REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Firmy jeszcze przez dwa lata zapłacą podwójną zaliczkę na podatek

Dopiero za dwa lata wejdą w życie przepisy likwidujące obowiązek zapłaty przez przedsiębiorców w grudniu podwójnej zaliczki na podatek dochodowy.

System podatkowy blokuje świadczenia dla pracowników

Skomplikowane i zbyt fiskalne podejście do opodatkowania świadczeń pozapłacowych dla pracowników powoduje, że pracodawcy rezygnują z ich przyznawania.

W jaki sposób można ustalić terminy wypłaty wynagrodzenia przy umowie zlecenia

Zawieramy umowę zlecenia na dłuższy okres (rok). Czy w takim przypadku musimy ustalać miesięczne terminy wypłaty wynagrodzenia? Jakie możliwe sposoby ustalenia terminów wypłaty wynagrodzenia przewidują w takim przypadku przepisy i jakie konsekwencje dla zleceniodawcy mogą z nich wynikać?

Będzie trudniej o dotacje na biznes

Dotacji na biznes nie otrzyma ten bezrobotny, który przerwał z własnej winy szkolenie w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia o nią wniosku.

REKLAMA

Pracownicy od szefa dostają auta, dopłaty do nauki i komórki

Ponad 80 proc. firm przyznaje pracownikom świadczenia pozapłacowe. Najpopularniejsze to dofinansowanie do nauki, samochód i telefon służbowy – wynika z badania PBS DGA przeprowadzonego na zlecenie DGP i firmy doradczej MDDP.

Czy istnieje obowiązek przeklasyfikowania rodzajów działalności według PKD 2007 w przypadku planowanego wykreślenia spółki z KRS

Spółka z o.o. postanowiła zakończyć działalność 1 stycznia 2010 r. i zgłosić do KRS wniosek o likwidację. Spółka nie będzie już prowadziła produkcji. Czy ma obowiązek zgłosić w KRS zmiany w PKD do 31 grudnia 2009 r.?

Bon jak pieniądz

Przedsiębiorcy od kilku lat używają bonów towarowych jako formy wynagradzania pracowników. Ustawodawstwo polskie traktuje je jako świadczenia pieniężne, a nie rzeczowe, co rodzi określone skutki prawno-podatkowe.

Firmy tracą za granicą

Rosną długi zagranicznych firm wobec polskich eksporterów, pisze "Rzeczpospolita". Przedsiębiorcy wykorzystują wszelkie kruczki prawne, by jak najdłużej obracać gotówką.W efekcie opóźnienia w płatnościach, które nie tak dawno sięgały 30 dni, teraz wydłużyły się do 3-4 miesięcy.

REKLAMA

Które banki są przekredytowane

Gdy klient wybiera się dziś po kredyt, ogromne znacznie ma nie tylko jego własna kondycja finansowa, lecz również sytuacja banku, w którym chce się zadłużyć. Klient ma większą pewność, że instytucja finansowa nie będzie szukała w jego wniosku dziury w całym, jeśli po prostu ma pieniądze na udzielanie pożyczek.

Klinika dla uzależnionych od...gier

Jak się okazało niedawno, nie tylko alkohol i narkotyki prowadzą do uzależnień. Ostatnio gorącym tematem w naszym kraju jest uzależnienie od hazardu. Ale czy można być uzależnionym od gier komputerowych? Okazuje się, że można, a w Wielkiej Brytanii otworzono nawet specjalną klinikę.

Czy piractwo w Polsce maleje ?

Według badań Microsoftu od kilku lat systematycznie spada skala piractwa komputerowego w Polsce. Spadek ten jest co prawda jest bardzo powolny i nadal ponad połowa programów instalowanych w naszym kraju to nielegalne wersje.

Darmowe palmfony dla posłów

Komu jak komu, ale przecież ciężko pracującym posłom należą się zupełnie darmowe palmfony z dostępem do sieci, i to zupełnie za darmo. Taką właśnie inicjatywę nazwaną "Mobilny poseł" wystosował ostatnio parlament.

Microsoft powinien zająć się Linuksem

Keith Curtis - były pracownik giganta IT - firmy Microsoft uważa, że koncern powinien porzucić pracę nad linią Windows i zająć się przede wszystkim programowaniem Linuksa. Skąd tak szalony pomysł ?

Lenovo umożliwi zamianę klawiszy Fn

Specjalnie dla wygody użytkowników najnowszej linii ThinkPadów, która za kilka miesięcy znajdzie się w sklepach firma Lenovo umożliwi zamianę w Biosie klawiszy funkcyjnych Fn z klawiszami CTRL.

Mbank wprowadza karty zbliżeniowe

Mbank będzie czwartym bankiem w Polsce, który udostępni klientom karty płatnicze pozwalające płacić za drobne zakupy w uproszczony i bezpieczniejszy sposób - poprzez zbliżenie karty do czytnika.

Nielegalny Windows 7 Upgrade

Jak donosi Microsoft na jednym ze swoich blogów, przerobione wersje Windows 7 Upgrade, tak aby możliwe było wykonanie zupełnie nowej instalacji jest nielegalne.

Nasza-klasa w sprawie bezpieczeństwa

Twórcy naszej-klasy oddali w ręce użytkowników zakładkę bezpieczeństwo. Informacje tam zawarte dotyczą zagrożeń płynących z sieci, oraz pomocy jaką można uzyskać aby im zapobiegać.

Dlaczego wybieramy kredyt w euro

Obecnie zaciąganie kredytów hipotecznych w euro jest niezłym pomysłem, nawet pomimo wyższych marż niż przy kredytach złotowych. Trzeba jednak pamiętać, by ten kredyt za kilka lat zrefinansować innym.

Nowy Firefox

Najnowsza wersja przeglądarki Firefox, czyli 3.5.5 ujrzała właśnie światło dzienne. Programiści Mozilli skupili się głównie na poprawieni stabilności przeglądarki. Pomimo braku rewolucyjnych zmian warto ją jednak zainstalować.

Spekulacje po amerykańskich danych

Pierwsza część piątkowego handlu upłynęła w oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy. O godz. 14:30 okazało się, iż stopa bezrobocia wzrosła w październiku aż o 0,3 pkt. proc. do 10,2 proc., a liczba nowych etatów poza rolnictwem spadła o 190 tys. (oczekiwano 175 tys.). Pozytywny był jednak fakt rewizji danych wrześniowych z -263 tys. do -219 tys.

Google dla e-commerce

Google stworzyło specjalną wyszukiwarkę przeznaczoną wyłącznie dla podmiotów działających na rynku e-commerce. Ta specjalistyczna wyszukiwarka umożliwi internautom przeszukiwanie ofert w sklepach, pod warunkiem, że wcześniej udostępnią wyszukiwarce swoje katalogi ofertowe.

Interia została agencją informacyjną

29 października Komisja Nadzoru Finansowego nadała spółce Interia S.A status agencji informacyjnej. Jest ona obecnie jedynym obok Polskiej Agencji Prasowej (PAP) podmiotem posiadającym takie uprawnienia.

Rośnie liczba mułów internetowych

Kryzys jak widać nie ma znaczenia dla cyberprzestępczości, gdyż ta rozwija się nad wyraz dobrze. Jak informuje amerykańska instytucja FDIC, zajmująca się rynkiem gwarancji depozytowych coraz częściej do prania brudnych pieniędzy skradzionych ze e-kont używa się tzw. mułów. czyli użytkowników którzy za opłatą przesyłają pieniądze dalej.

Najlepiej pracuje się w...Google

Jak co roku, wydana została lista najbardziej atrakcyjnych pracodawców świata, od strony inżynierskiej jak i biznesowej. Jak dotychczas niezmiennie numerem jeden jest gigant rynku IT - Google.

Gracze na celowniku wirusów

Microsoft ostrzega graczy z całego świata - coraz więcej niebezpiecznego oprogramowania jest tworzonego właśnie z myślą o nich. Popularność sieciowych gier RPG (MMORPG) sprawiła, że znacząco wzrosła liczba rozsyłanych za pomocą gier robaków.

Debiut PGE nie pomógł rynkowi

Debiut praw do akcji Polskiej Grupy Energetycznej był niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej sesji w Warszawie. Jednak, mimo sporego, 13 proc. wzrostu ich notowań w porównaniu do ceny emisyjnej, rynek żył „swoim” życiem, by nie powiedzieć, że pozostawał w cieniu debiutu.

Mniejsze zyski na lokatach

Banki nadal obniżają oprocentowanie depozytów. Widać jednak, że na takie ruchy decydują się coraz rzadziej.

Działalność gospodarcza żołnierza zależy od decyzji dowódcy

Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy zarobkowej lub prowadzenia działalności gospodarczej przez żołnierzy zawodowych.

Kontynuacja nauki przez cudzoziemców na innych zasadach

Dnia 06 11 2009 weszło w życie rozporządzenie w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

Koniec z tanim wykupem mieszkań

Kupno mieszkania za symboliczną kwotę jest możliwe tylko do końca tego roku. Przepisy o tzw. wykupie lokali za złotówkę utracą swoją moc.

Nielegalny handel długami w sieci

Do giełd internetowych trafiają nieistniejące i spłacone już wierzytelności. Wierzyciel nie ma obowiązku przedstawiania dokumentów potwierdzających istnienie długów.

Pozwy zbiorowe - o odszkodowanie nie musisz walczyć w pojedynkę

Poszkodowani jednym zdarzeniem będą mogli walczyć o odszkodowania w jednym procesie. Ważne by do postępowania zgłosiło się co najmniej 10 osób. Takie postępowanie grupowe ułatwi dochodzenie drobnych roszczeń, o które nie opłaca się walczyć w postępowaniu indywidualnym

Unia będzie likwidować miejsca pracy

Rynek pracy i finanse publiczne są pod presją. Przewiduje się, że w tym roku spadek zatrudnienia w Unii wyniesie ponad 2 proc.

Unijna gospodarka jest na drodze stopniowego ożywienia

Zgodnie z jesienną prognozą służb Komisji Europejskiej gospodarka UE wyjdzie z recesji w drugiej połowie tego roku, choć w ciągu całego 2009 roku PKB spadnie o około 4 proc.

Nie można liczyć na poprawę koniunktury w tym roku

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w październiku utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca, indeks kwartalny stracił jeden punkt, a półroczny zyskał. Nie wróży to znaczącej poprawy koniunktury w tym roku.

Ceny energii cieplnej mogą gwałtownie wzrosnąć

Polska jest przedstawiana przez Komisję Europejską jako pozytywny przykład kraju, w którym około 70 proc. ciepła w miastach dostarczane jest ze scentralizowanych systemów ciepłowniczych, bardziej przyjaznych środowisku niż ciepło z indywidualnych pieców grzewczych. Jednak nie wykluczone, że w 2013 roku nastąpi skokowy wzrost cen ciepła sieciowego o około 22 proc.

Przedsiębiorcy jeszcze poczekają na nową ustawę o e-podpisie

Nowe przepisy o podpisie elektronicznym pozwoliłyby firmom zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Niestety  przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać na korzystne dla siebie zmiany.

Nie można kwestionować trybu zwolnienia żądając sprostowania świadectwa pracy

Jeśli pracownik uważa, że został niesłusznie zwolniony, to musi złożyć do sądu skargę, żądając od firmy odszkodowania lub przywrócenia do pracy. Nie może kwestionować sposobu zwolnienia występując o sprostowanie świadectwa pracy - orzekł w wydanej w środę uchwale Sąd Najwyższy.

Senat przeciw zaliczeniu do kosztów PIT wynagrodzeń małżonków

Senat nie wyraził zgody na wprowadzenie do ustawy o PIT zmiany, zgodnie z którą jednoosobowe firmy rodzinne mogłyby zaliczyć do kosztów podatkowych wynagrodzenia zatrudnionych w nich małżonków. Projekt nowelizacji przygotowali senatorowie PiS.

Leasing operacyjny czy finansowy - który wybrać

Spółka chce wziąć w leasing maszynę produkcyjną. Który leasing będzie korzystniejszy – finansowy czy operacyjny? Jednostka nie podlega badaniu przez biegłego rewidenta.

Jak starać się o umorzenie składek - instrukcja

Od 1 września 2009 r. osoby, które między 1 stycznia 1999 r. a 31 sierpnia 2009 r. przebywały na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym i w tym czasie prowadziły pozarolniczą działalność, mogą starać się o umorzenie niektórych należności z tytułu składek za okres prowadzenia tej działalności.

Jak rozliczać podatek dochodowy właściciela w firmach osób fizycznych

Właściciel firmy uzyskuje dochody z dwóch źródeł (tj. jako prowadzący działalność gospodarczą i jako wspólnik w spółce jawnej). Rozliczając podatek dochodowy, posługuje się jedną deklaracją. Jak ująć naliczenie i zapłatę podatku dochodowego: a) w księgach z działalności prowadzonej na własne nazwisko, b) w księgach spółki jawnej?

Sejm znowelizował kodeks pracy odnośnie urlopów macierzyńskich

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy, która zrównuje prawa rodziców biologicznych i adopcyjnych, jeśli chodzi o urlopy macierzyńskie i ojcowskie; za głosowało 413 posłów, nikt nie był przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu.

Wyjątkowo dobre nastroje w Warszawie

Inwestorzy na naszym parkiecie nie przejmowali się dziś nadmiernie kiepskimi nastrojami, panującymi na innych giełdach. Widać, że z determinacją dążą do przerwania spadkowej serii i na razie ta sztuka im się udaje. Martwią tylko bardzo niskie obroty, utrzymujące się od kilku dni. Zmagania popytu z podażą nie są też tym samym w pełni miarodajne.

Słabsze nastroje na giełdzie nie muszą zaszkodzić debiutowi PGE

W przeszłości niewiele spółek ze stajni Skarbu Państwa debiutowało w gorszych warunkach niż PGE. Przez ostatnie 2 tygodnie WIG stracił około 4%. Jest na zbliżonym poziomie, na jakim był tydzień wcześniej i 3 tygodnie wcześniej. Nie oznacza to jednak, że na udany pierwszy dzień notowań walorów energetycznego giganta nie ma szans.

Lewiatan: zmiany w systemie emerytalnym są niepokojące

PKPP Lewiatan jest zaniepokojona propozycją zmian systemu emerytalnego. Konfederacja oczekuje, że nowelizacja ustawy zostanie skonsultowana z partnerami społecznymi na forum Trójstronnej Komisji.

Jaki zysk przyniosą akcje PGE

Spośród ofert prywatyzacyjnych przeprowadzanych przez giełdę przypadków większość przegrywała rywalizację z szerokim rynkiem. W dniu debiutu akcje prywatyzowanych spółek przynosiły najczęściej dwucyfrową stopę zwrotu, jednak później WIG radził sobie lepiej. Czy podobnie będzie w przypadku debiutu Polskiej Grupy Energetycznej?

Second hand (ciucholand) - pozwolenia

Do założenia sklepu z używaną odzieżą nie potrzeba spełniać żadnych specjalnych wymagań. Należy jedynie w zwykły sposób założyć firmę, czyli zarejestrować działalność gospodarczą.

Prowadzenie spraw spółki akcyjnej

Prowadzenie spraw spółki możemy rozumieć jako działania w sferze wewnętrznej, związane z funkcjonowaniem spółki, ograniczające się, co do zasady do czynności organizacyjnych.

Second hand (ciucholand) - pomysł

Sklepy z używaną odzieżą stały się niezwykle popularnymi miejscami. Zaopatrują się w nich prawie wszyscy, bez względu na wysokość zarobków. Zawsze można trafić tam na ciekawą bluzkę, spodnie czy inne części garderoby za niewygórowaną cenę.

REKLAMA