REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy handel społecznościowy to klucz do szerokiej adopcji kryptowalut?

Dominik Podlaski
analityk Bitget
Kryptowaluty
Handel społecznościowy kryptowalutami. Na czym polega i jak działa?

REKLAMA

REKLAMA

Handel społecznościowy kryptowalutami, który działa podobnie jak media społecznościowe, to nowy trend. Na czym polega i jak działa?

Na czym polega handel społecznościowy?

Platforma społecznościowego handlu kryptowalutami działa jak inne media społecznościowe, takie jak Facebook lub Twitter. Użytkownicy mogą śledzić ekspertów kryptowalutowych, aby się od nich uczyć i czerpać inspirację. Ten nowy trend jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ zyskują na nim obie strony. Z jednej strony, nowi użytkownicy mogą polegać na historiach sukcesu swoich poprzedników, aby rozeznać się w skomplikowanym świecie kryptowalut. Z drugiej strony, doświadczeni traderzy mogą otrzymywać zachęty za wysokiej jakości wkład w społeczność handlową.

REKLAMA

Jak handel społecznościowy zmienia inwestowanie?

Kiedyś ogromne różnice pomiędzy wynikami traderów i instytucji odpychały użytkowników od zainteresowania rynkiem kryptowalut. Dzięki internetowi wszystko zaczęło się zmieniać, ale indywidualni traderzy nadal byli w gorszej sytuacji ze względu na brak wiedzy i cennych informacji. Handel społecznościowy wydaje się odpowiedzią na obniżenie barier wejścia na rynek kryptowalut.

Taki handel czyni inwestowanie bardziej dostępnym. Dzięki społeczności można łatwo dzielić się poradami i wyjaśniać je w sposób zrozumiały dla szerszego grona odbiorców.

REKLAMA

Taki handel zapewnia też większą przejrzystość. Handel społecznościowy demokratyzuje dane, ponieważ każda transakcja zainicjowana przez profesjonalistę powiadomi jego obserwujących o trendach makroekonomicznych, ruchach na rynku i wiadomościach o projektach. Wszystkie te informacje były wcześniej dostępne tylko dla dużych graczy.

Kolejna ważna zmiana dotyczy oceny wiarygodności projektu. Dzięki recenzjom i komentarzom społeczności na temat konkretnych strategii można ocenić zbiorowe zaufanie, a tym samym wiarygodność określonych aktywów lub ekspertów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Handel społecznościowy zapewnia też bezpieczeństwo. Platformy handlowe oferujące handel społecznościowy dominują nad innymi giełdami, mając kilka wysokiej jakości produktów, duży dzienny wolumen obrotów, jak również oddanych użytkowników. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do zgranej społeczności traderów. Na tych platformach stosowane są odpowiednie środki w celu utrzymania jakości porad handlowych, aby chronić mniej doświadczonych traderów.

Na czym polega Copy Trading?

REKLAMA

Copy trading to proces kopiowania strategii i transakcji doświadczonego tradera. Użytkownicy, którzy nie mają czasu lub niezbędnego doświadczenia, aby przeprowadzić dogłębną analizę techniczną w celu uzyskania swoich strategii lub algorytmów handlowych, mogą kopiować transakcje doświadczonych traderów. Taka strategia zwiększa prawdopodobieństwo dokonywania zyskownych transakcji. Większość profesjonalnych traderów rutynowo przeprowadza analizę techniczną, więc skorzystanie z ich doświadczenia jest niezawodnym sposobem na stworzenie kompleksowego przeglądu sytuacji rynkowej i potencjalnych prognoz dotyczących zmian cen aktywów.

Takie podejście nie tylko zapewnia szybsze zrozumienie handlu, ale także daje wszystkim nowym graczom gotową strategię. Przejrzystość copy tradingu ujawnia również zwroty wybranego tradera, historię handlu, stosowane metody i strategie oraz sposób i poziom dywersyfikacji portfela. W połączeniu z różnymi narzędziami handlowymi, takimi jak Maksymalna Inwestycja, zlecenia Stop Loss i Take Profit, copy trading jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych traderów, którzy szukają sposobów na uproszczenie i ulepszenie swoich operacji handlowych.

Niektóre z głównych giełd oferują usługi copy tradingu już od kilku lat. Bitget to pierwsza giełda kryptowalut, która wprowadziła do oferty copy trading. Teraz umożliwia copy trading na rynku spot, kontraktów futures i kopiowanie strategów. Od momentu uruchomienia funkcja copy trading na Bitget przyciągnęła ponad 80 000 wybitnych traderów, którzy dzielą się swoimi strategiami i ponad 380 000 obserwujących, co czyni Bitget największą platformą kryptowalutową oferującą copy trading.

Handel społecznościowy i masowa adopcja kryptowalut

Jak pokazało ostatnie badanie Triple-A , liczba użytkowników kryptowalut na świecie wzrosła z 101 milionów w 2020 roku do 320 milionów w 2022 roku, co stanowi wzrost o 217%. Widać zatem, że kryptowaluty cieszą się dużym zainteresowaniem i w najbliższym czasie będą się nadal rozwijać.

Przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia masowej adopcji, głównie z powodu braku wiedzy lub dezinformacji w sektorze. Handel społecznościowy to doskonały sposób na przyciągnięcie większej liczby użytkowników, dzięki czemu inwestycje w kryptowaluty staną się dostępne dla każdego. Umożliwia początkującym rozpoczęcie handlu i dogłębną naukę bez wcześniejszego zrozumienia tej branży. Taki handel również zbliża ludzi i pomaga tworzyć pozytywne efekty finansowe i społeczne.

Autor: Dominik Podlaski, analityk Bitget

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA