reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Szablon na skróty (Excel)

Szablon na skróty (Excel)

Począwszy od wersji Office XP zmienione zostały opcje tworzenia nowych dokumentów. Rozpoczęcie pracy z programem zaczyna się schematycznie, bez możliwości wyboru szablonu. Dziwi fakt, że Microsoft zdecydował się na taki ruch, gdyż użytkownicy bardzo chwalili uproszczenie z poprzednich edycji.

Jeśli należysz do grupy zwolenników poprzedniego układu możesz go przywrócić i dalej cieszyć się szybkim dostępem do szablonów.

Excel XP

1. Aby uzyskać taki efekt w Excelu należy utworzyć krótkie makro. By to zrobić klikamy w menu Narzędzia -> Makro -> Makra i wpisujemy dowolną nazwę w polu Nazwa makra.

2. Teraz musimy czy zostawiamy domyślną opcję Wszystkie otwarte skoroszyty. Następnie klikamy na Utwórz i w oknie edytora VB wprowadzamy pod wierszem NowyZSzablonu następujące polcenie:

"dlgAnswer = Application.Dialogs(xlDialogWorkbookNew).Show"

3. Jeśli nie mamy jeszcze osobistego skoroszytu tworzymy edytowany element pod nazwą Jeśli PERSONAL.XLS w folderze XLSTART.

Sprawdź: Firmowy serwer, jak go wykorzystać

4. Jeśli używamy nadal Windows 95/98/ musimy wejść do katalogów \PROGRAM FILES\MICROSOFT OFFICE\OFFICE.

5. W edycji 2000/XP do katalogu DOCUMENTS AND SETTINGS\\DANE APLIKACJI\MICROSOFT\ EXCEL.

6. Wybieramy menu Okno -> Ukryj. Zamykamy arkusz klikając Tak po zapytaniu „ Czy zapisać zmiany w osobistym arkuszu makr?”

7. Ponownie włączamy Excela, który samodzielnie wczyta arkusz PERSNAL.XLS. Dzięki temu wczytane makra staną się dostępne we wszystkich arkuszach.

8. Aby szybko przywoływać makra zaleca się stworzyć ich ikonę na pasku narzędzi. W tym celu wybieramy menu Narzędzia -> Dostosuj i wskazujemy na kartę Polecenia.

9. Zaznaczamy teraz opcje Makra na liście, Kategorie oraz Przycisk niestandardowy. Tak utworzony przycisk przeciągamy na pasek narzędzi w dowolne miejsce. Następnie klikamy nań prawym myszy i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Przypisz makro.

Zobacz: Sposoby na tańsze drukowanie

10. Następny krok to okno w którym dwukrotnie klikamy na personal.xls NowyZSzablonu. Zamykamy także okno dialogowe Dostosowywanie.
Nowo utworzony przez nas przycisk będzie przywoływał bezpośrednio wybór szablonów. Jednak aby tak było musimy mieć wcześniej otwarty skoroszyt.

11. Aby zmienić ikonę wchodzimy w menu Narzędzia -> Dostosuj, klikamy nowy przycisk i wybieramy polecenie Zmień obraz przycisku lub Edytuj obraz przycisku.

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama