reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > WIG20 wypadł dobrze na tle światowych wskaźników

WIG20 wypadł dobrze na tle światowych wskaźników

Już trzy tygodnie z rzędu na światowych giełdach dominują spadki. Na tle wskaźników giełdowych indeks największych dwudziestu polskich spółek radził sobie nie najgorzej. W ciągu pięciu ostatnich sesji stracił łącznie mniej niż 3,5 proc.

W tym samym czasie we Frankfurcie spadek sięgnął ponad 8,5 proc., a nowojorski Dow Jones osiągnął wartość o 4 proc. niższą niż tydzień wcześniej. Niemiecki DAX znalazł się tym samym na poziomie najniższym od września 2009 r., czyli od prawie dwóch lat. Choć trudno spodziewać się, że spadki będą kontynuowane w najbliższym czasie z takim nasileniem jak dotychczas, to niestety niewiele sygnałów wskazuje na możliwość bardziej zdecydowanej poprawy sytuacji na rynkach akcji.

W tym tygodniu nie zabraknie ważnych danych, dotyczących stanu gospodarek, zarówno europejskiej, jak i amerykańskiej. Po niedawnej serii pesymistycznych publikacji makroekonomicznych , nie należy oczekiwać, że nowe informacje radykalnie poprawią ten obraz. Inwestorzy będą z niecierpliwością i nadzieją oczekiwać piątkowego wystąpienia Bena Bernanke, szefa amerykańskiej rezerwy federalnej. Spekuluje się bowiem, że Fed ponownie przyjdzie na ratunek słabnącej gospodarce. Wcześniej jednak, we wtorek, opublikowane zostaną wskaźniki aktywności przemysłu w Chinach i strefie euro. W ich przypadku oczekiwania są raczej pesymistyczne. Jeśli jednak okazałyby się choć trochę lepsze niż szacują analitycy, indeksy giełdowe z pewnością zareagują wzrostem.

Przeczytaj także: Jaka strategia inwestycyjna sprawdza się w przypadku funduszy?

Wskaźniki makroekonomiczne w dalszym ciągu niepokoją inwestorów i z pewnością będą przez nich uważnie śledzone. Wsparcie gospodarki przez Fed może dobrze rokować dla rynków finansowych.

Większość notowanych na warszawskiej giełdzie firm deweloperskich nie podała jeszcze swoich wyników finansowych za drugi kwartał tego roku, jednak z tych, które już poznaliśmy, wyłania się dość zróżnicowany obraz. Marvipol, specjalizujący się w sektorze mieszkaniowym, znacznie zwiększył dochody. W pierwszej połowie 2011 r. firma wypracowała 34,4 mln zł zysku netto, poprawiając wynik o prawie 250 % w stosunku do analogicznego okresu 2010 r.

Polecamy serwis: Lokaty

GTC, typowy przedstawiciel segmentu nieruchomości komercyjnych, bardzo wyraźnie zawiódł, ponosząc w II kw. 185,4 mln zł skonsolidowanej straty netto. Po części z powodu przeszacowania wartości niektórych nieruchomości.
Mieszkaniowy Gant sygnalizuje, że okres wakacyjny nie wpłynął negatywnie na sprzedaż lokali i w tym roku powinna być ona zbliżona do tej z minionego roku.

Zespół analiz
Home Broker

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

GPW w skali tygodnia nie dołączyła do grona największych spadkowiczów, mimo że w czwartek na warszawskiej giełdzie miała miejsce duża przecena.
GPW w skali tygodnia nie dołączyła do grona największych spadkowiczów, mimo że w czwartek na warszawskiej giełdzie miała miejsce duża przecena.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Bobkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama