reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wiosenny lockdown kosztował 140 mld zł

Wiosenny lockdown kosztował 140 mld zł

Blokada polskiej gospodarki na wiosnę kosztowała nas 140 mld zł. Jesienne zamknięcia niektórych branż nie są do końca zrozumiałe - podkreśla Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wiosenny lockdown

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazał dla porównania skali kosztów wiosennej blokady, że "wszystkie pożytki unijne", czyli środki, jakie pozyskaliśmy z funduszy unijnych od 2004 r., to 140 mld euro. Abramowicz zaznaczył, że blokada gospodarki w jego ocenie trwała 3,5 miesiąca, a nasza obecność w strukturach unijnych trwa 17 rok.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Zamknięte sektory gospodarki

Według Rzecznika biznes przygotował się na pandemię, inwestując w środki umożliwiające funkcjonowanie w czasie pandemii, a gospodarka - patrząc po wskaźnikach - zaczynała się rozpędzać.

Jednak - jak wskazał - mimo dostosowania się przedsiębiorców do wytycznych sanitarnych i wbrew zapewnieniom polityków, część sektorów została zamknięta ponownie.

Tarcze antykryzysowe

Zdaniem Abramowicza uchwalanie kolejnej tarczy w dopiero drugiej połowie listopada wywołuje bardzo dużą niepewność wśród przedsiębiorców, którzy nie są w stanie oszacować ani skali pomocy, ani rozmiaru strat.

Rzecznik MSP zwrócił uwagę, że są również firmy, które są beneficjentami lockdownu, np. te sprzedające przez internet, czy zajmujące się dostarczaniem paczek. W jego ocenie zamykanie niektórych sektorów gospodarki, np. branży fitness, nie odpowiada mu znanym faktom dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa, który jego zdaniem rozprzestrzenia się głównie w rodzinach i w dużych zakładach pracy.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Blokada polskiej gospodarki na wiosnę kosztowała nas 140 mld zł
Blokada polskiej gospodarki na wiosnę kosztowała nas 140 mld zł

Nowoczesna księgowość – stacjonarnie czy online. Poradnik Gazety Prawnej 7/202039.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama