REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Koronawirus

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W Polsce wykonano dotąd 57 mln 860 tys. szczepień przeciw COVID-19

Szczepionka na COVID-19. Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 57 860 217 szczepionek – wynika z danych zamieszczonych we wtorek na stronach rządowych.

Jakie obawy mają przedsiębiorcy przed 4 falą?

Obawy przedsiębiorców przed czwartą falą pandemii. System zamykamy gospodarkę, rozpędzamy, otwieramy i znowu zamykamy, jest zabójczy dla sektora MŚP - apelują przedsiębiorcy.

W Grecji nie będzie więcej lockdownu. A w Polsce?

Oczekujemy od Rządu RP jasnego i czytelnego sygnału: lockdownu więcej nie będzie. Wiemy, że epidemia może być dynamiczna, ale lockdown to jest gospodarcze zło. Nie widzimy możliwości przetrwania kolejnych obostrzeń – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes PIG.

Wakacje 2021. Czy hotele z limitami osób odrobią straty?

Wbrew oczekiwaniom branży i klientów, hotele nie zostaną na wakacje całkowicie uwolnione od restrykcji wynikających z walki z koronawirusem. Na początek sezonu urlopowego i tuż po zakończeniu roku szkolnego, od 26 czerwca, mogą oferować 75 proc. dostępnych miejsc.

REKLAMA

Którzy pracodawcy wybiorą hybrydowy model pracy?

Czynniki, które sprzyjają szybszemu przejściu na system hybrydowy w firmach, to między innymi długość stosowanych standardowo na polskim rynku umów najmu oraz pewien zakres elastyczności, który zaczął być powoli wdrażany w niektórych firmach jeszcze przed pandemią.

Przedsiębiorcy częściej źle oceniają jakość pracy zdalnej

Po upływie kilkunastu miesięcy model pracy zdalnej przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm.

Czy przedsiębiorca może sprawdzić kto jest zaszczepiony?

Była wojna o maseczki, będzie o dowody szczepienia? Przedsiębiorcy mają wątpliwości, jak sprawdzać czy klient jest zaszczepiony. Jakie obowiązki ma pracodawca, a jakie prawa pracownik?

Co 4 firma ma kłopoty ze spłata rat kredytu lub leasingu

Co druga firma z sektora MŚP w ciągu ostatnich trzech miesięcy poniosła w związku z pandemią dodatkowe koszty. Pojawiły się problemy ze spłatą rat leasingu. Ale te wydatki to nie jedyne zmartwienie firm. Jakie kłopoty finansowe mają firmy?

REKLAMA

Luzowanie obostrzeń - większe limity w hotelach, otwarte dyskoteki

Od 26 czerwca zwiększa się maksymalne obłożenie hoteli. Podniesiony zostanie też limit osób na targach, konferencjach i koncertach. Do limitów osób nie będą wliczały się osoby zaszczepione.

Certyfikat covidowy - działa już aplikacja mobilna

Aplikacja weryfikująca covidowy certyfikat na iOS już działa, na Androida będzie za 2-3 dni - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Inteligentny rozwój. Ponad 310 mln na łagodzenie kryzysu

Komisja Europejska zatwierdziła 310,5 mln euro dla Polski na łagodzenie społecznych i gospodarczych skutków kryzysu związanego z koronawirusem. Kto skorzysta z tych funduszy?

Odszkodowania za lockdown. Co planują przedsiębiorcy?

Jak przekonują eksperci, stan nadzwyczajny nie jest potrzebny, aby przedsiębiorcy mogli starać się o odszkodowanie za doprowadzenie do zamknięcia ich firm.

Szczepienie w regulaminie pracy? To niezgodne z prawem

Pracodawcy nie mogą wymagać od pracowników szczepień ani informacji na ten temat. Nie można jednak wykluczyć zwolnienia pracownika za to, że jest niezaszczepiony.

Magdalena Cedro: Czy UE zdąży wprowadzić paszporty szczepionkowe do wakacji? [PODCAST]

Paszport szczepionkowy ma ułatwić podróżowanie wewnątrz Wspólnoty – tak zakłada UE. Zgodnie z tym paszporty miały by obowiązywać już w wakacje. Czy tak się stanie? Zapraszamy do słuchania podcastu.

Od 15 maja bez maseczek na ulicy

Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby. Co jeszcze się zmieni w tym zakresie?

Producenci zacierają ręce. Boom na środki do dezynfekcji trwa

Blisko 70% konsumentów kupuje obecnie środki do dezynfekcji. Osoby, które stawiają na taką ochronę, głównie wybierają żele oraz płyny. Zdecydowanie najmniej popularną formą pozostają spreje.

Jak zmienia się zaangażowanie uczestników Instagrama?

Jakie posty na Instagramie były najpopularniejsze? Jak wielkość profilu wpływała na zasięgi? Jaki content najbardziej angażował odbiorców?

Wiosennego ożywienia gospodarki nie będzie [KOMENTARZ]

W tym roku, z powodu dalszych obostrzeń, nie należy się spodziewać wiosennego ożywienia na rynku pracy, kolejne miesiące przyniosą wzrost bezrobocia - mówią eksperci. Dodają, że wiele będzie zależeć od skali pomocy rządowej, a także od długości trwania restrykcji.

Czy pracodawca może zmusić pracownika do zaszczepienia się przeciwko COVID-19?

W Polsce, jak i na całym świecie, są obecnie przeprowadzane szczepienia przeciwko COVID-19. Budzą one wiele wątpliwości, przede wszystkim po stronie pracowników i pracodawców. Czy jako pracodawca możesz nałożyć na swoich pracowników obowiązek zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz czy jako pracownik musisz się takiemu szczepieniu poddać.

Niedzielski: rozszerzamy obostrzenia na cały kraj

Nowe obostrzenia będą obowiązywały w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Co zostanie zamknięte? Czy wróci nauka zdalna dla klas 1-3?

Kto nie musi nosić maseczki?

Noszenie maseczki jest obowiązkowe z powodu pandemii, ale są osoby, które nie muszą jej nosić. Kto jest zwolniony z obowiązku noszenia maseczki?

Lockdown w kolejnych województwach

Materializuje się czarny scenariusz, jeżeli chodzi o tempo rozwoju pandemii - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia i ogłosił lockdown w województwie mazowieckim i lubuskim.

Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]

Cała pandemia to narzędzie polityczne – mówi Sebastian Pitoń z Góralskiego Veto. My się nie buntujemy, to rząd się buntuje przeciwko porządkowi prawnemu. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Koronawirus: jak kształtują się trendy konsumenckie?

Trendy konsumenckie w pandemii. W drugiej fali Polacy wydają więcej i wybierają droższe produkty. Dodatkowo widać różnice pomiędzy poszczególnymi aglomeracjami.

Mateusz Morawiecki: szczepionka jest skutecznym mechanizmem ochrony miejsc pracy

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już teraz przygotowujemy się do największego w historii Polski wyzwania logistycznego, jakim jest program masowych, dobrowolnych szczepień na COVID-19.

Trwa nabór wniosków do Szybkiej Ścieżki „Koronawirusy”

Szybka Ścieżka "Koronawirusy" ogłosiła nabór do 3 rundy konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia br. Do rozdania jest jeszcze 50 mln złotych.

Home office, obsługa klienta - jak zarządzać firmą w obliczu covid-19?

Jak zarządzać pracującymi w trybie home office i jak chronić pracujących w zespołach lub obsługujących klientów? Dziś przedsiębiorcy stoją przed wieloma wyzwaniami chcąc utrzymać ciągłość produkcji i zatrudnienia w firmie. Jak to zrobić? Więcej w poniższym tekście.

Wiosenny lockdown kosztował 140 mld zł

Blokada polskiej gospodarki na wiosnę kosztowała nas 140 mld zł. Jesienne zamknięcia niektórych branż nie są do końca zrozumiałe - podkreśla Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Koronawirus: rośnie poziom niepokoju na rynku

O 30 pp. wzrósł w ciągu miesiąca poziom obaw Polaków wywołanych przez pandemię koronawirusa. Opracowany przez Deloitte indeks niepokoju wynosi nad Wisłą 34 proc. i jest najwyższy na świecie.

Polacy boją się koronawirusa i kupują na zapas

O 30 pp. wzrósł w ciągu miesiąca poziom obaw Polaków wywołanych przez pandemię koronawirusa. Opracowany przez Deloitte indeks niepokoju wynosi nad Wisłą 34 proc. i jest najwyższy na świecie. Najnowsza edycja badania firmy doradczej Deloitte Global State of the Consumer Tracker pokazuje, że ogólny poziom lęku przełożył się na niemal wszystkie przyzwyczajenia i zachowania konsumentów w Polsce. Aż 46 proc. z nas deklaruje, że kupuje na zapas. To najwyższy wynik dla Polski w historii badania i ponownie najwyższy w Europie.

Firmy lepiej radzą sobie z II falą pandemii niż w marcu

Jesienią przedsiębiorcy na lockdown zareagowali lepiej niż w marcu - czy gospodarka ma już szczepionkę na koronawirusa? Dane o aktywności mikroprzedsiębiorców wskazują, że jesienią na lockdown zareagowali lepiej - w październiku wystawionych przez nich faktur było o 19,1 proc. więcej niż w marcu.

BCC postuluje o powołanie Zespołu Konsultacyjnego

W związku z zagrożeniem gospodarki kolejnym lockdown’em, BCC zwrócił się do wicepremiera Jarosława Gowina z propozycją ustanowienia Zespołu Konsultacyjnego, w którego skład wejdą eksperci delegowani przez Radę Przedsiębiorczości oraz stronę rządową.

Dziesiątka Rzecznika MŚP z poparciem 205 organizacji przedsiębiorców

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wraz z przedsiębiorcami zwrócili się do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Przewodniczących Klubów i Kół Parlamentarnych z prośbą o wdrożenie dziesięciu propozycji zmian systemowych.

Szczepionka na COVID-19 będzie dostępna wczesną wiosną

Koncern farmaceutyczny wraz z z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE wyprodukują szczepionkę na COVID-19. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki szczepionka przeciwko Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. W Polsce będzie dostępna wczesną wiosną lub nawet wcześniej.

BADANIE: 47% Polaków obawia się, że z powodu drugiej fali ich zdrowie psychiczne się pogorszy

Polacy martwią się o to, że zachorują ich bliscy lub oni sami, a także że zabraknie im dostępu do lekarzy lub pieniędzy. Zdecydowanie mniejszy stres wywołuje perspektywa powrotu do pracy zdalnej, a nawet możliwość utraty zatrudnienia.

Renata Juszkiewic: galerie handlowe nie są źródłem zakażeń koronawirusem

To nie handel jest ogniskiem zakażeń i nie ma racjonalnych podstaw do zamykania galerii handlowych - wskazuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Według POHiD nowe restrykcje uderzą w cały łańcuch dostaw i branże powiązane, powodując drastyczny spadek obrotów w handlu i usługach.

Michał Borowski: firmy nie mają dziś stabilnej sytuacji [KOMENTARZ]

Z jednej strony rozwiązania pomocowe w ramach kolejnej odsłony Tarczy Antykryzysowej, a z drugiej liczne zmiany w podatkach. To nie pomaga firmom - komentuje Michał Borowski, ekspert BCC.

"Dziesiątka Morawieckiego" czyli nowa Tarcza Antykryzysowa

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nową odsłonę tarczy antykryzysowej dla polskich przedsiębiorców. W dużej mierze zawiera ona rozwiązania z wiosennego lockdownu oraz te, wypracowane w konsultacjach z przedsiębiorcami.

"Dziesiątka Morawieckiego" czyli nowa Tarcza Antykryzysowa

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nową odsłonę tarczy antykryzysowej dla polskich przedsiębiorców. W dużej mierze zawiera ona rozwiązania z wiosennego lockdownu oraz te, wypracowane w konsultacjach z przedsiębiorcami.

Uwaga pracodawcy! Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza.

Dziecko pracownika na kwarantannie - o czym należy pamiętać?

Obecnie w klasach 4 – 8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych nauka odbywa się w formie zdalnej i została przedłużona do 29 listopada 2020 r. Natomiast od 9 listopada w takiej formie będzie się też odbywała nauka w klasach 1- 3 szkół podstawowych i także potrwa ona do 29 listopada. Jeżeli masz dziecko, które uczęszcza właśnie do klas 1-3, zerówki lub przedszkola i chcesz wiedzieć, co w sytuacji gdy zostanie ono skierowane na kwarantannę lub już zostało i czy przysługują Ci z tego tytułu jakieś świadczenia.

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw zamiast kredytu

Banki mocno zaostrzyły politykę udzielania kredytów firmom w czasie pandemii. Mniej dostępne stały się również pozabankowe pożyczki krótkoterminowe, tak zwane chwilówki. Rozwiązaniem na ryzyko utraty płynności i wydłużonym czasem oczekiwania na płatności za faktury jest faktoring.

Pracownik na kwaratnannie - najważniejsze informacje

Co to jest kwarantanna? Czym jest izolacja? Kogo może obejmować kwarantanna i jakie są zasady obowiązujące w czasie trwania kwarantanny? Przedstawiamy spis najważniejszych informacji dotyczących kwarantanny i izolacji.

Pracownik na kwarantannie? Sprawdź jakie przysługują mu świadczenia

Zatrudniasz pracownika, który przebywa na kwarantannie lub jest w izolacji? W przypadku, kiedy państwowy powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny wydał taką decyzję, to pracownik ma prawo do wypłaty świadczeń z tytułu choroby własnej lub opieki nad chorym dzieckiem.

Umorzenie subwencji, odroczenie kredytów - firmy apelują o pomoc

W wyniku drugiej fali pandemii COVID-19 branże wydarzeń i spotkań, fitness, gastronomii i hotelarstwa zostały zamknięte. Branże przedstawiają plan ratunkowy.

10 form wsparcia dla 25 branż - najważniejsze informacje

Poznaj 10 działań antykryzysowych dla firm dotkniętych drugim lockdownem. Nowe instrumenty wsparcia mają być wdrażane natychmiast.

10 form wsparcia dla 25 branż - najważniejsze informacje

Poznaj 10 działań antykryzysowych dla firm dotkniętych drugim lockdownem. Nowe instrumenty wsparcia mają być wdrażane natychmiast.

Rynek pracy: co 3 firma wstrzymuje zatrudnienie

Koronawirus zbiera żniwo. Co 5 firma rezygnuje z inwestycji, zawiesza wydatki na szkolenia, wyposażenie biur oraz na reklamę i marketing.

Przedsiębiorcy boją się utraty płynności finansowej

Utrata płynności finansowej, nierzetelni kontrahenci i rosnące koszty działalności to największe obawy firm, które powstały w ostatnich miesiącach. Jakie jest ryzyko utraty płynności finansowej i jak można temu zapobiec?

Koronawirus: Jak sprzedawać w czasie kryzysu?

Robert Lipiński radzi jak zaakceptować nowe warunki? Co przyda się w kryzysie? Jak zaplanować sprzedaż? Na czym polega kwestia selektywności?

REKLAMA