| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Co napędza polską gospodarkę?

Co napędza polską gospodarkę?

Usługi są największym pracodawcą w polskiej gospodarce. W usługach pracuje 57,5% zatrudnionych, czyli blisko 8 mln Polaków - wynika z danych GUS.

- Sytuacja na rynku usług nie powinna nikogo dziwić. Kiedyś większość prac staraliśmy się wykonać sami, teraz wolimy zlecić je profesjonalistom. Polacy chcą, aby ich życie było łatwiejsze i co ważne zaczynają mieć na to pieniądze. Wraz z rosnącą liczbą przedsiębiorstw, zwiększa się oferta i jakość wykonywanych prac - przyznaje Bartosz Poliński z Fachowcy.pl, serwisu skupiającego usługodawców.

W Polsce sektor usług odpowiada za tworzenie 66,5% PKB. Do najważniejszych gałęzi rynku usług należy handel, naprawy, transport oraz budownictwo. Zmiany, jakie zachodzą w strukturze sektora świadczą o zmierzaniu w kierunku wytyczonym przez kraje OECD. Zbliża to Polskę do zachodniego modelu gospodarki i świadczy o stopniowym bogaceniu się społeczeństwa. Obecnie sektor napędzają m.in. inwestycje infrastrukturalne związane z EURO 2012 oraz rynkiem mieszkaniowym.

W związku z rosnącą konkurencją na rynku usług, firmy coraz chętniej wykorzystują Internet w swojej działalności. Do najbardziej aktywnych w sieci należą zwłaszcza przedsiębiorstwa budowlano-remontowe oraz poligraficzne.

- Stale wzrasta zaufanie do Internetu. Nic więc dziwnego, że firmy usługowe są zainteresowane obecnością  w tym środowisku. Polacy lubią szukać informacji w sieci dlatego wraz z pojawianiem się nowych przedsiębiorstw, rozwijają się portale opinii biznesowej. Dzięki nim można łatwiej trafić do klientów. Z drugiej strony osoby szukające wykonawców mają możliwość nie tylko znalezienia konkretnego fachowca, ale również zapoznania się z opiniami na jego temat - dodaje Bartosz Poliński.

Polecamy: Czy programista musi zakładać firmę?

Źródło: Ventures S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »