WIG20 wypadł dobrze na tle światowych wskaźników
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
W tym samym czasie we Frankfurcie spadek sięgnął ponad 8,5 proc., a nowojorski Dow Jones osiągnął wartość o 4 proc. niższą niż tydzień wcześniej. Niemiecki DAX znalazł się tym samym na poziomie najniższym od września 2009 r., czyli od prawie dwóch lat. Choć trudno spodziewać się, że spadki będą kontynuowane w najbliższym czasie z takim nasileniem jak dotychczas, to niestety niewiele sygnałów wskazuje na możliwość bardziej zdecydowanej poprawy sytuacji na rynkach akcji.
REKLAMA
W tym tygodniu nie zabraknie ważnych danych, dotyczących stanu gospodarek, zarówno europejskiej, jak i amerykańskiej. Po niedawnej serii pesymistycznych publikacji makroekonomicznych , nie należy oczekiwać, że nowe informacje radykalnie poprawią ten obraz. Inwestorzy będą z niecierpliwością i nadzieją oczekiwać piątkowego wystąpienia Bena Bernanke, szefa amerykańskiej rezerwy federalnej. Spekuluje się bowiem, że Fed ponownie przyjdzie na ratunek słabnącej gospodarce. Wcześniej jednak, we wtorek, opublikowane zostaną wskaźniki aktywności przemysłu w Chinach i strefie euro. W ich przypadku oczekiwania są raczej pesymistyczne. Jeśli jednak okazałyby się choć trochę lepsze niż szacują analitycy, indeksy giełdowe z pewnością zareagują wzrostem.
Przeczytaj także: Jaka strategia inwestycyjna sprawdza się w przypadku funduszy?
Wskaźniki makroekonomiczne w dalszym ciągu niepokoją inwestorów i z pewnością będą przez nich uważnie śledzone. Wsparcie gospodarki przez Fed może dobrze rokować dla rynków finansowych.
Rynek nieruchomości w Polsce
Większość notowanych na warszawskiej giełdzie firm deweloperskich nie podała jeszcze swoich wyników finansowych za drugi kwartał tego roku, jednak z tych, które już poznaliśmy, wyłania się dość zróżnicowany obraz. Marvipol, specjalizujący się w sektorze mieszkaniowym, znacznie zwiększył dochody. W pierwszej połowie 2011 r. firma wypracowała 34,4 mln zł zysku netto, poprawiając wynik o prawie 250 % w stosunku do analogicznego okresu 2010 r.
Polecamy serwis: Lokaty
GTC, typowy przedstawiciel segmentu nieruchomości komercyjnych, bardzo wyraźnie zawiódł, ponosząc w II kw. 185,4 mln zł skonsolidowanej straty netto. Po części z powodu przeszacowania wartości niektórych nieruchomości.
Mieszkaniowy Gant sygnalizuje, że okres wakacyjny nie wpłynął negatywnie na sprzedaż lokali i w tym roku powinna być ona zbliżona do tej z minionego roku.
Zespół analiz
Home Broker
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.