REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa sieć handlowa w Polsce od maja 2023 r.

handel, sklep, kasa, sieć handlowa
handel, sklep, kasa
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W maju 2023 r. Woolworth, najszybciej rozwijająca się sieć domów towarowych w Niemczech otworzy pierwsze sklepy na polskim rynku. Już teraz w aplikacji Blix jest prowadzona kampania promująca nową markę.

Sieć handlowa Woolworth od maja 2023 r. w Polsce

Pierwsze placówki Woolworth zostaną w Polsce otwarte w maju br. Natomiast już teraz prowadzona jest kampania propagująca tę markę wśród użytkowników aplikacji Blix. Shopperzy mogą dodać nową sieć handlową do swoich ulubionych, aby jak najwcześniej otrzymać powiadomienia o pojawieniu się jej gazetek. 

– Mamy dla tutejszych konsumentów ponad 8 tys. dobrej jakości artykułów w niskich cenach. I chcemy od samego początku dystrybuować nasze oferty do polskich klientów w sposób ukierunkowany. Dlatego bardzo ważna jest dla nas współpraca z liderem rynku w zakresie cyfrowej komunikacji ofertowej, jakim jest Grupa Blix. Ta firma to nr 1 w Polsce zarówno pod względem zasięgu, jak i liczby aktywnych użytkowników – komentuje Ruben Schmitz, Kierownik Działu Marketingu sieci Woolworth. 

REKLAMA

Współpraca z Blix

Współpraca Woolworth z Grupą Blix będzie polegać na publikacji oraz promocji gazetek reklamowych sieci, zarówno regularnych, jak i dedykowanych jednej, konkretnej lokalizacji, w której nowy sklep będzie się otwierał. Kampaniom otwarciowym będzie towarzyszyć wysyłka powiadomień push do użytkowników aplikacji Blix, zapraszających do zapoznania się z ofertą specjalną. 

– Jesteśmy podekscytowani faktem, że sieć Woolworth wybrała właśnie nas na swój główny kanał dystrybucji gazetek promocyjnych w Polsce. Zadecydowała o tym wysoka pozycja rynkowa naszych serwisów. Kolejnym ważnym atutem była jakość prezentowanych e-publikacji. Istotny był też fakt, że gazetki elektroniczne są obecnie najważniejszym sposobem dotarcia do polskich klientów. Poza aspektami ekologicznymi i ekonomicznymi, jest to wyjątkowo wygodny dla konsumenta, a zarazem szybki dla Woolworth kanał komunikacji – mówi dr Krzysztof Łuczak, Head of Retail w Grupie Blix. 

Jak działa Woolworth w Niemczech?

W 2022 roku w Niemczech sieć Woolworth z powodzeniem zmieniła swoją komunikację broszurową na czysto cyfrowe ulotki. Jak zapewnia Ruben Schmitz, nowego typu materiały mają wyjątkowo wysoki czas czytania i współczynnik klikalności w porównaniu z odpowiednim rynkiem. 

– W trudnych czasach dla handlu detalicznego na całym świecie, również dla tego w Niemczech, sieć Woolworth udowodniła, że właściwie zarządzane sklepy mogą odnosić sukcesy. Teraz bezpośrednia współpraca umożliwi jej dotarcie z gazetką do szerokiego grona klientów. Tym samym zapewni doskonałe wprowadzenie nowej marki i jej oferty handlowej na nasz rynek – dodaje dr Łuczak. 

Woolworth, marka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, już od ponad 140 lat oferuje szeroką gamę produktów dostępnych w niskich cenach. Jako obecna niemiecka firma rozpoczęła działalność w 2010 roku od 158 domów towarowych, a teraz posiada ponad 590 sklepów, głównie w centrach miast, parkach handlowych, centrach handlowych i lokalizacjach wolnostojących. 

– Jesteśmy nie tylko lokalnym dostawcą artykułów codziennego użytku, ale także pomysłów na przytulny dom. Nasz asortyment obejmuje m.in. odzież dla całej rodziny, obuwie, torby, walizki, produkty dla zwierząt i do majsterkowania, art. papiernicze oraz zabawki. W sumie to 8 tys. artykułów. Około 4 tys. z nich kosztuje mniej niż 3 euro. Każdego dnia przy łącznie 89 bramach załadowuje i rozładowuje się 300 ciężarówek. Już wkrótce zawitają do Polski – podsumowuje Ruben Schmitz z sieci Woolworth.

Grupa Blix

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

REKLAMA

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

REKLAMA