REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak ograniczyć starzenie się baterii w laptopie?

Kamil Rogala
Dla baterii w notebooku bardzo zły wpływ ma ciągła praca z podłączonym zasilaczem
Dla baterii w notebooku bardzo zły wpływ ma ciągła praca z podłączonym zasilaczem

REKLAMA

REKLAMA

Każdy sprzęt elektroniczny z biegiem czasu ulega zużyciu. Tyczy się to głównie baterii w laptopach i netbookach. Oczywiście nie da się zatrzymać tego procesu, ale można go w znaczący sposób spowolnić i kontrolować. Jak więc zatrzymać sprawność baterii w laptopie na dłużej?

REKLAMA

Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrą i sprawną baterią w laptopie, musimy stosować się do kilku zasad. Oczywiście nie jest to konieczne, ale zaniedbywanie tych aspektów sprawi, że nasza bateria szybko straci swą pierwotną wydajność. Zacznijmy od pierwszej i jednocześnie najważniejszej pozycji dotyczącej ładowania akumulatora. Na żywotność baterii ogromny wpływ ma właśnie sposób użytkowania i ładowania sprzętu.

REKLAMA

Dla baterii w notebooku bardzo zły wpływ ma ciągła praca z podłączonym zasilaczem. W takiej sytuacji, bateria jest niemal ciągle doładowywana krótkimi cyklami. Na przykład, gdy poziom baterii samoistnie spadnie do około 95 procent, ładowanie zaczyna się ponownie. I tak niemal bez końca. Po pierwsze tak krótkie i częste cykle doładowywania nie wpływają dobrze na kondycję akumulatora, dodatkowo podnoszą również jego temperaturę, a to również jest niekorzystne, o czym przekonamy się za chwilę. Aby zminimalizować negatywne skutki doładowywania, przynajmniej raz w tygodniu pracujmy na samej baterii aż do całkowitego rozładowania.

Polecamy: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

REKLAMA

Wspominaliśmy o temperaturze pracy. To bardzo ważne, gdyż zbyt wysoka temperatura pracy wpływa negatywnie na akumulator, a w skrajnych przypadkach jest nawet niebezpieczna. Dlatego też, jeżeli chcemy długo cieszyć się dobrą wydajnością baterii, powinniśmy pamiętać o prawidłowym i skutecznym chłodzeniu notebooka. Jeśli jesteśmy pewni, że system chłodzenia jest w pełni sprawny i przede wszystkim czysty, a laptop nadal jest mocno ciepły, możemy zainwestować w system specjalnego chłodzenia. Pamiętajmy również, że system chłodzenia w notebooku zasysa powietrze od spodu, dlatego też nie stawiajmy sprzętu na miękkim podłożu, które zasłoni otwory wlotowe.

Jeśli pracujemy z laptopem jedynie w domu przy biurku, unikajmy wspomnianego wcześniej ciągłego ładowania. Zamiast tego, naładujmy baterię do poziomu około 60 procent i wyjmijmy ją z notebooka. Możemy pracować jedynie na podłączonym zasilaczu bez torturowanej ciągłymi doładowaniami baterii w środku. Należy jednak pamiętać, że bateria pełni funkcję zabezpieczającą i w przypadku jej odłączenia każdy zanik lub wahanie napięcia w sieci spowoduje wyłączenie urządzenia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transport: Kiedy przewoźnik może powołać się na siłę wyższą?

Wydarzenia takie jak niedawna powódź na południu kraju czy pandemia Covid-19 sprzed kilku lat mogą spowodować problemy z transportem towarów, w tym z dostarczeniem ich na czas bądź utratą lub uszkodzeniem. Przewoźnik nie ma wpływu na ich wystąpienie i nie jest w stanie zapobiec ich konsekwencjom. Czy takie okoliczności dają podstawy do powołania się na siłę wyższą?

Ważna zmiana w prawie: 3499,50 zł co miesiąc można zarobić bez rejestrowania działalności gospodarczej w 2025 roku

Działalność nierejestrowana czyli bez obowiązku wpisu do CEIDG – Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej ma tę unikalną zaletę, że nie trzeba płacić składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i składki zdrowotnej. To duża ulga, zwłaszcza więc dla osób chcących dorobić działalność nierejestrowana to wygodne rozwiązanie.

Wakacje składkowe. Przedsiębiorcy złożyli już ponad 333 tys. wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 do 12 listopada przedsiębiorcy złożyli ponad 333 tys. wniosków o wakacje składkowe. W jakim województwie było ich najwiecej, a w jakim najmniej? 

Świadczenie interwencyjne: dla kogo, warunki, gdzie złożyć wniosek?

Świadczenie interwencyjne: dla kogo, warunki, gdzie złożyć wniosek? Czym jest świadczenie interwencyjne? Komu przysługuje? Jakie warunki należy spełniać by je otrzymać? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

REKLAMA

Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

REKLAMA

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

REKLAMA