REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy stracimy pieniądze w przypadku bankructwa banku lub TFI

Czy kłopoty finansowe banku depozytariusza lub towarzystwa funduszy inwestycyjnych mogą spowodować, że właściciele jednostek uczestnictwa funduszu stracą swoje oszczędności?

Czy fundusz może stracić wszystko

Jedną z podstawowych właściwości funduszy otwartych jest dywersyfikacja, czyli zróżnicowanie portfela inwestycyjnego. Dzięki rozłożeniu kapitału inwestycyjnego na różne instrumenty finansowe, fundusz ogranicza ryzyko.

Czy warto inwestować podczas spadków

Czy giełdowa bessa to dobry moment żeby inwestować w fundusze? A jeśli tak, to w jakie? Te same powody, które sprawiają, że umarzanie jednostek funduszy podczas spadków wydaje się mało racjonalne, zwiększają atrakcyjność funduszy dla tych wszystkich, którzy dopiero przymierzają się do rozpoczęcia inwestowania. Szanse na załapanie się „na dołek” można obecnie ocenić jako spore, ale jest też pewne „ale”.

Co z funduszami w czasie bessy

Rok temu zainwestowałem w fundusz akcji i do tej pory straciłem już połowę pieniędzy, co robić? Sprzedać czy przeczekać? Jak długo funduszom może zająć odrabianie dotychczasowych strat?

REKLAMA

Dobry sygnał Rady Polityki Pieniężnej

26 października Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, dając jednocześnie sygnał rynkom finansowym, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych obniżek. W krótszym terminie powinno się to przełożyć na wzrost cen obligacji skarbowych, w dłuższym – powinno pozytywnie wpłynąć także na rynek akcji i funduszy w nie inwestujących.

Podstawy korzystania z komunikatora internetowego

Gadu-Gadu, Skype czy też Tlen to nazwy rozpoznawalne przez miliony internautów. Komunikatory internetowe to jeden z najszybszych środków komunikacji w Sieci Przybliżamy zatem zasady korzystania z tego typu aplikacji.

Podstawy korzystania z wyszukiwarki internetowej

Internet stał się prawdziwym oceanem informacji a wyszukiwarki internetowe naturalnym nawigatorem po tym oceanie. Poniższy artykuł ma na celu pomóc w efektywnym wykorzystaniu wyszukiwarek. Po co komu Internet, gdyby nie można było w nim nic znaleźć?

Trudniej kupić tańsze mieszkanie

Indeksy giełdowe pikują, kursy walut rosną a ceny mieszkań oferowanych na rynku wtórnym w Warszawie utrzymują się na stabilnym poziomie. Dzieje się tak dlatego, że inwestorzy uciekający z giełdy inwestują kapitał na rynku nieruchomości. Jak wyliczono na podstawie ofert sprzedaży w serwisie Oferty.net w październiku średnia cena mieszkania w stolicy była o 1,4% niższa niż przed rokiem. Kupno mieszkania staje się jednak coraz trudniejsze dzięki restrykcjom kredytowym stosowanym przez banki.

REKLAMA

Jak zarządzać wtyczkami w przeglądarce internetowej

Wtyczki w przeglądarkach internetowych to dodatkowe narzędzia, które zostały zainstalowane w toku pracy przez użytkownika, dające mu nowe, dotychczas niedostępne funkcje. Warto wiedzieć z którego miejsca skutecznie nimi zarządzać.

Odbiór korekty upoważnia do odliczenia

Od grudnia przepisy ustawy o VAT przyznają odliczenie VAT, gdy podatnik będzie posiadał potwierdzenie otrzymania korekty faktury. Już teraz podnoszone są zarzuty, że jest to niezgodne z przepisami UE.

Czasy kryzysu to pora na porządki

Kryzys to doskonały moment na porządki w firmach. To czas na analizy, które pomogą wypracować optymalne rozwiązania w obszarze podatków.

Ryczałtowiec przekaże 1 proc. podatku

Podatnicy rozliczający się na zasadach ryczałtu już w rozliczeniu za 2008 rok będą mogli przekazać 1 proc. podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego.

Zawieszenie działalności a okres korzystania z ulgi w opłacaniu składek

Prowadzę jednoosobową firmę usługową. Jest to moja pierwsza działalność. Korzystam z 24-miesięcznej ulgi w opłacaniu składek ZUS, tzn. opłacam składki na ubezpieczenia społeczne od niższej podstawy wymiaru. Jeśli zawieszę działalność w gminie, to czy okres tego zawieszenia ZUS wliczy mi do okresu 2 lat, w którym mam prawo do ulgi? Czy zawieszenie przerwie upływ tych 24 miesięcy?

Wzrosną stawki karty podatkowej

Znane są już nowe stawki podatku, jakie będą opłacać w przyszłym roku podatnicy podatku dochodowego rozliczający się z fiskusem w formie karty podatkowej.

Kiedy i jak w 2009 roku można skorzystać z karty lub ryczałtu

Mali przedsiębiorcy, którzy nie ponoszą dużych wydatków i nie osiągają zbyt wysokich przychodów, mogą skorzystać z uproszczonych rozliczeń podatkowych i wybrać kartę podatkową albo ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Nowe przepisy unijne o spółkach akcyjnych

Co ma się od przyszłego roku zmienić w przepisach kodeksu spółek handlowych regulujących uczestnictwo akcjonariuszy w walnych zgromadzeniach, zasady udzielania pełnomocnictw do głosowania oraz prawa drobnych akcjonariuszy i rady nadzorczej?

Firmom trudno będzie uzyskać dodatkową pomoc z PFRON

Aby otrzymać zwrot dodatkowych kosztów zatrudnienia niepełnosprawnych, firmy będą musiały m.in. złożyć pięć oświadczeń, dostarczyć kilkanaście informacji i zabezpieczyć pomoc np. hipoteką.

Sieci aptek ograniczą swoją działalność

Przedsiębiorcy nie będą mogli mieć więcej niż 1 proc. aptek na terenie jednego województwa. Ma to sprawić, że małe apteki zaczną konkurować z sieciami sprzedaży leków.

Jednostka uczestnictwa

  Jednostka uczestnictwa - to podstawowa jednostka określająca wartość inwestycji w funduszu.

Fundusz inwestycyjny

Fundusz inwestycyjny – jest to osoba prawna, która inwestuje zebrane publicznie środki pieniężne.

FIO

FIO - fundusz inwestycyjny otwarty.

Benchmark

Benchmark (stopa odniesienia) – jest to instrument finansowy (np. indeks giełdowy) będący odniesieniem do oceny wyników zarządzania aktywami funduszu.

Korzystamy z kanałów RSS

W społeczeństwie informacyjnym najcenniejszą wartością poza samą informacją jest szybkość jej przekazywania. Wygrywa ten, od kogo informację pozyskamy najszybciej. Jeśli chcesz być na bieżąco z doniesieniami z całego świata wykorzystaj technologię RSS. Pokażemy Ci jak zainstalować odpowiednie oprogramowanie oraz wskażemy źródła informacji.

Zakładamy darmowe konto pocztowe

Jedną pierwszy rzeczy, jakie możemy zrobić na starcie swojej podróży przez świat Internetu jest założenie darmowego konta pocztowego. Będzie ono jednym z podstawowych sposobów komunikacji z innymi użytkownikami światowej Sieci. Pokażemy Ci jak założyć takie konto i na co zwracać szczególną uwagę.

Pobieramy filmy z YouTube

Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności. Praktycznie każdy internauta może w nich publikować swoje filmy. Większość z nich pozwala wyłącznie na oglądanie przekazu wideo z Internetu. Jednak dzięki dodatkowym narzędziom oraz stronom WWW, można umieszczone w nich filmy pobierać na twardy dysk i oglądać w dowolnym momencie.

Jak zablokować dostęp do niedozwolonych stron WWW

W Internecie aż roi się od niebezpiecznych stron internetowych, szczególnie szkodliwych dla najmłodszych użytkowników komputera. Jeśli chcesz ich przed nimi obronić musisz zainstalować odpowiednie oprogramowanie.

sendspace - przesyłanie plików o większym rozmiarze

Plików o większym rozmiarze nie da się wysłać tradycyjną pocztą elektroniczną. Nawet jeśli pozwalają na to parametry twojego konta pocztowego, serwer pocztowy odbiorcy może mieć problemy z przyjęciem przesyłki. Sprawdź, jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

Podstawy korzystania z sieci P2P

Popularność sieci bezpośredniej wymiany plików jest ogromna. Okazuje się, że spora część codziennego ruchu w Internecie jest konsumowana właśnie przez użytkowników sieci P2P. Dowiedz się jak działają sieci P2P i gdzie leży przyczyna ich popularności.

Jak przenieść listę ulubionych stron WWW do innego komputera

Jeśli masz listę swoich ulubionych stron WWW w przeglądarce internetowej i chcesz ją szybko przenieść do innego komputera, warto poznać wygodny sposób eksportowania katalogu Ulubionych.

Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem

Jeśli chcesz się połączyć bezprzewodowo z Internetem, musisz pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, aby nie wystawiać się na ryzyko zainfekowania komputera wirusem lub ataku cybernetycznego.

Jak wysyłać wiadomości pocztowe do większej liczby użytkowników

Jeśli chcesz wysyłać wiadomość pocztową do większej grupy użytkowników musisz pamiętać o pewnej podstawowej zasadzie. Dzięki niej odbiorcy wiadomości nie będą wiedzieli, do kogo jeszcze poza nimi jest ona skierowana.

Jak szybciej pobierać pliki z Internetu

W zależności od tego, jak szybkie masz łącze internetowe, pobieranie dużych plików może zajmować chwilę lub całą wieczność. Możesz usprawnić ten proces dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

Jak dodać automatyczny podpis na końcu wiadomości pocztowej

Korzystając z klienta pocztowego Outlook Express, nie musisz za każdym razem ręcznie wprowadzać podpisu w treści wiadomości. Możesz tak skonfigurować program, aby automatycznie dodawał ustalony wcześniej podpis do każdej nowej wiadomości pocztowej.

Jak szybko uruchamiać często odwiedzane strony WWW

Jeśli szczególnie często odwiedzasz niektóre strony internetowe, możesz je dodać do specjalnego paska w przeglądarce internetowej, skąd będziesz je uruchamiał za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Jak usunąć ślady swojego surfowania (Firefox, IE)

Jeśli z komputera korzysta większa liczba osób lub znajduje się on w miejscu publicznym, warto wymazać z niego wszystkie dane dotyczące historii przeglądanych stron WWW oraz danych tymczasowych zapisanych na twardym dysku.

Już za tydzień będą elektroniczne paragony

Od 1 grudnia podatnicy będą mogli stosować kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii. Takie urządzenie pozwoli zrezygnować z papierowych paragonów.

Firmy pomogą w inwestycjach

Samorządy decydując się na partnerstwo publiczno-prywatne, nie będą musiały obowiązkowo sporządzać wstępnych analiz.

Od 1 grudnia ulga na zakup kasy wyniesie maksymalnie 700 złotych

Od grudnia zmienią się zasady refinansowania podatnikom części wydatków na zakup kas rejestrujących. Najważniejsza zmiana dotyczy limitów odliczenia z tytułu zakupu kasy.

Wspólny rachunek skoncentruje pieniądze

Wspólny rachunek bankowy będą mogli prowadzić przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne razem z przedsiębiorcami. Ograniczy to opłaty za przelewy bankowe, zmniejszy koszty transakcji.

Restrukturyzacja firmy sposobem na kryzys

Przedsiębiorcy w celu uniknięcia skutków kryzysu finansowego coraz częściej zastanawiają się nad restrukturyzacją swej działalności. Z tymi zmianami wiążą się często konieczne redukcje w zatrudnieniu i poszukiwanie bardziej optymalnych źródeł siły roboczej, np. w ramach outsourcingu.

Są szanse na dodatkowe pieniądze na dotacje dla firm

Coraz bliżej finału największego w historii konkursu o unijne dotacje dla firm. PARP przekazał listę przedsiębiorców, którzy dostaną wsparcie, resortowi gospodarki do zatwierdzenia.

Unia wymaga ujawniania transakcji nierynkowych

Wykazania informacji o transakcjach zawartych na warunkach odbiegających od warunków rynkowych wymaga dyrektywa unijna.

Jak przedsiębiorca ma prawidłowo uzupełnić dokumentację przetargową

Jakiego rodzaju omyłki w ofercie może obecnie poprawić zamawiający?

Większe gwarancje depozytów bankowych

24 listopada br. Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Nowa ustawa obowiązuje od 28 listopada 2008r. Dzięki nowej regulacji zwiększone zostały gwarancje dla depozytów bankowych do równowartości 50 tys. euro.

Jak dokonać zamknięcia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów muszą sporządzić spis z natury, podsumować księgę i ustalić dochód roczny. Dokonanie tych czynności pozwoli na prawidłowe rozliczenie roczne. Po 1 stycznia 2009 r. pozostanie tylko złożyć zeznanie podatkowe za 2008 rok.

Gwarancje BFG dla posiadaczy rachunków w kilku bankach

Czy w przypadku posiadania przez jedną osobę kilku rachunków w kilku bankach gwarantowana kwota zostanie wyliczona oddzielnie dla każdego rachunku.

Deponent

 Deponent - jest to osoba składająca depozyt bankowy w postaci pieniężnej lub rzeczowej

Gwarancje BFG rachunków wspólnych

Czy w przypadku rachunku wspólnego, każdemu współposiadaczowi przysługuje odrębna gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Czy sprzedaż zakładu podlega PCC?

Nasza fundacja prowadzi działalność gospodarczą, poprzez wyodrębnione zakłady. Zakłady nie sporządzają odrębnego bilansu. Chcielibyśmy sprzedać jeden z zakładów. W ramach sprzedaży zostanie przeniesione na nabywcę ogół praw i obowiązków związanych z prowadzeniem zakładu, w tym: wyposażenie, środki trwałe, umowy zawarte w związku z prowadzeniem działalności, jak również pracownicy. Czy ta sprzedaż podlegać będzie podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Jak dodawać kluczowe ikony do pulpitu (Windows XP)

Jeśli na systemowym pulpicie Windows XP brakuje Ci kilku kluczowych ikon, takich jak Moje miejsca sieciowe, Mój komputer, skrót do Internet Explorera oraz skrót do katalogu dokumentów podpowiadamy co zrobić, aby wróciły one z powrotem na swoje miejsce.

REKLAMA