REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Są środki na realizację Programu Kapitał Ludzki

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o wykorzystaniu środków w komponencie regionalnym Programu Kapitał Ludzki.

Średni poziom kontraktacji środków na lata 2007-2013 w ramach komponentu regionalnego Programu Kapitał Ludzki (PO KL) wynosi 39,5 proc., a najwyższy – 55,9 proc. osiągnęło województwo podkarpackie (według stanu na 14 maja 2010 roku).

REKLAMA

Poniżej przedstawiamy informacje obrazujące poziom wykorzystania środków publicznych w odniesieniu do alokacji przyznanej na realizację Programu Kapitał Ludzki w regionach, w podziale na poszczególne województwa.

Łącznie w latach 2007-2010 wydatkowano ze środków publicznych kwotę blisko 6 mld zł (w tym ze środków budżetowych – 4 mld zł oraz ze środków Funduszu Pracy – 2 mld zł).

Polecamy: Fundusze unijne Wieszjak.pl

REKLAMA

Kwoty planowane do wydatkowania w 2010 roku określone w Planach Działania opracowanych przez poszczególne samorządy województw oraz zgłaszane przez regiony na etapie opracowywania ustawy budżetowej znajdują w znacznej mierze pokrycie w kwotach przyjętych w budżecie państwa na 2010 r. Zabezpieczono w nim środki w części 34 – Rozwój regionalny oraz rezerwie celowej na łączną kwotę – 4,4 mld zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obecny poziom wydatkowania środków w 2010 r., wynoszący 25,1 proc. budżetu rocznego (przy maksymalnym 42,5 proc. w przypadku województwa lubelskiego) oraz obowiązujące procedury budżetowe nie dają Ministrowi Rozwoju Regionalnego podstaw do podejmowania działań prowadzących do zwiększenia limitu dla żadnego z województw. Do wykorzystania w 2010 r. pozostaje nadal ponad 3,3 mld zł.

Przyczyny ewentualnych problemów w realizacji płatności w komponencie regionalnym Programu Kapitał Ludzki to m.in.:

  • niedoszacowanie zapotrzebowania na środki budżetu państwa przez poszczególne województwa;
  • zwiększona wartość zobowiązań wynikająca z nadkontraktacji środków w ramach konkursów ogłoszonych w 2009 r.;
  • brak możliwości wydatkowania środków niewykorzystanych z końcem 2009 r. w ramach tzw. środków niewygasających.

W celu uniknięcia ewentualnego deficytu środków na realizację komponentu regionalnego Programu Kapitał Ludzki w 2010 r. instytucja zarządzająca programem na bieżąco monitoruje poziom wydatkowania środków przez samorządy województw.

REKLAMA

W połowie roku dokonana zostanie analiza stopnia wydatkowania środków przez poszczególne województwa w kontekście ewentualnych przesunięć środków w ramach innych Programów. Umożliwi to zwiększenie łącznej kwoty środków dostępnych w budżecie państwa na realizację komponentu regionalnego Programu Kapitał Ludzki.

W najbliższych miesiącach nie ma zagrożenia utraty płynności finansowej, zatem informacje dotyczące braku środków publicznych na realizację komponentu regionalnego Programu Kapitał Ludzki są nieuzasadnione.

MRR/IN

Polecamy: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA