| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak rozdzielić tekst z komórki na kilka kolumn (Excel)

Jak rozdzielić tekst z komórki na kilka kolumn (Excel)

Jeśli w edytowanym przez Ciebie arkuszu komórki zawierają więcej niż jedną informację, a chciałbyś wszystko przedstawić prosto i czytelnie to przeczytaj poniższą poradę. Takie skomplikowane komórki można bowiem rozdzielić na kilka umieszczonych obok siebie.

Excel jak przystało na rozbudowany arkusz kalkulacyjny posiada wiele ułatwiających prace funkcji. Jedną z nich jest z pewnością ta, która pozwala na przeorganizowanie tekstów w szpaltach. Wielu osobom tworzącym długie listy ratuje ona życie. Dla przykładu jeśli ktoś sporządził długą listę wg. wzorca Imię i nazwisko to bez problemu automatycznie może je rozdzielić na nowe tabele – Imię, oraz Nazwisko.

Sprawdź: Najczęściej popełniane błędy podczas tworzenia kampanii reklamowej

1. Aby dokonać podziału należy zaznaczyć odpowiednie komórki. Potem klikamy na menu Dane – Tekst jako kolumny.

2. W nowym oknie wyświetli się nam kreator konwersji tekstu. Tam musimy dokonać pewnych ustawień. Zostawimy zaznaczoną opcję „Z Separatorami”. Przechodzimy dalej.

3.Teraz wybieramy z tabeli separatorów znak oddzielający. Jeśli oddzielamy od siebie np. Imię i nazwisko posługujemy się spacją. Jeśli chodzi o pliki kropką.

4. Na dole możemy zobaczyć wynik naszej pracy – podgląd podzielonych komórek. Jeśli to co widzimy nam odpowiada to przechodzimy dalej.

Polecamy: Zaawansowane telefony stacjonarne

5. Ostatnie okno w zasadzie modyfikujemy na własne życzenie – nie jest to jednak zalecane początkującym. Klikamy na Zakończ.

6. Excel powinien teraz podzielić komórki. Pamiętajmy że program w komórkach na prawo od tych dzielonych nadpisze znajdujące się tam dane. Jeśli znajdujące się tam informacje są istotne należy je przenieść do kolejnej kolumny. Aby się przed tym zabezpieczyć należy zaznaczyć wybraną kolumnę i wejść w menu Wstaw -> Kolumny.

7. Co się tyczy wersji 2007, to powyższą fukcję wywołujemy na karcie Dane klikając w tabeli Narzędzia danych na pole Tekst. Pozostałe etapy kreatora są bez zmian.

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »