reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Umorzenie subwencji, odroczenie kredytów - firmy apelują o pomoc

Umorzenie subwencji, odroczenie kredytów - firmy apelują o pomoc

W wyniku drugiej fali pandemii COVID-19 branże wydarzeń i spotkań, fitness, gastronomii i hotelarstwa zostały zamknięte. Branże przedstawiają plan ratunkowy.

Zamknięte branże

Z powodu obostrzeń związanych z drugą falą pandemii COVID-19 branże wydarzeń i spotkań, fitness, gastronomii i hotelarstwa zostały faktycznie zamknięte. A to oznacza kolejne straty i walkę o przetrwanie.

Zostaliśmy postawieni na krawędzi przetrwania, a emocje wśród ok. 3 mln pracowników naszych sektorów osiągnęły apogeum – podkreślają w petycji do władz państwowych przedstawiciele branż: wydarzeń i spotkań, fitness, gastronomii i hotelarstwa.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Koło ratunkowe

Branże prezentują pakiet rozwiązań. Pozwoli on nie tylko na wsparcie, ale przede wszystkim umożliwienie dalszego funkcjonowania tych ważnych gałęzi gospodarki. Przedstawiciele podkreślają że gałęzie te charakteryzują się szybką możliwością powrotu do działalności i zwiększenia zatrudniania po zakończeniu obostrzeń.

Proponowane rozwiązania

  1. umorzenie w 100 proc. subwencji PFR dla firm z sektora branż dotkniętych ograniczeniami,
  2. dodatkowy nabór subwencji PFR dla branż dotkniętych ograniczeniami dla firm /niezależne od ilości pracowników tylko obrotu i spadków/,
  3. rekompensaty za okres ograniczenia działalności przedsiębiorstw,
  4. odroczenie kredytów/leasingów,
  5. dofinansowanie kosztów pracy,

kryterium spadku obrotów do zastosowania we wszystkich formach pomocy ze strony wraz identyfikacją poprzez PKD branż szczególnie dotkniętych przez kryzys; w związku z tym, że branża eventowa nie ma dedykowanego PKD, sygnatariusze wnoszą o pomoc na podstawie “oświadczenia”, że firma ma spadek w wyniku COVID-19.

Petycja w wersji elektronicznej trafiła już m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza. 6.11.2020 r. sygnatariusze przekażą adresatom petycję osobiście.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Strama

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama