REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W kwietniu zyskali właściciele jednostek funduszy otwartych

Przeciętna stopa zwrotu funduszy otwartych w kwietniu była dodatnia. W rankingu funduszy przygotowanym przez firmę Expander nie brakuje niespodzianek.

Reformy gorzkim lekiem dla Greków

Doniesienia z Grecji nie schodzą z nagłówków gazet. Wiadomości te mają bardzo negatywny wpływ na wspólną walutę.

Kwalifikowalności a środki trwałe, nieruchomości i amortyzacja

Poniżej przedstawiono szczegółowe uwarunkowania kwalifikowalności pozycji kosztowych, które najczęściej występują w projektach realizowanych przez MSP, a budzą jednocześnie wątpliwości.

Zasady kwalifikowania wydatków w ramach RP w mazowieckim– część II

Unia Europejska oferuje pomoc dla przedsiębiorców z Mazowsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Warto poznać podstawowe zasady kwalifikowania wydatków w ramach tego programu aby móc skuteczniej ubiegać się o dofinansowania swojej inwestycji.

REKLAMA

Zasady kwalifikowania wydatków w ramach RPO w mazowieckim – część I

Informacje z zakresu kwalifikowania wydatków w ramach danego Programu Operacyjnego są niezbędne do przygotowania dokumentacji i aplikowania o środki unijne.

Freddie Mac znowu ma kłopoty

Po względnym uspokojeniu nastrojów na zamknięciu w środę, na parkietach giełd azjatyckich w czwartek znów pojawiły się duże spadki. Indeks NIKKEI spadł o 3,3%.

Kwalifikowalność przy VAT i wynagrodzeniach oraz koszty niekwalifikowane

Szczegółowe zasady kwalifikowalności w przypadku VAT i wynagrodzeń personelu oraz kosztów niekwalifikowanych wiążą się z problemem zakresu refundacji.

Kwalifikowalności w przypadku leasingu oraz informacje wiążące w jej zakresie

Szczegółowe uwarunkowania kwalifikowalności pozycji kosztowych często występują w projektach realizowanych przez MSP, a budzą jednocześnie wątpliwości.

REKLAMA

Finanse na start - case study - część III

W części I opisaliśmy genezę założenia firmy ubiegającej się o dofinansowanie realizacji projektu ze środków unijnych. W części II poznaliśmy charakterystykę projektu realizowanego w ramach POIG. W tej części omówimy etapy realizacji projektu.

Finanse na start - case study - część II

W części I przedstawiliśmy geneza założenia firmy ubiegającej się o dofinansowanie realizacji projektu ze środków unijnych, w tej części opisujemy dalszy rozwój firmy.

Podatnicy polubili składanie PIT-ów przez internet

Ministerstwo Finansów poinformowało, że przez internet zostało złożonych 320 tys. PIT-ów za 2009 r. Elektroniczna forma komunikacji z urzędem skarbowym z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Najwięcej e-PIT-ów przesłali mieszkańcy Mazowsza, bo aż 69 tys. Oprócz nich z tej możliwości najchętniej korzystali podatnicy z województw: śląskiego (38,5 tys.), małopolskiego (30 tys.) i dolnośląskiego (27 tys.).

Finanse na start - case study - część I

Koniecznie zapoznaj się jak pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia biznesowego na przykładzie mikroprzedsiębiorstwa z województwa małopolskiego.

Środki Unijne na szkolenia pracowników – część 3

W części 2 przedstawiliśmy zasady korzystania z działań w ramach POKL samodzielnie planując oraz przygotowując wniosek o dofinansowanie projektu szkoleniowego dla pracowników firmy. W tej części opisujemy dalsze możliwości pozyskania funduszy unijnych na szkolenia pracowników.

Środki Unijne na szkolenia pracowników – część 2

W części 1 poznaliśmy możliwości jakie daje Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Możemy również skorzystać z innego sposobu pozyskania środków na działania w ramach POKL. Możemy samodzielnie zaplanować oraz przygotować wniosek o dofinansowanie projektu szkoleniowego dla pracowników firmy.

Pomoc publiczna dla osób niepełnosprawnych na działalność gospodarczą

Osoby niepełnosprawne, które rozpoczynają własną działalność gospodarczą, mogą skorzystać ze wsparcia publicznego udzielanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub organy samorządu powiatowego.

Czy dostawy towarów mogą być uznane za transakcję ciągłą

Zamierzamy dostarczać swoje wyroby na podstawie umów długoterminowych. Dostawy dla jednego kontrahenta, w zależności od składanych zamówień, będą dokonywane co najmniej kilka bądź kilkanaście razy w miesiącu, a czynności będą miały charakter powtarzalny. Okresem rozliczeniowym przyjętym w umowie będzie miesiąc, a nabywcy to podatnicy VAT. Czy w takiej sytuacji możemy wystawiać fakturę raz w miesiącu?

Szansa dla firm na zaistnienie w interniecie

Małe i średnie firmy dzięki akcji Internetowa Rewolucja mają szansę bezpłatnie zrobić pierwsze kroki, aby zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości.

Odpowiedzialność wykroczeniowa pracodawcy

Pracodawca lub osoba ukarana za popełnienie wykroczenia, która działała w jego imieniu, ponoszą za ten czyn odpowiedzialność w postaci kary grzywny wynoszącej od 1000 do 30 000 zł.

W Gdańsku powstaje Inkubator Przedsiębiorczości

W połowie przyszłego roku ma rozpocząć działalność Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "Starter". Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą otrzymają w nim pomoc administracyjną i finansową. Projekt przewiduje powstanie 6,5 tys. m2 powierzchni biurowej.

Polska do Trybunału w sprawie przepisów o homologacji ciężarówek

Komisja Europejska (KE) postanowiła w środę pozwać Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku w sprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów.

Polska liderem wzrostu gospodarczego w UE

Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie w br. 2,7 proc. PKB i obok Słowacji będzie najwyższy w UE - poinformowała w środę w prognozach gospodarczych Komisja Europejska. Jednocześnie deficyt budżetowy w naszym kraju ma wzrosnąć do 7,3 proc. PKB.

Jak zmniejszyć efekty graficzne (Windows Vista)

Windows Vista jest dość wymagającym sprzętowo systemem. Jeśli chcesz go zainstalować, a nie dysponujesz zbyt szybkim komputerem możesz przyspieszyć jego działania poprzez wyłączenie kilku efektów wizualnych i graficznych. Wyświetlanie okien i przejścia nie będą już tak atrakcyjne, ale praca na Viście powinna być bardziej komfortowa.

Jak wyłączyć kursor myszki ?

Kursor myszki zdecydowanie jest niezbędnym składnikiem graficznego systemu operacyjnego takiego jak Windows. Zdarza się jednak, że przynosi on więcej szkody niż pożytku. Gdy w jakiejś aplikacji bądź grze używamy trybu pełnoekranowego kursor może nam złośliwie migać utrudniając pracę lub rozrywkę.

Jak wyłączyć defragmentacje (Windows Vista)

Windows Vista posiada w domyślnych ustawieniach automatyczną defragmentacje. Uruchamia się ona samoczynnie i jeśli akurat siedzimy przy komputerze może ona znacząco spowolnić naszą pracę. Jest to irytujące i aby zapobiec takim incydentom lepiej wyłączyć automatyczne ustawienia i de fragmentować dyski o wybranej przez siebie godzinie.

Optymalizacja połączeń internetowych (Windows Vista)

Protokuł internetowy IPv4 powoli odchodzi do lamusa. Microsoft już w systemie Windows Vista pomyślał więc o wsparciu dla protokołu IPv6. Mimo wszystko większości domowych użytkowników dodatki te są nieprzydatne i zaleca się ich odinstalowanie w celu optymalizacji połączenia z Internetem.

Przyspieszamy dysk (Windows Vista)

Jeśli chcemy zwiększyć szybkość z jaką pracować będzie nasz dysk twardy pod systemem Windows Vista, musimy włączyć w nim buforowanie zapisu. Ustawienie to zalecane jest komputerom z ciągłym zasilaniem aby nie utracić danych. Włączenie buforowania powinno widocznie przyspieszyć zapisywanie plików.

Menu rozruchu –jak przekonfigurować ? (Windows)

Jeśli masz zainstalowany Windows 7 to powinien zainteresować Cie fakt że Microsoft wprowadził w nim pewne zmiany w menu rozruchu. Otóż po zainstalowaniu Windows 7 mianuje on siebie domyślnym systemem na komputerze – nie zawsze jednak musisz być tym usatysfakcjonowany. Sprawdźmy jak przywrócić inny system na pierwsze miejsce ?

Jak zablokować innym użytkownikom Menedżer zadań (Windows)

Jeśli pełnisz niewdzięczną rolę administratora domowego komputera, który jest używany przez wszystkich członków rodziny to zapewne chciałbyś uniemożliwić im kilka operacji. Jedną z nich jest Menedżer zadań, który odpowiada m.in. za aplikacje działające w tle. Jak to zrobić ??

Porzadkowanie list szybkiego dostępu (Windows 7)

Microsoft w swoim nowym Windows 7 wprowadził listy szybkiego dostępu, które działają na zasadzie indywidualnych Ulubionych znanych z Internet Explorera. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne gdyż wystarczy, że klikniemy prawym myszy na ikonę paska zadań, a naszym oczom ukaże się lista najczęściej używanych programów, i odwiedzanych folderów. Wszystko działa bez zarzutu dopóki „ulubionych” nie zbierze się zbyt dużo – wtedy musimy znaleźć sposób na to aby je zresetować.

Wyszukujemy i usuwamy stare pliki (Windows)

System operacyjny Windows z każdą kolejną edycją zajmuje coraz więcej miejsca. Jeśli chcemy zobaczyć jakie pliki nie były przez dłuższy czas używane i je usunąć musimy niestety użyć dodatkowego programu. Eksplorator Windows nie zapewnia nam takiej funkcjonalności, a zestawienie to jest nam niezbędne żeby usunąć wszystkie stare pliki, które od dawna nie są nam potrzebne.

