REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie inwestycji dolnośląskich firm w ich początkowej fazie rozwoju

 SmartConsulting S.K.A.
SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.
Dofinansowanie inwestycji dolnośląskich firm w ich początkowej fazie rozwoju
Dofinansowanie inwestycji dolnośląskich firm w ich początkowej fazie rozwoju

REKLAMA

REKLAMA

Małe i średnie przedsiębiorstwa są siłą napędową rozwoju gospodarczego w każdym regionie. Dlatego tak istotne jest wspieranie tych przedsiębiorstw.  Dlatego też polskie regiony w swoich programach pomocowych przeznaczają finanse na wspieranie inwestycji w tych firmach.

W województwie dolnośląskim tego typu wsparcie przewiduje działanie 1.1 E Dotacje inwestycyjne wspierające rozwój mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą do 2 lat w ramach priorytetu I Inwestycje dla przedsiębiorstw RPO WD.

REKLAMA

Konkurs na to działanie planowany jest w najbliższym czasie (koniec czerwca 2010 roku).

Wówczas mikroprzedsiębiorstwa zlokalizowane na Dolnym Śląsku, działające na rynku poniżej 2 lat mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji związanych z:
1) rozpoczęciem w przedsiębiorstwie działań obejmujących dokonywanie zasadniczych zmian produkcji bądź procesu produkcyjnego,
2) zmianą wyrobu lub usługi, w tym także zmianę w zakresie sposobu świadczenia usług,
3) wdrażaniem wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie innowacyjności podejmowanych przez przedsiębiorstwa.

Zapoznaj się z serwisem Mała firma

Każda spośród zgłaszanych do dofinansowania inwestycji musi doprowadzić do wzrostu zatrudnienia w realizującym tę inwestycję przedsiębiorstwie. Ponadto preferowane będą projekty, które doprowadzą do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych w przedsiębiorstwie lub do wprowadzenia do oferty firmy innowacyjnych produktów. Za innowacyjne technologie i produkty uznawane są technologie oraz produkty znane i stosowane w Polsce poniżej 3 lat. Dodatkowe punkty przy ocenie wniosku można zyskać za zakup lub wykorzystanie wyników własnych prac badawczo-rozwojowych do realizacji inwestycji czy zakup specjalistycznego oprogramowania wspierającego procesy zarządzania przedsiębiorstwem (np. produkcją, sprzedażą). Poza tym warto posiadać aktywną stronę internetową firmy oraz świadczyć usługi za pośrednictwem internetu (np. posiadać sklep internetowy). Przychylniej oceniane będą również inwestycje zlokalizowane na obszarach wysokiego bezrobocia w gminach wiejsko-miejskich oraz wiejskich z zachowaniem linii demarkacyjnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Projekty, które spełnią najwięcej z powyższych kryteriów mogą uzyskać nawet do 60% dofinansowania.

Minimalny koszt dotowanej inwestycji wynosi 40 tysięcy PLN netto, maksymalny – 800 tysięcy PLN netto.

Dotacja jest udzielana najczęściej jako refundacja poniesionych kosztów, co oznacza, że inwestor musi zagwarantować 100% finansowania projektu, a po realizacji poszczególnych etapów inwestycji sukcesywnie otrzymuje zwrot poniesionych kosztów. Dopuszcza się również wypłatę zaliczek na zasadach określonych przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą (DIP).

Przeczytaj także Unijne pieniądze na promocję regionalnych produktów w łódzkim

Planowany przez DIP czerwcowy konkurs jest drugą edycja konkursu. Pierwsza odbyła się w grudniu 2008 roku. Wówczas spośród 157 złożonych wniosków, dofinansowanie uzyskało 56 projektów na łączną kwotę ponad 16 mln PLN. W najbliższym konkursie budżet ustalony jest na poziomie 4,5 mln EUR.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

REKLAMA

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA