reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Morawiecki: galerie handlowe moga być otwarte od przyszłej soboty

Morawiecki: galerie handlowe moga być otwarte od przyszłej soboty

Od 28 listopada (od przyszłej soboty) wszystkie placówki handlowe mogą działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Sklepy i galerie będą stale kontrolowane, czy przestrzegana jest dyscyplina sanitarna. W przypadku jej łamania sklep zostanie zamknięty.

Galerie handlowe otwarte

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - zapowiedział 21.11.20  premier Mateusz Morawiecki.

"Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy" - zaznaczył premier podczas konferencji prasowej. Jak dodał, aby tak było, "zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym".

Nadal w sklepach i drogeriach obowiązują limity osób.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Siłownie nadal zamknięte

Placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i kluby fitness będą zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia br.

Pomimo licznych spotkań i konsultacji z przedstawicielami branż gastronomicznych i fitness rząd nie zdecydował się na otwarcie tych placówek. "Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej" - podkreślił Morawiecki.

Czy te placówki zostaną otwarte po Nowym Roku rząd poinformuje o okresie przed świętami.

Kontynuacja nauczania zdalnego

Zgodnie z decyzją rządu szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia br.

Co z feriami zimowymi?

Ferie  zimowe zostaną skumulowane w całym kraju w dniach 4-17 stycznia 2021 roku. To działanie celem ograniczenia wyjazdów na ferie.

"Ferie, które zwykle były rozłożone na różne województwa w różnym czasie, żeby ruch w turystyce i gospodarce był jak największy, w 2021 roku muszą być skumulowane w jednym czasie, żeby ten ruch był jak najmniejszy, żeby nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, siedzieć w domu, żeby mobilność była jak najmniejsza" - powiedział premier Morawiecki.

Projekty rozporządzeń

Przedstawione zasady dot. sytuacji epidemicznej jeszcze w sobotę (21.11.20) zostaną opublikowane jako projekty rozporządzeń; zaprezentujemy pakiet rozporządzeń zawierający regulacje dla sytuacji, w której będzie możliwy ewentualny powrót do stref czerwonych, strefy żółtej, a nawet do strefy zielonej - mówił szef MZ Adam Niedzielski.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Morawiecki: zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać
Morawiecki: zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Pazik

Doradca podatkowy Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych w Poznaniu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama