może nie wystąpić przychód podatkowy. Jeżeli, co do niedawna było powszechną praktyką, błędnie zaliczyłeś przychód z tego tytułu do swojego dochodu podatkowego - możesz wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty.

Czy można obniżyć ratę leasingową?

Czy możliwe jest obniżenie wysokości rat w trakcie trwania umowy leasingu? Jakie są działania należy podjąć, aby tego dokonać? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Leasingując auto można liczyć na obniżkę rat

Przy leasingu maksymalne obniżenie miesięcznych płatności można osiągnąć poprzez wydłużenie okresu umowy do 60 miesięcy i ewentualne zwiększenie wartości końcowej do akceptowalnego przez firmę leasingową poziomu.

Kto straci na rekomendacji T

Rekomendacja T nieznacznie wpłynie na zdolność kredytową przeciętnych kredytobiorców. Z analizy Expandera wynika, że po jej wprowadzeniu tylko 5 banków będzie musiała poważnie zmienić zasady obliczania maksymalnej kwoty kredytu hipotecznego. Dotyczy to BPS, Polbanku, Pekao, BOŚ i GBW. O kilkaset tysięcy złotych może spaść natomiast zdolność kredytowa osób o bardzo wysokich dochodach.

Samochód na kredyt czy w leasingu

Żeby w pełni ocenić produkt trzeba zastanowić się nad kryteriami oceny, którymi są wielkość opłaty wstępnej i oczekiwane skutki podatkowe, minimalizacja opłaty miesięcznej, możliwość wcześniejszej spłaty, miejsce rejestracji, wielkość podatków drogowych, procedura, dostępność, wymagane dokumenty i czas załatwienia.

Leasing czy kredyt na samochód?

Wybór między kredytem a leasingiem nie jest prosty. Jakie kryteria przyjąć, aby skutecznie porównać różne sposoby finansowania zakupu samochodów? Która z nich jest korzystniejsza? Leasing czy kredyt? Przeczytaj.

Zawyżone prowizje od kredytów gotówkowych

Przy kredytach gotówkowych banki liczą prowizję na różne sposoby, niekiedy na niekorzyść kredytobiorcy.

Banki znowu luzują kryteria przyznania kredytu

Kredyty hipoteczne o wartości przekraczającej cenę nieruchomości zaczynają wracać do gry. Po Allianzie, na finansowanie w całości mieszkania i kosztów okołokredytowych zdecydowały się również mBank i MultiBank (oba należą do BRE Banku). Ponad wartość nieruchomości, czyli na koszty związane z kredytem, a nawet na remont czy wykończenie mieszkania od dewelopera, jest już gotowy dodatkowo pożyczyć Euro Bank – wynika z informacji niezależnej firmy doradztwa finansowego Gold Finance.

Co z opodatkowaniem leasingu transgranicznego?

Leasing transgraniczny, określany jako cross-border leasing to polega na finansowaniu przez leasingodawcę podmiotu z innego państwa członkowskiego UE niż korzystający (leasingobiorca). Na czym polega jego opodatkowanie? Przeczytaj.

Leasing transgraniczny – opodatkowanie VAT

Leasing transgraniczny (cross-border leasing) to leasing, w którym finansującym (leasingodawcą) jest podmiot z innego państwa członkowskiego UE niż korzystający (leasingobiorca).

Zarabiając średnią krajową można kupić jeden pokój

Zarabiając średnią krajową można było w styczniu w Łodzi kupić na kredyt mieszkanie mniejsze o prawie 20 metrów kwadratowych niż przed miesiącem.

Samochody osobowe w najmie i leasingu – zaliczanie do kosztów

W poniższym opracowaniu opisujemy zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z korzystaniem z samochodów osobowych na podstawie trzech rodzajów umów występujących powszechnie w obrocie gospodarczym tj. umowy najmu/dzierżawy oraz umowy leasingu operacyjnego i finansowego.

Jak zaliczyć samochód w najmie i leasingu do kosztów?

W jaki sposób należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z korzystaniem z samochodów osobowych na podstawie umowy najmu/dzierżawy oraz umowy leasingu operacyjnego i finansowego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Leasing samochodu osobowego w działalności gospodarczej – podatki dochodowe

Umowa leasingu, chociaż znana w praktyce obrotu gospodarczego, przez długi czas była tzw. umową nienazwaną, dla której podstawy prawnej należało poszukiwać w treści art. 3531 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., nr 16, poz. 93 ze zmianami, dalej zwanej: „k.c.”), a więc w jak najbardziej ogólnym przepisie prawa cywilnego statuującym tzw. zasadę swobody umów. Nastręczało to wielu problemów praktycznych, interpretacyjnych.

Co z podatkami dochodowymi przy leasingu samochodu osobowego?

Umowa leasingu, która przez długi czas pozostawała nienazwaną, sprawiała wiele problemów praktycznych oraz interpretacyjnych. Dotyczy to również podatków dochodowych.

Finansowe kłopoty sąsiadów mogą Ci odebrać szansę na kredyt

Znajomy z sąsiedztwa chce pożyczyć pieniądze? Zanim się zgodzisz, zastanów się dwa razy, bo gotówki możesz więcej nie zobaczyć. Największe prawdopodobieństwo nie odzyskania długu istnieje w województwie zachodniopomorskim. Niewiele lepiej jest w lubuskim i kujawsko-pomorskim. Na drugim biegunie są mieszkańcy podkarpackiego i świętokrzyskiego, gdzie mimo równie wysokiego bezrobocia z rzetelnością jest dużo lepiej.

Mamy więcej pieniędzy na zakup mieszkań

Przeciętnie 362 tys. zł zamierzają przeznaczyć na zakup mieszkania osoby poszukujące aktualnie lokali w największych miastach Polski – wskazują dane Home Broker. To nieco więcej niż pod koniec ub. r. Poszukiwany dziś metraż jest o dwa metry większy niż przed miesiącem. Coraz więcej klientów obawia się, że ceny mogą pójść w górę.

Łatwiejszy dostęp do kredytów mieszkaniowych

Indeks dostępności kredytowej obrazujący rynek kredytów hipotecznych gwałtownie skoczył w styczniu do rekordowego poziomu 107,52 pkt.

Więcej ofert kredytów walutowych

Na rynku kredytów hipotecznych widać zdecydowaną poprawę, świadczy o tym powrót do kredytów walutowych przez cztery banki – BZ WBK, Getin Noble Bank, Kredyt Bank i Raiffeisen.

Stać nas na coraz większe mieszkania

Duży wzrost średniej krajowej pensji oznacza, że wzrasta zdolność kredytowa Polaków. Banki chętniej udzielą kredytu na większe mieszkania.

Podsumowanie Roku 2009

Wielu ekonomistów uważało że skutki kryzysu na rynkach finansowych nasilą się w roku 2009. W rzeczywistości jednak, giełdowe indeksy znacznie wzrosły, pojawiły się też nadzieje na trwałą poprawę koniunktury.

Kredyty hipoteczne w 2009 roku

Zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych w 2008 roku rzutowało na rynek kredytów mieszkaniowych w 2009 r. Wciąż utrzymywały się stosunkowo wysokie poziomy marż, choć ostatni kwartał przyniósł pierwsze symptomy poprawy sytuacji.

Skutki podatkowe przedłużenia umowy leasingowej

W przypadku gdy spółka zamierza zmienić warunki umowy kredytowej, w wyniku których ulegnie zmianie okres trwania umowy leasingu pojawia się wątpliwość, czy dla celów podatkowych należy przyjąć, że została zawarta nowa umowa leasingowa.

Dużo tańsze kredyty w euro

Rata kredytu hipotecznego w euro może być nawet o 20 proc. niższa od kredytu w złotych, mimo iż średnie marże kredytów w euro są o 1,15 pkt proc. wyższe.

Wystawienie zbiorczej faktury VAT przy zmianie limitu przebiegu auta

Czy zmiana limitu kilometrów przebiegu samochodu w trakcie trwania umowy leasingu pociąga za sobą obowiązek korekty wszystkich uprzednio wystawionych faktur? Eksperci odpowiadają na jakie są zasady wystawienia zbiorczej faktury VAT przy zmianie limitu przebiegu auta.

Leasing samochodów a podatek CIT

W przypadku samochodów ciężarowych i osobowych cała rata oraz wszelkie koszty związane z eksploatacją stanowią koszt uzyskania przychodu. Do tych kosztów nie zalicza się m.in. amortyzacji, prywatnego samochodu pracownika i jazdy zamiejscowej.

Spadają marże kredytów hipotecznych

Najnowsze dane potwierdzają obserwowane już przed miesiącem oznaki ożywienia na rynku kredytów hipotecznych. W przypadku nowoudzielanych kredytów w złotych na kwotę 300 tys. zł (25% wkładu własnego), po ośmiomiesięcznej stabilizacji na poziomie 2,8%, już drugi miesiąc z rzędu obserwujemy spadek przeciętnej marży.

Spłata rat leasingowych w walucie obcej

Przepisy podatkowe nie zabraniają wystawiania faktur w walucie obcej. W praktyce jednak wystawianie faktur w PLN przy umowach denominowanych jest bardziej zalecane.

Opodatkowanie przychodu z kary umownej przy zwłoce ze zwrotem samochodu

Towarzyszące firmom leasingowym ryzyko związane z tym, że klient może naruszyć warunki umowy nie zwracając samochodu w terminie, wiąże się z naliczaniem klientowi kary umownej. Przychód z tytułu kary umownej za zwłokę w zwrocie przedmiotu leasingu podlega jednak opodatkowaniu z chwilą jego faktycznego otrzymania.

Kryteria wyboru samochodu poleasingowego

Zaletą samochodu poleasingowego jest przede wszystkim jego wiek. Najczęściej są to młode, dwu lub czteroletnie auta. Dodatkowym atutem jest także to, że pojazdy tego typu cechuje duże zróżnicowanie w każdym z kryteriów – klasy modelowej, przebiegu, wyposażenia czy stanu technicznego.

Samochód poleasingowy alternatywą dla małej firmy

Samochody, które wcześniej były użytkowane przez firmy flotowe mają sprawdzony przebieg, stan techniczny i udokumentowane naprawy powypadkowe. Gwarantuje to użytkownikowi większe bezpieczeństwo. Mają najwyżej cztery lata, a ich cena nie różni się od ofert komisów samochodowych.

Ile metrów mieszkania kupimy za średnią pensję

Drugi miesiąc z rzędu znacznie wzrosła powierzchnia mieszkania, jaką może w Łodzi kupić na kredyt rodzina z dzieckiem zarabiająca dwie średnie krajowe.

REKLAMA