REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zarejestrować nowe biblioteki DLL w systemie Windows?

System Windows często płata figle i odmawia poprawnego działania. Bardzo często problemy te spowodowane są błędami w bibliotekach DLL. Niestety, zdobycie aktualnej wersji bibliotek i skopiowanie ich do odpowiedniego katalogu nie zawsze rozwiązuje problemu. Oznacza to, że Windows nie jest w stanie korzystać z nowej biblioteki, ponieważ nie została ona zarejestrowana w systemie. Jak sobie z tym poradzić?

Jak ukryć się przed współpracownikami na Facebooku?

Dobrze mieć wśród znajomych na Facebooki kolegów i koleżanki z pracy, klientów, kontrahentów czy nawet samego szefa. Niekiedy jednak ta znajomość może być kłopotliwa, dlatego też, warto aby nie wiedzieli oni kiedy jesteśmy zalogowani na swoim profilu. Zobaczmy, jak w prosty sposób ukryć swoją obecną przed współpracownikami.

Dlaczego raty naszych kredytów nie powinny ulec zmianie?

Do wiosny nie powinniśmy martwić się o oprocentowanie swoich kredytów hipotecznych. Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała, że nie podniesie stóp procentowych. Nawet, jeżeli zmieni stopy procentowe przy następnej okazji, efekt takiej decyzji odczujemy najwcześniej w kwietniu przyszłego roku.

Co można ubezpieczyć wybierając się w podróż służbową?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wykonywaniem różnego typu czynności. Jedną z takich czynności jest podróż służbowa, czyli sytuacja w której przedsiębiorca samodzielnie lub też pracownik wyjeżdża w inne miejsce niż miejsce prowadzenia działalności. Aby zniwelować ewentualne skutki różnych tragicznych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w trakcie takiej podróży, przedsiębiorca może zawrzeć umowę ubezpieczenia. Nie jest to jednak ubezpieczenie obowiązkowe.

REKLAMA

Odniosłeś szkodę? Sprawdź czy należy ci się odszkodowanie w pełnej wysokości

Prawo ukształtowało zasadę, że podmiot, któremu została wyrządzona szkoda może domagać się odszkodowania. O tym jak ustalić odszkodowanie oraz jaka powinna być jego wysokość również można dowiedzieć się z przepisów.

Zawierając umowę ubezpieczenia sprawdź jak kształtują się warunki ubezpieczeń

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi liczyć się z możliwością wyrządzenia szkody. Może to być sytuacja, w której on sam wyrządza szkodę lub w której szkoda jest wyrządzana jemu. Aby uniknąć problemów związanych z takimi sytuacjami powszechnie zawierane są umowy ubezpieczenia.

Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego – czemu nie?

Coraz częściej udajemy się do banku po pieniądze na mieszkanie. Problem w tym, że w wielu przypadkach nie stać nas nawet na pokrycie części kosztów zakupu.

Czym jest jednorazowe odszkodowanie za uszczerbek zaistniały przy prowadzeniu rolniczej działalności gospodarczej?

Rolnicy prowadzący rolniczą działalność gospodarczą są ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przepisy regulujące to ubezpieczenie mówią między innymi o świadczeniach w przypadku choroby, macierzyństwa lub wypadku.

REKLAMA

Jak kształtuje się odpowiedzialność cywilna rzeczoznawców majątkowych?

Prowadzenie działalności gospodarczej może się wiązać się z obowiązkiem zawarcia obowiązkowej umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Tak jest między innymi w przypadku rzeczoznawców majątkowych.

Problemy firm rozwiązane częściowo

W przyjętym przez rząd 23 listopada br. pakiecie ustaw deregulacyjnych  brakuje zmian odnoszących się do ważnych dla firm przepisów.

