REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-firma, Przedsiębiorca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Łączenie najmu prywatnego opodatkowanego ryczałtem i najmu firmowego - porada

Czy możliwe jest połączenie najmu prywatnego opodatkowanego ryczałtem i najmu firmowego? Ekspert wyjaśnia wątpliwości podatników.

Dzierżawa praw autorskich - porada

Czy prawa autorskie możemy dzierżawić? Na czym polega dzierżawa praw autorskich? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jak rozliczyć dochody uzyskiwane z agroturystyki?

Coraz częściej osoby fizyczne prowadzące gospodarstwa rolne decydują się na adaptację pomieszczeń na pokoje z łazienkami, które następnie wynajem ich turystom. Wątpliwości często budzi sposób opodatkowania takiego przychodu. Czy nadal jest to działalność rolnicza?

Gdy „gratis” nie jest darmowy - konsekwencje dla przedsiębiorcy

Gratis jest wykorzystywany przez przedsiębiorców do zachęcania konsumentów do zakupu danego produktu. Gratis często przyjmuje postać większej ilości danego towaru bądź dodatkowego, darmowego produktu. Czy przedsiębiorcę mogą spotkać negatywne konsekwencje, jeśli oferowany gratis nie jest w istocie darmowy?

REKLAMA

Bezrobocie wrogiem gospodarki

Prawdopodobnie niektóre firmy, borykające się z problemami finansowymi, wybiorą rozwiązanie, które z punktu widzenia gospodarki jest najgorsze – zwolnienia pracowników. Jeżeli Fundusz Pracy nie zostanie zasilony dodatkowymi środkami na walkę z bezrobociem, to sytuacja na rynku pracy może ulec znacznemu pogorszeniu.

Interpretacja ogólna dla każdego

Ustawa deregulacyjna bis przewidywała dopuszczalność wystąpienia z wnioskiem o wydanie interpretacji ogólnej przez reprezentatywną organizację związkową lub organizację pracodawców. Komisja Nadzwyczajna „Przyjazne Państwo” wprowadziła do projektu zmiany. Wniosek taki będzie mógł wystosować każdy podmiot.

Firmy mają dobre wyniki, ale nie mają perspektyw

Firmy zwiększyły w pierwszej połowie przychody ze sprzedaży o 12,1 proc., a koszty o 11 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 r. - podał GUS.

Ustawa deregulacyjna da 3 mld oszczędności?

Ministerstwo Gospodarki zapowiada, że ustawa o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców może zmniejszyć wydatki obywateli i firm o co najmniej 3 mld zł rocznie. 19 sierpnia Sejm przyjął pakiet rozwiązań, który ma przynieść kolejne ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce.

REKLAMA

Produkcja w sierpniu w górę

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym w sierpniu oceniana jest pozytywnie - podał GUS. Gorzej jednak niż przed rokiem.

WIG20 wypadł dobrze na tle światowych wskaźników

Już trzy tygodnie z rzędu na światowych giełdach dominują spadki. Na tle wskaźników giełdowych indeks największych dwudziestu polskich spółek radził sobie nie najgorzej. W ciągu pięciu ostatnich sesji stracił łącznie mniej niż 3,5 proc.

ASUS Eee Pad Slider SL101 – wreszcie oficjalna prezentacja i specyfikacja

W styczniu tego roku firma Asus po raz pierwszy zaprezentowała ciekawe urządzenie o nazwie Eee PC Slider SL101. Jest to tablet typu convertible, czyli połączenie tabletu z netbookiem. Od stycznia minęło wiele czasu, ale wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej premiery urządzenia. Już wkrótce sprzet trafi do sklepów, ale my już dziś poznamy jego dokładną specyfikację.

Lenovo LePad A1-07 – w Chinach już jest, w Europie pojawi się wkrótce

Firma Lenovo uruchomiła w Chinach sprzedaż nowego modelu tabletu serii LePad. Urządzenie oznaczone symbolem A1-07 wyposażono w ekran o przekątnej 7 cali, a jego obudowa oferowana będzie w aż czterech kolorach – czarnym, białym, niebieskim i różowym. Co jeszcze oferuje nowy tablet firmy Lenovo?

LG Swift 3D – pełne 3D w kieszeni

Jakiś czas temu firma LG Electronics wprowadziła na rynek pierwszy smartfon LG Swift 3D z możliwością nagrywania, odtwarzania oraz przesyłania filmów i zdjęć w trzecim wymiarze. Telefon prezentuje się bardzo ciekawie i z pewnością warto poświęcić dłuższą chwilę by go poznać. Czym więc charakteryzuje się nowy LG Swift 3D?

LG Swift TAB – trójwymiarowe doznania w tablecie

Firma LG jakiś czas temu wprowadziła do swojej oferty tablet z możliwością wyświetlania obrazu 3D. Tablet charakteryzuje się dobrej jakości parametrami i wyświetlaczem o przekątnej 8.9 cala. Czy oprócz możliwości 3D urządzenie marki LG może czymś zaskoczyć? Porzekonajmy się o tym poznając bliżej nowe urządzenie.

Samsung C3322 – prosty i stylowy telefon dla biznesmena

Dla wielu osób prostota i starsze rozwiązania są nadal na pierwszym miejscu wygrywając z trójwymiarowymi wyświetlaczami dotykowymi. Przedstawicielem tej pierwszej grupy jest telefon Samsung C3322. Urządzenie zostało zamknięte w lśniącą, metalową obudowę, która nadaje urządzeniu stylowy i estetyczny wygląd. Czym jeszcze charakteryzuje się nowy model?

Samsung AllShare – na czym polega ta funkcja?

Z roku na rok komunikacja między urządzeniami jest coraz prostsza i bardziej wydajna. Jeszcze do niedawna aby podłączyć telefon do komputera niezbędne były kable, podobnie, gdy chcieliśmy podłączyć urządzenie zewnętrzne do telewizora. Teraz ma się to zmienić między innymi dzięki funkcji AllShare, która obecna jest w urządzeniach firmy Samsung. Co jeszcze oferuje nowa funkcjonalność?

Motorola Defy+ - wodoodporny android do zadań specjalnych?

Motorola Mobility zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej wersji bardzo popularnego niegdyś smartfona Defy. Nowy model Defy+ już niebawem pojawi się na rynkach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Nowy model Defy z plusikiem przy nazwie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Gingerbread" 2.3, a jego najciekawszą funkcją jest… wodoodporność. Czy oprócz tego telefon oferuje coś ciekawego?

Xiaomi MI-One – potężny smartfon za rozsądną cenę

Czytając drugą część tytułu z pewnością każdy doszukuje się jakiegoś haczyka – to pewnie jakaś promocja u operatora, jakość będzie mizerna lub po prostu coś tu nie gra. Otóż nie ma żadnych haczyków! Jeśli nie mamy awersji na produkty z Kraju Środka, powinniśmy dobrze śledzić najnowsze urządzenie chińskiej firmy Xiaomi. Poznajmy bliżej to niezwykle ciekawe urządzenie.

Projekt tabletu HiLo – etui i klawiatura w jednym

Od czasu do czasu na rynku pojawiają się ciekawe projekty, zazwyczaj mało znanych firm. Niestety w większości przypadków projekty te pozostają jedynie w sferze prototypów, a na rynku pojawiają się z dużym opóźnieniem, zazwyczaj pod logiem innej firmy. Niektóre z projektów zaskakują skomplikowaniem rodem z filmów science-fiction, inne zaś są tak proste, że aż dziwi czemu nikt na to nie wpadł wcześniej. Nowy projekt HiLo należy chyba do tej drugiej grupy.

Samsung E1180 – klasyka w atrakcyjnej cenie

Ostatnio dużo mówi się o superwydajnych smartfonach, trójwymiarowych wyświetlaczach, dwurdzeniowych procesorach czy niesamowitych funkcjach, ale nikt nie wspomina już o prostych telefonach dla osób, które po prostu chcą dzwonić. Na szczęście niektóre firmy pamiętają o takich osobach. Jedną z nich jest Samsung, który zaprezentował bardzo prosty telefon o oznaczeniu E1180. Czym charakteryzuje się nowa komórka?

Samsung GALAXY Pro – pełna klawiatura z Androidem dla biznesu

Na rynku nadal niewiele jest telefonów przeznaczonych konkretnie dla odbiorców biznesowych. Na szczęście grupa ta powiększyła się o jeden model Samsunga. Galaxy Pro to telefon oferujący szerokie możliwości i bogate zaplecze systemu operacyjnego Android. Ponadto ekran dotykowy, jak i pełna klawiatura QWERTY zapewnią wygodę użytkowania w każdych warunkach. Poznajmy bliżej Samsunga Galaxy Pro.

ViewSonic ViewPad 10 Pro – dwa systemy operacyjne i Atom na pokładzie

Już niebawem firma ViewSonic wprowadzi do sprzedaży nowy tablet o nazwie ViewPad 10 Pro. Nowe urządzenie wyposażone będzie w procesor Intel Atom Z670. Ciekawostką będzie możliwość wyboru systemu operacyjnego między Androidem w wersji 2.3 a Windowsem 7. Już przed końcem roku przekonamy się, czy takie rozwiązanie się przyjmie, a teraz sprawdźmy, co nowy tablet oferuje.

Zwłoka w wykonaniu zobowiązania i jej konsekwencje - porada

Zwłoka w wykonaniu zobowiązania i jej konsekwencje od lat towarzyszą współpracy gospodarczej. W praktyce często zdarza się, że jeden z kontrahentów opóźnia się z wykonaniem swojego świadczenia, narażając drugą stronę na straty. Ekspert radzi jak poradzić sobie ze zwłoką w wykonaniu zobowiązania i jej konsekwencjami.

Firma z zagranicy, konsument z Polski - porada

Zagraniczny sprzedawca oraz polski kupujący powinni wiedzieć jakie uprawnienia przysługują konsumentowi. Co z uprawnieniami wynikającymi z polskich ustaw konsumenckich?

Komu firmy płacą więcej?

Przeciętne wynagrodzenie w firmach uzyskało poziom 3 600,47 zł i wzrosło o 3,3 proc. w stosunku do maja. W odniesieniu do czerwca 2010 r. było wyższe o 5,8 proc. - podał GUS.

Jak czytać ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym?

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym wprowadza generalny zakaz stosowania takich praktyk przez przedsiębiorcę oraz klasyfikuje poszczególne zachowania rynkowe. Złożona systematyka wprowadzona przez ustawę sprawia jednak, że zarówno konsumenci, jak i sami przedsiębiorcy mają niekiedy problem z oceną charakteru danej praktyki.

Warunki dopuszczalności reklamy piwa - porada

Na gruncie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zakazane są wszelkie formy reklamy i promocji alkoholu kierowane do publicznej wiadomości. Spod tego zakazu wyjęte są przekazy reklamowe dotyczące piwa, które, choć dozwolone, muszą spełniać określone w ustawie warunki.

Bezpłatna pomoc dla firm, czyli SOLVIT

Powołany przez Komisję Europejską SOLVIT jest Siecią Rozwiązywania Problemów Rynku Wewnętrznego. Z pomocy SOLVIT-u mogą korzystać również Polscy przedsiębiorcy.

Firmy częściej biorą kredyty

Lipiec 2011 r. przyniósł wzrost kredytów firm o 3,2 mld zł, a depozyty spadły o 4,4 mld zł - podał NBP.

Komórkowe wirusy – jak się przed nimi uchronić?

Do niedawna nasze telefony komórkowe były bezpieczne, jakiekolwiek wirusy trzymały się z daleka. Niestety dziś, wraz z rozwojem sprzętu mobilnego rozwijają się również wirusy. Jak się przed nimi ustrzec? Warto znać kilka zasad zanim jeszcze ten rodzaj zagrożenia rozwinie się na dobre.

Wirusy na komórki – czy niosą zagrożenie?

Jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie pomyślał o tym, że na komórkach też mogą pojawiać się wirusy, nie licząc tych organicznych. Obecnie nowe smartfony potrafią niemal tyle, co komputery kilka lat temu, a ich wydajność porównywalna jest do wydajności średniej klasy notebooka. Niestety duże powierzchnie pamięci flash i coraz ważniejsze dane przechowywane w komórkach kuszą cyberprzestępców. Czy wirusy na komórki są groźne?

Motorola Fire XT – w sprzedaży dopiero jesienią

Motorola Mobile zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu smartfona, przeznaczonego dla niezbyt wymagającego odbiorcy. Nowy model o nazwie Fire XT oznaczono również symbolem XT531. Urządzenie wyposażono w system operacyjny Google Android "Gingerbread" 2.3, wzbogacony interfejsem Motorola Moto Switch. Czy warto czekać do jesieni?

Pandigital Nova, Planet i Star – nowe tablety dla oszczędnych

Firma Pandigital postanowiła wejść na rynek tabletów tylnymi drzwiami i wycelować w klientów szukających niskobudżetowych tabletów. W związku z tym do oferty producenta weszły aż trzy nowe urządzenia o nazwach Nova, Planet i Star. Jakby tego było mało, firma Pandigital zapowiada na wrzesień coś specjalnego, co ma być flagowym tabletem Pandigital. Tym czasem sprawdźmy, co oferują nowe modele.

Samsung Galaxy Tab 8.9 z 3G – już niedługo trafi do sklepów

Jeśli ktokolwiek z niecierpliwością czekał na nowy tablet Samsunga ze średniej półki cenowej, już wkrótce będzie mógł wejść w jego posiadanie. W połowie sierpnia bieżącego roku firma Samsung wprowadzi do sprzedaży nowy model tabletu Galaxy Tab 8.9. Oczywiście urządzenie pojawi się w Polsce z pewnym opóźnieniem, ale już dziś warto zobaczyć, na co przyjdzie nam czekać.

Samsung Galaxy Xcover – twardy smartfon z Androidem

Rodzina telefonów Galaxy rośnie w siłę – dosłownie i w przenośni. Kolejnym członkiem Galaktycznej serii jest wzmocniony smartfon Galaxy Xcover. To pancerne urządzenie kontrolowane przez system Android ma być konkurencją dla Motoroli Defy i Sony Ericssona Xperia active. Czy oprócz solidnej konstrukcji, nowy telefon zaoferuje coś ciekawego?

Huawei Vision – smartfon z symulacją 3D?

Firma Huawei od jakiegoś czasu próbuje swych sił na rynku Smartfonów, choć ciężko uniknąć wrażenia, że stoi raczej z boku i zasila rynek modelami ze średniej półki. Nie inaczej jest tym razem. Firma Huawei zaprezentowała właśnie swoje nowe urządzenie z systemem Android o nazwie Huawei Vision. Czy nowy model jest pierwszym krokiem w stronę półki z lepszymi modelami?

BlackBerry Colt – pierwszy smartfon z systemem QNX

Firma RIM (Research in Motion), która jest producentem telefonów BlackBerry, w ostatnim czasie przeprowadza prawdziwy szturm na rynku smartfonów. Jeszcze kilka dni temu firma zaprezentowała aż 5 smartfonów z nowym systemem BlackBerry 7 OS, a już dziś w sieci krążą informacje na temat nowego smartfona o nazwie Colt z nowym systemem operacyjnym QNX. Czym charakteryzuje się nowy model?

Jak ograniczyć starzenie się baterii w laptopie?

Każdy sprzęt elektroniczny z biegiem czasu ulega zużyciu. Tyczy się to głównie baterii w laptopach i netbookach. Oczywiście nie da się zatrzymać tego procesu, ale można go w znaczący sposób spowolnić i kontrolować. Jak więc zatrzymać sprawność baterii w laptopie na dłużej?

Zamienniki oryginalnych baterii – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Jeśli bateria w naszym laptopie wytrzymuje już tylko kilkanaście minut bez ładowania, a stabilność systemu bez podpiętego zasilacza jest tragiczna, to już najwyższy czas na zmianę akumulatora. Niestety oryginalne baterie są co prawda niezawodne, ale ich ceny mogą przyprawić o ból głowy i niekiedy przekroczyć wartość laptopa. Receptą są zamienniki. Na co zwracać uwagę podczas kupna? A może wybrać inną drogę i zregenerować starą baterię?

Zamiennik czy oryginał – jaka bateria do laptopa?

Wiemy już, jak rozpoznać pogłębiającą się degradację baterii w laptopie oraz w jaki sposób maksymalnie wydłużyć czas jej działania. Niestety nie zawsze się to uda, a z biegiem czasu nawet najbardziej zadbana i szanowana bateria straci swą wydajność. Co wtedy? Kupić nową oryginalną baterię, czy zainwestować w zamiennik?

Problem z baterią w laptopie – oznaki i przyczyny starzenia się baterii

Baterie w urządzeniach elektronicznych mają to do siebie, że się wyczerpują. Oczywiście można je ładować, a takich cykli może być tysiące. Niestety po jakimś czasie wydajność baterii w urządzeniach maleje, a w związku z tym urządzenia działają coraz krócej i niekiedy mniej stabilnie. Na co zwracać uwagę podczas użytkowania urządzeń zasilanych bateriami i akumulatorami?

Co napędza polską gospodarkę?

Usługi są największym pracodawcą w polskiej gospodarce. W usługach pracuje 57,5% zatrudnionych, czyli blisko 8 mln Polaków - wynika z danych GUS.

Większe inwestycje za granicą, mniejsze w Polsce

W czerwcu 2011 r. saldo rachunku bieżącego wyniosło -1,6 mld euro, podał NBP. Polscy przedsiębiorcy chętniej inwestują w działalność zagraniczną.

CEIDG - vademecum

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to system ewidencji przedsiębiorców - osób fizycznych, który 1 lipca zastąpił EDG. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet, w ciągu kilkunastu minut. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które są ci potrzebne do założenia własnej firmy przez CEIDG.

CEIDG-PN i inne załączniki do CEIDG-1 – wzory

CEIDGN-PN to jeden z załączników jakie przedsiębiorca może dodać do składanego formularza CEIDG-1. CEIDG-PN służy do wskazywania udzielonych przez przedsiębiorcę pełnomocnictw.

CEIDG 2012 - zmiany

CEIDG w 2012 roku czekają kolejne rewolucje. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej od 1 stycznia 2012 roku będzie wzbogacona o rejestr pełnomocnictw. Zakończony zostanie także proces transferu danych przedsiębiorców zgromadzonych w gminach.

Rośnie dostępność marek luksusowych w Polsce

Eksperci spodziewają się rosnącego zainteresowania polskim rynkiem przez światowych producentów dóbr luksusowych. Potwierdza to wzrost dostępności marek luksusowych w Polsce aż o 8 pkt. procentowych (aktualnie do 61%) oraz wzrost liczby zamożnych Polaków i ich dochodów.

Przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę kapitałową – poradnik

Przekształcenie przedsiębiorcy - osoby fizycznej - w jednoosobową spółkę kapitałową (spółkę z o.o. lub akcyjną) dopuszcza od 1 lipca kodeks spółek handlowych. Ekspert odpowiada na pytanie jak przekształcić jednoosobową firmę w spółkę kapitałową.

Bez pakietu antykryzysowego trudno będzie ograniczyć bezrobocie

Problemy gospodarcze na świecie dotykają również Polskę. Dynamika inwestycji i przyrost zatrudnienia nie są duże. Jesienią sytuacja odbije się na osobach, poszukujących zatrudniania.

Firmowe księgi wejść i wyjść legalne

Instytucje mają prawo spisywać dane osób wchodzących do budynków, tworząc w ten sposób księgi wejść i wyjść.

REKLAMA