reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > handel

Temat: handel

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu handel. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące handel.

Cross-Border Commerce gwałtownie rośnie

Aktualizacja: 20.04.2021

Cross-Border Commerce - zdaniem ekspertów - w najbliższych latach rozwijać się będzie najprężniej. Czym jest Cross-Border Commerce? »

Jak koronawirus zmienił pracę przedstawicieli handlowych?

Aktualizacja: 09.04.2021

1 na 4 mobilnych handlowców uważa, że sprzedając zdalnie, są tak samo efektywni, jak przed pandemią. Cyfrowej transformacji handlu nie da się już jednak zatrzymać, zmiany są nieuniknione. »

PRCH: nikt nie konsultował z nami regulacji czynszów w galeriach

Aktualizacja: 01.04.2021

Ogłoszone zmiany dotyczące ustawowego regulowania sposobu kształtowania umów najmu między dwoma niezależnymi podmiotami są zaskakującym rozwiązaniem niezgodnym z prawem - podkreśla PRCH. »

Kontrola dewizowa w Rosji - zmiany od lutego 2021 r.

Aktualizacja: 01.04.2021

Kontrola dewizowa w Rosji - zmiany od lutego 2021 r. łagodzą wymagania. Jest szansa na zwiększenie wymiany handlowej z Polską. »

Czy e-sklepy zapłacą dodatkowy podatek?

Aktualizacja: 31.03.2021

W przestrzeni publicznej pojawił się ostatnio pomysł objęcia e-handlu dodatkowym podatkiem, który płacą już tradycyjne duże sklepy. Jednak eksperci mają sporo obaw co do słuszności tego rozwiązania. »

Czy pracownicy handlu zostaną zaszczepieni?

Aktualizacja: 26.03.2021

Rzecznik MŚP zwrócił się z wnioskiem o szybkie zakwalifikowanie do szczepień pracowników handlu. Zdaniem Adama Abramowicza wzrastająca epidemia grozi zwiększoną absencją wśród pracowników, co może utrudnić właścicielom zapewnienie koniecznej obsady, służącej do obsługi sklepu. »

Handel wciąż na minusie. Ruch w styczniu spadł o blisko 40% [BADANIE]

Aktualizacja: 15.02.2021

Handel odnotowuje straty, Ruch w sklepach był mniejszy niż rok wcześniej o blisko 40%. Który sektor odnotował największe straty? W które dni ruch jest najmniejszy? »

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte? Jest zapowiedź terminu

Aktualizacja: 07.01.2021

To, czy galerie handlowe zostaną ostatecznie otwarte będzie analizowane w najbliższych dniach. Jednak jak zapowiada Jarosław Gowin - będzie rekomendował, aby uwolnić handel od 18 stycznia. »

Zamykanie stoisk w galeriach handlowych to dyskryminacja [KOMENTARZ]

Aktualizacja: 21.12.2020

Galerie handlowe zostaną ponownie zamknięte. Tylko nieliczne sklepy i punkty handlowe w tych placówkach będą mogły funkcjonować w reżimie sanitarnym. »

6 grudnia to niedziela handlowa. Jest podpis prezydenta

Aktualizacja: 04.12.2020

6 grudnia to już oficjalnie niedziela handlowa. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP - Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tym zakresie. »

Galerie handlowe otwarte, ale klientów mniej

Aktualizacja: 02.12.2020

Galerie handlowe zostały otwarte 28 listopada br. w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Czy pojawiło się więcej klientów niż rok temu o tej porze? Czy najemcy odrobią straty? »

Gowin: warto rozważyć, aby przynajmniej niedziela, 6 grudnia była handlowa

Aktualizacja: 21.11.2020

Rząd przygotowuje daleko idącą pomoc dla branż, które są i będą w grudniu objęte ograniczeniami w ramach walki z pandemią. Rozważane jest m.in. czy 6 grudnia może być niedzielą handlową. »

Handel zagraniczny nadal pod kreską

Aktualizacja: 17.11.2020

GUS podsumował III kwartał 2020 r. w handlu zagranicznym. Dynamika polskiego eksportu i importu towarów nadal pozostaje pod kreską. Wydaje się jednak, że przynajmniej najgorszy okres firmy wydają się mieć już za sobą. »

RCEP - powstaje największa na świecie umowa handlowa

Aktualizacja: 16.11.2020

15 krajów Azji i Pacyfiku podpisało 15.11.2020 r umowę o wolnym handlu, której inicjatorem były Chiny. Porozumienie zostało zawarte na zakończenie 37. szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), który odbył się w Hanoi. »

Adam Abramowicz: apeluję o rozmowy z zamkniętymi branżami

Aktualizacja: 12.11.2020

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zaapelował o bezzwłoczny przegląd wprowadzonych ograniczeń wobec przedsiębiorców i nawiązanie rozmów z zamkniętymi branżami w celu ustalenia zaostrzonych warunków sanitarnych, umożliwiających ponowne otwarcie przedsiębiorstw. »

reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama