REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dofinansowanie inwestycji dolnośląskich firm w ich początkowej fazie rozwoju

Małe i średnie przedsiębiorstwa są siłą napędową rozwoju gospodarczego w każdym regionie. Dlatego tak istotne jest wspieranie tych przedsiębiorstw.  Dlatego też polskie regiony w swoich programach pomocowych przeznaczają finanse na wspieranie inwestycji w tych firmach.

Załączniki do wniosku na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Po zapoznaniu się z zasadami aplikowania o środki z działania 2.3 oraz wymaganiami dotyczącymi przygotowania dokumentacji, teraz przyszła pora na poznanie załączników do wniosku o dofinansowanie. Kompletność dokumentacji aplikacyjnej badana jest na etapie oceny formalnej wniosku o dofinansowanie.

Rola sekretarki podczas wizyty gości w firmie

Spotkania biznesowe są na porządku dziennym w każdej firmie. Warto jest zatem wiedzieć jak odpowiednio przygotować biuro do wizyty gości.

Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez zewnętrzne podmioty oraz na udział w targach i misjach gospodarczych zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Wszystko to możliwe jest w ramach działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubuskiego.

REKLAMA

Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

Przedsiębiorcy realizujący projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego są zobowiązani do zachowania odpowiednich wymogów w zakresie promocji i informacji o unijnej pomocy.

Senat przyjął ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

29 kwietnia br. Senat RP przyjął uchwaloną 8 kwietnia br. przez Sejm ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Z uwagi na wprowadzone poprawki - ustawa, wyłącznie w zakresie tych wprowadzonych zmian musi zostać przyjęta przez Sejm.

Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Istnieje możliwość otrzymania unijnego wsparcia na realizację projektów związanych z uzyskaniem specjalistycznego doradztwa oraz udziału w targach i misjach gospodarczych. Ruszył konkurs na wsparcie tego typu projektów w województwie lubuskim.

Unijne pieniądze na promocję regionalnych produktów w łódzkim

Już niedługa rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia na promocję marek i regionalnych produktów. Pieniądze te będą dostępne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

REKLAMA

Minister infrastruktury o zmianach w budownictwie mieszkaniowym

Jesteśmy w przededniu debaty nad polityką państwa w budownictwie mieszkaniowym. W maju Ministerstwo Infrastruktury skieruje do konsultacji społecznych dokument zawierający założenia polityki mieszkaniowej. Zapraszam do udziału w tej debacie – powiedział Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, otwierając Krajowy Kongres Finansowania Nieruchomości.

Firmy wybierają przyjazne urzędy skarbowe

W tym roku - już po raz ósmy - przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najlepszych. Od 2003 roku Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club organizują konkurs: Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy.

Pracownicy sklepów nie mogą handlować 1 i 3 maja

Choć 1 i 3 maja to dni wolne od pracy, niektóre sklepy będą otwarte. Handlować w nich mogą jednak tylko właściciele lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie. Pracownicy zatrudnieni na stałe mają w tym czasie wolne.

Firmy rodzinne będą mogły uczestniczyć w szkoleniach

Polskie firmy rodzinne mogą skorzystać z programu szkoleniowego odpowiadającego na ich potrzeby. Organizatorem tego projektu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz ze stowarzyszeniem Inicjatywą Firm Rodzinnych.

Praktyka w firmie może być szansą dla bezrobotnego

Pracodawcy rzadko ubiegają się w urzędach pracy o przyjmowanie na praktyki bezrobotnych w ramach przygotowania zawodowego dorosłych.

PIT: lepiej popełnić błąd niż nie złożyć zeznania

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania, zostało ci niewiele czasu – tylko do północy 30 kwietnia.

Asystentka też ma szansę na awans

Jeśli jesteś asystentką prezesa, to drogę do awansu masz otwartą. Asystentce jest łatwiej niż sekretarce objąć wyższe stanowisko w strukturze firmy.

KPP krytykuje pomysły ograniczenia roli OFE

Pomysły dotyczące ograniczenia roli Otwartych Funduszy Emerytalnych i umożliwienia Polakom oszczędzania na emeryturę w dowolny sposób są błędne - uważa wiceprezes Konfederacji Pracodawców Polskich Piotr Kamiński.

Komorowski podpisał ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych. W Biurach Informacji Gospodarczej nie będą mogły zasiadać osoby skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo skarbowe.

Kluczowe dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw w 2010 roku

Od 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej i aktywnie uczestniczy we wszystkich formach jej aktywności politycznej, społecznej i gospodarczej. Z członkowstwem wiążą się liczne obowiązki, ale i przywileje. Najważniejszym z obowiązków jest zasilanie budżetu Wspólnoty, natomiast jedną z najistotniejszych korzyści – możliwość korzystania ze Wspólnej Polityki Strukturalnej, znanych szeroko pod hasłem „dotacji unijnych”.

Co zmienia nowa ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

Każdy wierzyciel, zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca, będzie mógł przekazać do biur informacji gospodarczej (BIG) dane swojego dłużnika. Dotychczas takie prawo miała tylko ściśle określona przepisami grupa przedsiębiorców uprawnionych do przekazywania informacji o zobowiązaniach konsumentów.

Potrącenie wynagrodzenia z umowy zlecenia

Otrzymaliśmy zajęcie komornicze (niealimentacyjne) osoby, która jest zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. Czy możemy tej osobie potrącić wynagrodzenie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości maksymalnie? Czy ochrona wynagrodzenia przed potrąceniem z kodeksu pracy obowiązuje także w przypadku umowy zlecenia i innych umów cywilnych? 

Teleinformatyczny system obsługi przemieszczania wyrobów akcyzowych

Nowoczesny system informatyczny rejestrujący przemieszczanie się towarów akcyzowych zastąpi stosowaną obecnie papierową dokumentację - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o akcyzie, którego pierwsze czytanie odbyło się w Sejmie.

Walne przez internet

Najwcześniej w przyszłym roku pierwsza spółka zdecyduje się na umożliwienie akcjonariuszom głosowania na walnym zgromadzeniu drogą elektroniczną, twierdzi "Parkiet".

Wady franczyzy dla franczyzodawcy - cz. II

Przyjaciel może stać się wrogiem.

Wady franczyzy dla franczyzodawcy - cz. I

W wymarzonym świecie franczyzodawcy czerpałby on korzyści z zapału, energii i apetytu na sukces franczyzobiorcy, mając również możliwość ciągłego pociągania za sznurki. Jednak franczyzobiorcy to nie marionetki.

Podróże lotnicze przełożonego

Jeśli Twój szef często lata służbowo najczęściej linie lotnicze proponują przeloty w klasie business, która zapewnia wysoki standard podróży.

Zalety franczyzy dla franczyzodawcy

Najistotniejszym powodem dla franczyzowania pomysłu na biznes jest fakt, że właściciel (założyciel) firmy może na tym zarobić, oczywiście całkiem legalnie i uczciwie. Franczyzobiorcy płacą w zamian za możliwość prowadzenia biznesu, który ma duże szanse powodzenia.

Reklama nakręca sprzedaż w Polbanku

Tydzień po rozpoczęciu kampanii promocyjnej Konta mocno oszczędzającego dzienna liczba otwieranych rachunków osiągnęła 2,5 tys. - podaje służba prasowa Polbanku.

Wady franczyzy - niewiadoma i trudne rozstanie

Jedno z najtrudniejszych zadań, przed którym staje każdy przyszły franczyzobiorca, polega na sprawdzeniu wiarygodności franczyzodawcy. Sprawdzanie franczyzodawcy jest ważne z dwóch powodów.

Niezgodność formatów dokumentów

Jeśli nie wiesz jeszcze na czym polega niezgodność formatów dokumentów, koniecznie prześledź poniższą instrukcję obsługi. Szybko się dowiesz na czym może ona polegać.

Zapisywanie dokumentu w formacie innym niż domyślny

Jeśli planujesz przesłać dokument osobie, która korzysta z innego oprogramowania niż ty, koniecznie zapisz go formacie innym niż domyślny.

Formaty dokumentów

Aby sprawnie współpracować z osobami korzystającymi z różnego oprogramowania komputerowego, należy wiedzieć czym się różnią formaty dokumentów oraz jak je zmieniać.

Wada franczyzy - stały odpływ pieniędzy

Każdy, kto kupuje prawo do prowadzenia franczyzy, spodziewa się konieczności uiszczenia opłaty wstępnej, a to, czy za system warto zapłacić podaną cenę, zależy już od jego osądu.

Gdy awaria zakłóci pracę nad dokumentem

Pracując na komputerze należy pamiętać o niebezpieczeństwie utraty sporządzonego dokumentu. Często powodem takiej straty jest awaria zasilania czy zawieszenie pracy edytora.

Stała kontrola franczyzodawcy jedną z wad franczyzy

Nie do końca franczyzobiorca jest sam sobie sterem.

Wada franczyzy - "wystarczy jedno zgniłe jabłko"

Jedną z bardziej irytujących cech takich truizmów, poza tym że są wyjątkowo denerwujące, stanowi fakt, że zazwyczaj zawierają one ziarno niewygodnej prawdy.

Zmiana koloru wypełnienia tekstowego

Ogólnie jest przyjęte, że do redagowania i przygotowywania dokumentów używa się czarnej czcionki. Często jednak bardziej efektywne jest użycie koloru – zwłaszcza, jeśli chcemy zwrócić czyjąś uwagę na konkretny fragment tekstu.

Ukryta ramka w dokumencie Word

Planując układ dokumentu, często korzystamy z ramek. Czasami jednak wolelibyśmy, aby ich kontury nie były widoczne, a tekst nadal pozostawał uporządkowany. Jest na to prosty sposób – wystarczy skorzystać z opcji – ukryj ramkę.

Szef i asystentka

Nie jest tajemnicą, że w firmach rozmawia się o cechach charakteru i sposobu bycia współpracowników i przełożonych. Stąd też różnorodność poglądów. Jakie są zatem najczęstsze opinie, które można usłyszeć o prezesach firm, a także ich asystentkach?

Wada franczyzy - brak elastyczności

W biznesie musisz się dostosować, by przetrwać. Firmy działają w środowisku, które podlega ciągłym zmianom, mogą pojawić się nowi uczestnicy, nowe technologie mogą posłać do lamusa istniejące systemy produkcji, trendy zmieniają się jak pogoda i są tak samo nieprzewidywalne, zmianom podlegają koszty surowców, a na interesy mogą też wywierać wpływ nowe akty prawne.

ZUS upraszcza rozliczenia dla firm

Firmy ubiegające się o kredyt w banku czy biorące udział w przetargu mogą już na miejscu w ZUS otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Szef MSWiA na czele komisji badającej przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, stanął na czele komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - podaje biuro prasowe resortu.

Wydatki niekwalifikowane projektu w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

W trakcie realizacji projektu może okazać się, że część poniesionych wydatków nie jest możliwa do refundacji ze środków unijnych. Wówczas takie wydatki są pokrywane ze środków beneficjenta projektu. Kategorie wydatków niekwalifikowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki określają dokumenty programowe oraz wytyczne.

Kredyt hipoteczny dla polskich emerytów

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt założeń do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Resort zaznacza, że nowe rozwiązanie, szeroko stosowane w innych krajach, pozwoli starszym osobom na uzyskanie w bezpieczny sposób dodatkowych środków finansowych.

Budżet projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektodawca przedstawia zakładane koszty projektu we wniosku o dofinansowanie projektu w formie budżetu zadaniowego. W artykule przedstawię główne zasady dotyczące konstruowania takiego budżetu na potrzeby aplikowania o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Okres kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Kapitał Ludzki

Refundacja środków poniesionych na realizację projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego może nastąpić tylko w okresie jego realizacji. Okres ten określa umowa o dofinansowanie projektu. Ekspert podpowiada jakie znaczenie ma okres kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Kapitał Ludzki.

Ogólne zasady kwalifikowania wydatków w ramach Programu Kapitał Ludzki

Przed przystąpieniem do konstruowania budżetu projektu w celu aplikowania o środki unijne należy starannie zapoznać się z zasadami kwalifikowania wydatków w ramach danego programu operacyjnego. Tylko wydatki poniesione zgodnie z obowiązującymi zasadami mogą zostać zrefundowane ze środków unijnych.

ZUS będzie weryfikował ważność podpisu on-line

Dokumenty ubezpieczeniowe z krajów UE będą mogły być przesyłane do ZUS drogą elektroniczną i podpisane kwalifikowanym e-podpisem.

Oszuści nie odliczą VAT

Organy podatkowe muszą udowodnić, że podatnik miał zamiar oszukać fiskusa. Tylko wtedy mogą zakwestionować prawo do odliczenia VAT.

Kontrola ZUS

ZUS może przeprowadzać u płatników składek kontrolę wykonywania zadań i obowiązków w zakresie ubezpieczeń społecznych. Kontrola może dotyczyć w zasadzie wykonywania wszelkich obowiązków związanych z opłacaniem składek.

Rolnik prowadzący firmę musi zawiadomić KRUS

Rolnicy, którzy zakładając firmę, skorzystali z tzw. jednego okienka, muszą w ciągu 14 dni złożyć do KRUS oświadczenie potwierdzające chęć kontynuowania ubezpieczenia rolniczego. W innym przypadku trafią do ZUS.

REKLAMA