REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dla zaawansowanych: programowe metody kasowania danych

Istnieją trzy poziomy programowego kasowania danych. Zostały one opracowane w zgodności z normami dotyczącymi bezpowrotnego usuwania danych. Profesjonalne aplikacje spełniają uwarunkowania, które zostały określone w Instrukcji o Ochronie Informacji Departamentu Obrony USA, jednym z najbardziej restrykcyjnych dokumentów tego typu.

Najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2006 roku

Prezentujemy najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2006 roku zanotowane przez specjalistów z laboratorium Kroll Ontrack.

Najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2007 roku

Prezentujemy najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2007 roku zanotowane przez specjalistów z laboratorium Kroll Ontrack.

Informatyka śledcza, a bezpieczeństwo IT firmy

Odpowiednia polityka bezpieczeństwa staje się coraz bardziej znaczącym elementem w strategii firm. Najlepiej ze wszystkich firm wypadają na tym tle oddziały zachodnich. Tam odpowiednie procedury już są wdrożone.

REKLAMA

Włączenie odzyskiwania danych do planu ciągłości działania firmy

Prezentujemy listę działań pozwalający na włączenie odzyskiwania danych do planu ciągłości działania firmy (BCP - Business Continuity Plan).

Co zrobić, gdy dane zaleje woda?

Kontakt nośnika danych z wodą to sytuacja krytyczna, w której użytkownicy komputerów w sposób szczególny narażeni są na utratę danych. Prawidłowe zachowanie w takiej sytuacji gwarantuje odzyskanie nawet 99% utraconych danych. Optymalnym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do specjalistycznej firmy posiadającej laboratorium odzyskiwania danych. Zanim to zrobisz, sam zadbaj o prawidłowy stan zalanego nośnika, z którego chcesz odzyskać dane. Pamiętaj, że ważny jest czas reakcji, ponieważ elementy nośników wskutek działania wody ulegają korozji.

Programy do kasowania danych

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do bezpiecznego, nieodwracalnego kasowania danych. Prezentujemy zestawienie takiego oprogramowania, wraz z odnośnikami do stron, z których możesz je pobrać.

Włączenie kasowania danych do planu ciągłości działania firmy

Prezentujemy harmonogram działań pozwalający na włączenie kasowania danych do planu ciągłości działania firmy (BCP - Business Continuity Plan). 

REKLAMA

Adresy firm odzyskujących dane

Może się zdarzyć, że wszelkie próby odzyskania danych domowymi sposobami spełzną na niczym. Wtedy pomóc mogą już tylko specjaliści. Skorzystaj z usług jednej z firm zajmującej się profesjonalnym odzyskiwaniem.

Odzyskiwanie danych z pamięci flash

Małe, wygodne w użyciu i coraz tańsze - to niepodważalne zalety bardzo popularnych już pamięci flash. Na wykorzystujących powyższą technologię kartach pamięci aparatów cyfrowych, pendrivach czy dyskach SSD przechowywane są coraz istotniejsze dane. Niestety, podobnie jak w przypadku nośników tradycyjnych, ryzyko ich utraty nadal istnieje. 

Informatyka śledcza - znane przypadki (część II)

Prezentujemy drugą część zestawienia najciekawszych przypadków dotyczących informatyki śledczej, zanotowanych przez firmę Kroll Ontrack.

Sprzętowe metody kasowania danych

Istnieją dwie metody bezpowrotnego kasowania danych: programowa i sprzętowa. Pierwsza wykorzystuje aplikacje przeznaczone do bezpowrotnego usuwania danych. Choć programowe kasowanie danych jest pewną i bezpieczną metodą ich usuwania, w pewnych warunkach wykorzystanie jej jest niestety niemożliwe i trzeba wybrać drugą metodę.

Jak chronić dane podczas burzy?

Zjawiska atmosferyczne mogą działać niszczycielsko na sprzęt komputerowy. Jednym z nich jest burza, w trakcie której jesteś narażony na utratę ważnych danych. Oto zestaw przydatnych wskazówek odnośnie zabezpieczenia przed ich utratą na skutek gwałtownej burzy.

Włączenie informatyki śledczej do planu ciągłości działania firmy

Prezentujemy listę działań pozwalający na włączenie informatyki śledczej do planu ciągłości działania firmy (BCP - Business Continuity Plan).

Awaria twardego dysku? Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Coś niedobrego dzieje się z Twoim komputerem? Twardy dysk zaczyna zachowywać się dziwnie? Jak rozpoznać objawy zbliżającej się awarii? Czego nie robić w takiej sytuacji?

Utracone dokumenty należy zastrzec

Fakt kradzieży dokumentów powinniśmy niezwłocznie zgłosić na policji. Jednak wizyta wyłącznie na komisariacie może nie uchronić nas przed większością kłopotów. Powinniśmy zgłosić się także do banku.

Informatyka śledcza - znane przypadki (część I)

Prezentujemy pierwszą część zestawienia najciekawszych przypadków dotyczących informatyki śledczej, zanotowanych przez firmę Kroll Ontrack.

Statystyki odzyskiwania danych

Jaka jest skuteczność procesu odzyskiwania danych? W jakich regionach kraju zdarza się najwięcej przypadków utraty danych? Jakie są najczęstsze przyczyny utraty danych? Dowiesz się tego wszystkiego z poniższego zestawienia.

Najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2005 roku

Prezentujemy najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2005 roku zanotowane przez specjalistów z laboratorium Kroll Ontrack.

Informatyka śledcza - Kto? Co? Gdzie? Kiedy? Jak?

Na czym polega informatyka śledcza? Kiedy się ją stosuje? Co można dzięki niej udowodnić? Jakie czynności składają się na jej proces? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Programy do odzyskiwania danych

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do odzyskiwania utraconych danych. Prezentujemy zestawienie takiego oprogramowania, wraz z odnośnikami do stron, z których możesz je pobrać.

Proces odzyskiwania danych w firmie Kroll Ontrack

Profesjonalne odzyskiwanie danych to proces wielostopniowy i skomplikowany. Aby udało się go skutecznie przeprowadzić konieczne jest zachowanie chronologii i postępowanie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Sprawdź, jak taki proces wygląda w przypadku firmy Kroll Ontrack.

Firma odpowie za ocenę ryzyka zawodowego

Pracodawca, a nie publiczne ośrodki medycyny pracy, będzie musiał przeprowadzić ocenę szkodliwych czynników dla zdrowia, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników.

Firmy nie zapłacą składek za starszych pracowników

Pracodawcy będą finansować wynagrodzenie chorego pracownika, który ukończył 50 lat, przez 14, a nie 33 dni w roku.

Roboty dodatkowe trzeba określić w aneksie

Roboty dodatkowe to powód częstych konfliktów między stronami umowy o roboty budowlane. Dochodzi do nich zazwyczaj z powodu nieprecyzyjnie sformułowanych klauzul w kontrakcie.

Już od grudnia firma szybciej odzyska podatek naliczony

Podstawowy termin zwrotu podatku naliczonego wyniesie 60 zamiast 180 dni. Podatnik będzie mógł obniżyć kwotę podatku należnego w ciągu całego roku podatkowego. Zniknie 30-proc. sankcja, a sztywną kaucję gwarancyjną zastąpi nowy system zabezpieczeń.

Po macierzyńskim firma wypłaci taką samą pensję

Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego pracodawca będzie musiał przyjąć rodzica do pracy na dotychczasowym stanowisku i za wynagrodzeniem, jakie otrzymywałby, gdyby nie korzystał z urlopu.

Pozyskiwanie danych biometrycznych pracowników jest niezgodne z prawem

Pracodawcy coraz częściej poddają pracowników badaniom wariografem lub testom psychologicznym. Zdarza się, że na potrzeby ewidencji czasu pracy instalują czytniki linii papilarnych lub tęczówki oka. Ich działania nie zawsze są legalne.

Praca przy monitorze

Praca na stanowisku wyposażonym w monitor ekranowy jest uznawana za pracę uciążliwą. Czy z tego faktu wynikają jakieś przywileje dla pracownika?

Rozliczanie reprezentacji i reklamy w firmie

Reprezentacja, podobnie jak reklama, ma za zadanie promować dany podmiot gospodarczy, jednak każda czyni to w inny sposób.

Pracodawcy mogą kontrolować e-maile pracowników

Coraz więcej pracodawców korzysta z czytników biometrycznych i wykrywaczy kłamstw. Przełożeni nie zawsze mogą pozyskiwać w ten sposób dane o pracowniku i narażają się na skargi do sądów. Firmy mają prawo do kontrolowania trzeźwości podwładnych i ich przeszukania, jeśli wcześniej ich o tym poinformują.

Spory opóźnią inwestycje

Firmie ubiegającej się o koncesję będzie przysługiwała skarga do sądu. Złożenie skargi do sądu administracyjnego wstrzyma zawarcie umowy. Kontrowersje budzi udzielanie przez gminę koncesji własnym spółkom.

Sprzedaż na odległość

Cechą charakterystyczną umów zawieranych na odległość jest to, ze są one zawierane z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron.

Bezpieczna karta kredytowa

Używając kart płatniczych warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na stronach Związku Banków Polskich zamieszczono 24 zasady, których należy przestrzegać podczas transakcji płatniczych. Karta może być bezpieczniejsza od gotówki, należy jednak używać jej z głową.

Jak nie stracić danych?

Utrata danych jest zawsze sytuacją stresującą, po doświadczeniu której zazwyczaj przypominasz sobie o tym, że mogłeś wcześniej zabezpieczyć swoje cenne zasoby informatyczne. Dzięki stosowaniu się do poniższych zaleceń możesz zapobiec tragedii i kolejnej utraty danych.  