Jak uruchomić program z uprawnieniami administratora (Windows 7)

Instalowane przez nas programy mają coraz więcej funkcji i zabezpieczeń. W efekcie stajemy przed koniecznością uruchamiania ich z konta z uprawnieniami administratora. Tradycyjnie jest to dość czasochłonne, dlatego pokażemy sposób jak szybciej i wygodniej rozwiązać ten problem.

Wyjątkowo drogie złoto

Notowania złota w ostatnim czasie szły w górę, nie bacząc na umacniającego się dolara. Ale takie rzeczy się zdarzają. Szczególnie, gdy na rynki zaczyna wkradać się niepewność i niepokój.

Środki Unijne na szkolenia pracowników – część 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz uzyskać dofinansowanie na szkolenia swoich pracowników - koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem

Fundusze przyniosły zyski w kwietniu

Kwiecień okazał się udanym miesiącem dla właścicieli większości funduszy inwestycyjnych. Notowania funduszy rosły mimo kłopotów Grecji.

Po co prowadzone są bazy Whois

Musisz wiedzieć, że w sieci istnieją miliony witryn internetowych, których treść zależy w całości od jej twórców. Wszystkie dane odnoszące się do adresów WWW gromadzone są przez operatorów. Część informacji publikowana jest natomiast w bazach Whois, gdzie każdy ma możliwość zapoznania się z nimi.

Dobry miesiąc dla funduszy nieruchomości

Kwiecień okazał się udany dla właścicieli jednostek funduszy z rynku nieruchomości, zyskali oni w tym miesiącu od 1,3 do 5,5%

Procedura występowania o wsparcie dla projektów z województwa mazowieckiego

Droga do uzyskania dotacji unijnej bywa długa i kręta. Pierwszym krokiem do jej zdobycia jest przygotowanie dokumentacji konkursowej i aplikowanie o środki w ramach ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie.

Greckie problemy budzą coraz większy strach

Rozszerza się strach przed powtórzeniem się kłopotów z finansami publicznymi, z jakimi od tygodni boryka się Grecja, w innych częściach świata.

Jak pozyskiwać fundusze europejskie, czyli regionalne programy operacyjne w praktyce

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i planujesz realizację nowoczesnego przedsięwzięcia, zainteresuj się już dziś możliwościami wsparcia, które oferuje Unia Europejska w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych.

Plan pomocy dla Grecji umocnił dolara

Zatwierdzenie planu pomocy dla Grecji w wysokości 110 mld euro miało uspokoić rynki finansowe. Skutek był odwrotny, euro szybko zaczęło tracić na rzecz amerykańskiej waluty.

Czego nie można dofinansować z UE w projektach z Mazowsza

Podczas przygotowania i realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych nie wszystkie koszty ponoszone przez przedsiębiorcę mogą zostać uznane za kwalifikowane i podlegać zwrotowi. W takim przypadku koszty niekwalifikowane, czyli niepodlegające dofinansowaniu z UE, przedsiębiorca jest zobligowany pokryć ze środków własnych.

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani pozyskaniem zewnętrznego kapitału na rozwój swojej firmy powinni poszukać możliwości sfinansowania swoich przedsięwzięć z funduszy unijnych.

Wydatki kwalifikowane w projektach na rozpoczęcie działalności gospodarczej w opolskim

Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą przy współudziale środków unijnych. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego wsparcia powinny zwrócić szczególną uwagę na zakres kwalifikowalności wydatków w ramach realizowanego projektu.

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim już niedługo będą mogły to zrobić dzięki funduszom unijnym. Właśnie zostało opublikowane ogłoszenie o naborze wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Wniosek o dofinansowanie dla projektu współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw na Warmii i Mazurach

Ruszył nabór projektów wspierających organizację staży i szkoleń dla pracowników przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Aby aplikować o środki unijne w ramach konkursu konieczne jest złożenie dokumentacji aplikacyjnej zgodnie z wymaganiami regulaminu konkursu.

Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim

Coraz mniej czasu zostało na złożenie dokumentów aplikacyjnych w konkursie na transfer wiedzy pomiędzy przedsiębiorstwami a jednostkami naukowymi w regionie warmińsko-mazurskim. Podmioty zainteresowane otrzymaniem pomocy unijnej powinny rozpocząć przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami.

Dotacje unijne na szkolenia i doradztwo

W ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przewidziano możliwość dofinansowania różnorodnych projektów szkoleniowo-doradczych.

Dotacje unijne na szkolenia, usługi doradcze oraz studia podyplomowe

Przedsiębiorcy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji zawodowych swoich pracowników mają szansę na otrzymanie dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy osobę, która pracowała jako pracownik tymczasowy, można zatrudnić w tej samej firmie na okres próbny

Chcemy zatrudnić w naszej firmie osobę, która wcześniej wykonywała u nas pracę jako pracownik tymczasowy. Czy możemy zatrudnić tę osobę na podstawie umowy o pracę na okres próbny? Będzie ona u nas pracowała na tym samym stanowisku, co wcześniej jako pracownik tymczasowy.

REKLAMA