Tylu barier firmy nie przeskoczą

Wśród najbardziej uciążliwych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej firmy wskazują częste zmiany prawa dotyczącego branż, w których działają. Dla ponad 25 proc. firm ryzyko takie jest bardzo wysokie - wynika z badań przeprowadzonych przez PKPP Lewiatan i Deloitte.

Na co banki najchętniej pożyczają pieniądze i jakie mają wobec nas zobowiązania?

Banki nie mają nic przeciwko temu, żeby pożyczać nam pieniądze, pod warunkiem, że są to duże kwoty. Chętnie udzielają kredytów na nieruchomości, trudniej jest wyrobić sobie kartę kredytową, czy zdobyć pieniądze na zakup sprzętu AGD. Dlatego wolimy wydawać gotówkę, niż lokować ją w banku.

Produkty z dzienną kapitalizacją odsetek – przegląd ofert

Istnieje prosty sposób na to, żeby nie płacić 19-proc. podatku od zysków kapitałowych – produkty z kapitalizacją dzienną. Ma je w swojej ofercie już 26 banków – instytucje, które nie muszą martwić się o to, jak pozyskać pieniądze.

Zmiana restauracji na klub palacza grozi utratą koncesji na alkohol

Restauratorzy, którzy zdecydują się na otwarcie tzw. klubu palacza, muszą liczyć się z możliwością odebrania im pozwolenia na sprzedaż alkoholu - przestrzega GIS. Dotychczas nikt z warszawskich restauratorów nie poinformował ratusza o rozpoczęciu tego typu działalności.

Przedsiębiorca będzie mógł składać oświadczenia zamiast zaświadczeń

Rząd przyjął projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, tzw. ustawę deregulacyjną - poinformował premier Donald Tusk. Przyszła ustawa ogranicza liczbę wymaganych zezwoleń.

Czy wspólnicy spółki osobowej mogą wybrać różne formy opodatkowania swoich dochodów

Zamierzam wraz ze znajomym rozpocząć działalność gospodarczą w formie spółki osobowej. Czy jako wspólnicy obaj musimy wybrać taką samą formę opodatkowania? Czy jeden z nas może się rozliczać na zasadach ogólnych, zaś drugi skorzystać z opodatkowania podatkiem liniowym? Jakie są warunki opodatkowania podatkiem liniowym?

Najczęstsze błędy płatników - porządki na koncie ZUS

Każdego roku płatnik składa do ZUS wiele różnych dokumentów. Całość dokumentacji układa się w logiczny, choć może zbyt rozbudowany i niepozbawiony pułapek system. W tej ilości dat, sum, identyfikatorów, kodów nietrudno jednak o pomyłkę.

Będzie gotówka zamiast bonów

Zamiast bonów na święta pracownicy w tym roku dostaną gotówkę. Zmiany podatkowe powodują, że firmom nie opłaca się już rozdawać bonów do supermarketów - oznajmia "Dziennik Gazeta Prawna".

Rozwiązania prorodzinne korzystne dla firm

Wprowadzenie w firmie rozwiązań ułatwiających godzenie pracy i obowiązków rodzinnych opłaca się pracodawcom: zwiększa kreatywność i lojalność pracowników, a przy tym zmniejsza koszty zatrudnienia - przekonywali uczestnicy Forum Dobrych Praktyk "Siła kobiet - siłą firmy".

Rynek złota wrażliwy na wydarzenia w Korei

Groźba konfliktu nuklearnego stała się bardziej realna po tym, jak wojska Korei Północnej zaatakowały wczoraj wyspę Yeonpyeong w Korei Południowej. W rezultacie notowania giełd azjatyckich pogorszyły się, akcje poszły w dół również na innych kontynentach. A złoto? – przybrało na wartości.

Rynek złota wrażliwy na wydarzenia w Korei

Groźba konfliktu nuklearnego stała się bardziej realna po tym, jak wojska Korei Północnej zaatakowały wczoraj wyspę Yeonpyeong w Korei Południowej. W rezultacie notowania giełd azjatyckich pogorszyły się, akcje poszły w dół również na innych kontynentach. A złoto? – przybrało na wartości.

Czy ceny mieszkań pójdą w dół?

Na trzech badanych, jedna osobo spodziewa się obniżki cen mieszkań w przeciągu najbliższych 12 miesięcy . Wyniki listopadowych badań powinny spowodować ograniczenie optymizmu na rynku.

Na czym polega badanie rynku?

Prowadzenie małej firmy wymaga od właścicieli dobrej znajomości otaczających ich realiów i potrzeb potencjalnych klientów. Na czym polegają badania rynkowe i jak analizować kondycję lokalnej gospodarki? Przeczytaj.

Czy małym firmom opłaca się przeprowadzanie badań rynkowych?

Korzystanie z badań rynkowych jest znanym od lat sposobem ułatwiającym biznesmenom podejmowanie decyzji opartych na rzeczywistych trendach lub zmianach. Czy małe firmy również powinny korzystać z takich rozwiązań? Czy jest to dla nich opłacalne?

Porównanie podstawowych założeń systemu polskiego, unijnego i amerykańskiego

Sposób przygotowywania i prezentowania wyników finansowych nie wydaje się być ważną kwestią. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej, okaże się że może to być fundamentalna różnica, która odpowiada za klimat przedsiębiorczości w gospodarce, sposób traktowania biznesu przez państwo, uczciwe i rzetelne podchodzenie do swoich obowiązków przez kadrę zarządzającą przedsiębiorstw.

Koszty i wydatki w księgowości polskiej, unijnej i amerykańskiej

Koszty i wydatki w dużym stopniu wpływają na finanse firmy, ponieważ zmniejszają kwotę od której oblicza się należy podatek dochodowy.

Przychody i wpływy w księgowości polskiej, unijnej i amerykańskiej

Polskie prawo bilansowe zawarło definicję przychodów w ustawie o rachunkowości. Artykuł 3 ust. 1 pkt 30 tegoż aktu stanowi, iż przychody i zyski to uprawdopodobnione powstanie w okresie sprawozdawczym korzyści ekonomicznych, o wiarygodnie określonej wartości, w formie zwiększenia wartości aktywów, albo zmniejszenia jego niedoboru w inny sposób niż wniesienie środków przez udziałowców lub właścicieli.

Zdolność kredytowa a Rekomendacja T – jak banki reagują na zmiany

Wbrew oczekiwaniom Rekomendacja T nie skłoniła banków do bardziej rygorystycznego traktowania klientów i ich zdolności kredytowej. Wręcz przeciwnie, przeważająca liczba banków przyznaje kredyty większe o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Rekordzistami są Bank Pocztowy i Alior Bank, gdzie podniesiono górną granicę aż o 300 tys. zł.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 1

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 2

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 3

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Czy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny?

Kredyt konsolidacyjny z założenia ma obniżyć nam koszty naszego zadłużenia. Jednak nie zawsze jest on opłacalny. Kiedy opłaca się konsolidować zadłużenie? Które kredyty konsolidacyjne są najbardziej korzystne? Czego możemy się spodziewać, składając wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Strefa euro w fazie obniżek ratingów?

Wczoraj w nocy agencja ratingowa S&P obniżyła ratingi Irlandii: długoterminowy i krótkoterminowy. Pierwszy został zmieniony z AA- do A, a drugi – z A-1+ do A-1. Pytanie, czy nastąpią dalsze obniżki? Ten scenariusz jest prawdopodobny, zwłaszcza że podobne posunięcie od poniedziałku planuje Moody’s.

Jak skutecznie zabezpieczyć kopie zapasowe?

Każdy użytkownik komputera, który posiada na dyskach zapisane ważne dane, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne archiwizowanie własnych danych. Dotyczy to przede wszystkim takich elementów, których nie da się zastąpić, np. zdjęć rodzinnych, zapisanych efektów własnej pracy, filmów etc. Co prawda gromadzenie kopii zapasowych na zewnętrznym twardym dysku lub nagrywanie ich na nośniki CD lub DVD i przechowywanie w szafie pozwoli nam łatwo i szybko przywrócić pliki w razie awarii twardego dysku. Jednak pamiętajmy, że w ten sposób tworzymy archiwum przenośne, które może zostać uszkodzone, skradzione lub zgubione. Jak się przed tym uchronić?

Strefa euro nadal oddziałuje na rynek

Spadek entuzjazmu światowych inwestorów nie pozostał bez wpływu na złotego, który stracił we wtorek na wartości. Para EUR/PLN zdołała wybić się górą z płasko nachylonego kanału spadkowego, w którym znajdowała się od sierpnia. W efekcie nastąpiła zwyżka do istotnego oporu na poziomie 3,9850.

Jak kontrolować i blokować uruchamiane aplikacje?

Często bywa tak, że z jednego komputera korzysta kilka osób. Zdarza się tak szczególnie w firmach i przedsiębiorstwach. Dlatego też, jeśli z komputera korzysta więcej niż jedna osoba, czasem warto zablokować dostęp do wybranych programów. Bardzo popularne jest blokowanie różnych programów przeznaczonych do komunikacji. Dlatego też, jeśli osoby korzystające z tego samego komputera co my nadużywają tego typu oprogramowania, w prosty sposób można zablokować konkretne aplikacje. Można skorzystać z funkcji oferowanych przez Windows, ale jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z ich działaniem warto sięgnąć po pomocne oprogramowanie.

Nokia X2-01 oraz C2-01 – ciekawe urządzenia z dolnej półki cenowej

Fiński producent nie próżnuje i co jakiś czas wypuszcza na rynek nowe, mniej lub bardziej udane telefony. Tym razem do sklepów mają trafić modele Nokia X2-01 oraz Nokia C2-01. Z założenia mają to być proste telefony dla osób, które nie wymagają od urządzenia wydajności i funkcjonalności komputera, telewizora i zestawu Hi-Fi w jednym. Czego możemy się spodziewać po nowościach od Nokii?

Sony Ericsson LiveView – jak śledzić swój telefon?

LiveView to niewielki gadżet, którego głównym zadaniem jest możliwość śledzenia tego, co dzieje się w naszym telefonie. Dla jednych może wydawać się to zbędnym dodatkiem, dla innych jednak takie urządzenie to ogromna wygoda i funkcjonalność. Jeśli jesteśmy w podróży, nawet w zatłoczonym autobusie, wystarczy wyjąć z kieszeni to maleństwo żeby dowiedzieć się, czy ktoś do nas dzwonił lub pisał. Jest to świetna alternatywa, jeśli telefon nosimy schowany w teczce lub plecaku. Co jeszcze oferuje LiveView?

Raty malejące, czy nadpłacanie kapitału - sposoby na szybszą spłatę kredytu

Ubiegając się o kredyt, większość osób decyduje się na 30-letni okres kredytowania, tak by zminimalizować miesięczne obciążenie z tytułu raty kredytu oraz zwiększyć zdolność kredytową. Mało który kredytobiorca ma jednak zamiar spłacić kredyt w wyznaczonym przez bank terminie.

Jak zdobyć dotacje na ekoinnowacje?

W obliczu globalnego ocieplenia Unia Europejska wspiera działania zmierzające do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Jednym z takich działań są projekty ekoinnowacyjne realizowane w ramach Programu Ramowego na rzecz Przedsiębiorczości i Innowacji, z budżetem wynoszącym prawie 200 mln euro. Warto zatem powalczyć o dotacje.

Zabezpieczenie realizacji umowy o dofinansowanie w mazowieckich projektach

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie na beneficjencie projektu unijnego spoczywa obowiązek należytego zabezpieczenia jego realizacji. Zabezpieczenie ustanowione i wniesione przez beneficjenta ma na celu zapobiec nieuczciwemu wykorzystaniu środków unijnych.

Co ze szkodą wyrządzoną przez lekarza?

Mówiąc o przedsiębiorcach mamy najczęściej na myśli właścicieli fabryk, czy firm. Konieczne jednak rozszerzenie zakresu tego pojęcia. Chodzi mianowicie o odpowiedzialność lekarzy za popełnione przez nich błędy przy wykonywaniu czynności. Uznanie tej grupy zawodowej za przedsiębiorców jest jak najbardziej trafne, z wielu powodów. Prowadzenie gabinetu lekarskiego jest wykonywaniem działalności gospodarczej.

Odpowiedzialność za czyny podwładnego – sprawdź na jakich zasadach będziesz ją ponosił

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą posiada podwładnych. W związku z tym konieczne jest określenie zasad odpowiedzialności za czyny, których ów podwładny się dopuści, wykonując czynności w zakresie tej działalności gospodarczej. Odpowiedzialność za podwładnego będzie miała miejsce jeżeli zaistnieją określone okoliczności.

Jak kształtuje się odpowiedzialność przy umowach przewozu i spedycji?

Przesyłanie rożnego rodzaju towarów w obrocie gospodarczym jest dziś na porządku dziennym. Dostarczanie w inne miejsce może odbywać się w ramach umowy spedycji lub przewozu. Aby jednak w związku z wykonywaniem tej umowy nadawca i odbiorca nie ponieśli strat wywołanych niewłaściwym działaniem firmy przewozowej przepisy prawa stanowią o odpowiedzialności przedsiębiorcy.

Co ze szkodą wyrządzoną przez prokurenta?

Przedsiębiorcy mogą występować w obrocie w różnych formach prawnych. Możliwe jest więc prowadzenie działalności gospodarczej zarówno przez przedsiębiorcę jednoosobowego, osobę prawną (np. spółkę kapitałową), jak też przez jednostkę nie posiadającą osobowości prawnej (np. spółkę partnerską). O ile jednak w przypadku przedsiębiorcy jednoosobowego, którym jest osoba fizyczna, kwestia odpowiedzialności za szkody jest jasna i klarowna, o tyle w przypadku innych form organizacyjno – prawnych nieco się komplikuje.

Będzie łatwiejszy dostęp do kredytów technologicznych?

Rząd przyjął przygotowany przez resort gospodarki projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Ministerstwo zapowiada uproszczony dostępu do kredytu technologicznego. 

Mniej obowiązków dla firm

Zniesienie zbędnych urzędowych obowiązków dla firm już niedługo stanie się rzeczywistością. 23 listopada 2010 r. Rada Ministrów przyjęła ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

Szkoda wyrządzona przy okazji wykonywania pracy

Prowadzę firmę remontową. Moi pracownicy remontowali mieszkanie klientki. Zgodnie z umową remont miał polegać na pomalowaniu ścian i wycyklinowaniu podłogi. Na prośbę klientki malarze, po zakończeniu powierzonych im zadań, zainstalowali urządzenia sanitarne. W związku z tym, że instalacja została wykonana wadliwie, właścicielka mieszkania żąda od mojej firmy odszkodowania. Czy jestem odpowiedzialny za tę szkodę?

Rejestracja spółki z o.o. w 24 godziny

Ułatwienie i znaczące przyspieszenie procedury zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także uproszczenie zasad wpisywania takich spółek do Krajowego Rejestru Sądowego - to główne cele przyjętego przez Radę Ministrów, a przygotowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw.

Odsetki w obrocie handlowym

Każdy przedsiębiorca, który wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, spotkał się z opóźnieniami w zapłacie. Niezależnie od przyczyny opóźnienia powoduje ono obowiązek zapłaty odsetek.

REKLAMA