Mniej korzyści dla małych podatników

Od 2009 roku limit przychodów, który wpływa na status małego podatnika, będzie mniejszy o 312 tys. zł. W efekcie zmniejszy się liczba małych podatników oraz zostaną ograniczone ich przywileje.

Tylko w co piątej firmie są wideokonferencje

Wszystkie polskie przedsiębiorstwa średniej wielkości deklarują, że mają dostęp do internetu. Ponad 30 proc. korzysta z telefonii internetowej, ale z wideokonferencji już mniej niż 20 proc.

Kurs waluty z jednego dnia

Obowiązujący w VAT sposób przeliczania walut na złote będzie zgodny z przepisami PIT i CIT. Zniknie problem związany z kursem walut w przypadku faktur wystawianych danego dnia. Zasady przeliczania zostaną ujednolicone, jednak nadal trzeba będzie stosować różne kursy.

Czynsz z najmu podnosi wartość lokalu

Przedsiębiorcy, którzy wynajmują na potrzeby prowadzonej działalności lokale użytkowe, mogą zaliczyć do kosztów wydatki na ich adaptację, które jako inwestycja w obcym środku trwałym podlegają amortyzacji.

Odpowiedzialność członków zarządu spółki z o.o.

Bezskuteczna egzekucja przeciwko spółce z o.o. nie jest jednoznaczna z pozbawieniem możliwości dochodzenia swoich roszczeń. Za zobowiązania spółki odpowiadają wówczas solidarnie z nią członkowie zarządu.

Jak zatrudnić pracownika w niepełnym wymiarze czasu pracy

Pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy korzysta z takich samych uprawnień jak pracownicy pełnoetatowi. Inaczej jednak rozliczany jest jego wymiar urlopu wypoczynkowego i praca w godzinach nadliczbowych.

Firmę zarejestrujesz SMS-em

Tylko do 31 marca 2009 r. przedsiębiorcy mają rejestrować rozpoczęcie działalności w ewidencji działalności w gminach. Od 1 kwietnia 2009 r. do 30 czerwca 2011 r. będzie możliwa rejestracja w formie papierowej lub elektronicznej. Po 1 lipca 2011 r. przedsiębiorca zarejestruje się tylko w formie elektronicznej w ogólnopolskiej ewidencji w CEIDG.

Urlop wychowawczy także dla samozatrudnionych

Rząd chce przyznać samozatrudnionym prawo do zaprzestania prowadzenia działalności z tytułu wychowywania dziecka. Budżet opłaci za osoby prowadzące firmę, w okresie sprawowania przez nie opieki, składki do NFZ na emeryturę i rentę. Właściciele firm będą mogli, jak pracownicy, ubiegać się o dodatek do zasiłku rodzinnego w wysokości 400 zł miesięcznie.

Lokata inwestycyjna

Lokata inwestycyjna jest produktem bankowym, łączącym elementy typowej lokaty terminowej z inwestycjami na rynku kapitałowym. Połączenie tych dwóch instrumentów finansowych ma na celu zwiększenie opłacalności inwestowania oraz zminimalizowanie ryzyka wynikającego z inwestowania na giełdzie.

Konto dla nastolatka

Coraz częściej rodzice zakładają konta swoim pociechom już po komunii, gdy w kieszeni dziecka pojawi się nadmiar gotówki. Jednak pełne prawa przysługujące posiadaczowi rachunku uzyska dziecko po ukończeniu 13 roku życia.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR)

W obecnych czasach, prawie każdy korzysta już z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, popularnego ROR. Służy on do rozliczeń finansowych, regulowania rachunków, gromadzenia oszczędności.

Lokaty dla oszczędzających

Dla oszczędzających dobrym rozwiązaniem może być założenie progresywnej lokaty progowej, do której można dopłacać określone kwoty bez konieczności podpisywania nowych umów.

Lokaty progresywne

Założenie lokaty progresywnej umożliwia dysponowanie kapitałem i sprzyja oszczędnościom, ale oprocentowanie roczne nie zawsze jest atrakcyjne.

Ile stracę zrywając lokatę strukturyzowaną

Przy wycofaniu pieniędzy z produktu strukturyzowanego otrzyma się zwrot depozytu pomniejszony o ewentualną opłatę za zerwanie lokaty i odsetki gwarantowane. Nie ma też mowy o dodatkowych zyskach z części inwestycyjnej.

Jak wybrać najlepszą dla siebie lokatę

Lokaty bankowe mogą różnić się nie tylko oprocentowaniem, ale także sposobem naliczania odsetek, kapitalizacją i możliwością wycofania jej zamknięcia przed terminem. Pozornie podobne do siebie lokaty mogą przynieść różne zyski.

REKLAMA