REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aktualności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Złoty wciąż słaby, możliwe testowanie poziomu 4,10 zł za euro

Początek wtorkowej sesji nie przyniósł istotnej zmiany kursu złotego. Polska waluta pozostaje słaba zarówno do euro, jak i do dolara, a analitycy spodziewają się jeszcze większej deprecjacji i testowania poziomu 4,10 zł za euro.

Ograniczanie powodziowego ryzyka

Po każdej fali powodzi ożywa zainteresowanie polisami obejmującymi to ryzyko. W przypadku firm kluczowe znaczenie ma właściwe określenie sum ubezpieczenia dla poszczególnych kategorii mienia.

Nie spada popyt na zarządzanie flotami

Mniejsze zainteresowanie klasycznym leasingiem samochodów rekompensuje duży popyt na auta z usługą zarządzania flotą lub z pakietem serwisowym.

Na finansowanie wzrostu małej firmy

Polbank, znany z telewizyjnych reklam szybkich pożyczek, ma też ciekawą, przede wszystkim bardzo elastyczną, ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Słabe nastroje na rynkach w regionie, stracił także złoty

Poniedziałkowe kwotowania przyniosły dalsze osłabienie złotego, a analitycy podkreślają, że przyczyniła się do tego także niespodziewana podwyżka stóp na Węgrzech i osłabienie forinta.

Ceny pszenicy w skupie wzrosły w maju o 7,5 proc.

Ceny skupu pszenicy w maju wzrosły o 7,5 proc. wobec maja 2005 roku i wzrosły o 3,6 proc. wobec kwietnia 2006 roku - podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

W maju wzrosły wynagrodzenia

Przeciętne wynagrodzenie brutto w maju 2006 roku wyniosło 2.549,70 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 5,2 proc., a mdm spadło o 0,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Trybunał w Strasburgu o czynszach regulowanych w Polsce

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał ponownie, że Polska, stosując ograniczenia w podwyższaniu czynszów, narusza przepis Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności dotyczący prawa do poszanowania własności.

REKLAMA

20 mln zł z UE na projekty turystyczne

Unia Europejska przeznaczyła około 20 mln złotych na projekty turystyczne zakładające m.in. budowę szlaków turystycznych, hoteli oraz obiektów konferencyjnych - informuje na swoich stronach internetowych Departamentu Turystyki w Ministerstwie Gospodarki.

W Eurolandzie deficyt w handlu

W handlu w strefie euro odnotowano w kwietniu deficyt 2,0 mld euro, bez uwzględniania czynników sezonowych, wobec nadwyżki 0,6 mld euro w marcu - podał w poniedziałek europejski urząd statystyczny Eurostat.

Na rynku walutowym w miarę spokojnie, ale możliwe dalsze osłabienie

Rozpoczynający się tydzień może przynieść dalsze osłabienie złotego - uważają analitycy. Mimo że w najbliższych dniach pojawi się sporo danych, to kierunek zmian wyznaczany będzie prawdopodobnie poza polskim rynkiem.

Zakład za 20 mln dolarów

HTL rozpoczyna budowę drugiej fabryki. Wchodząc w niszę na rynku sprzętu diagnostycznego polska spółka podbiła światowe rynki. Na własnym przebić się nie mogła. W polskiej medycynie królują urządzenia z importu.

Rośnie leasing pojazdów

Według danych przekazanych przez firmy należące do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) początek 2006 roku był udany.

Akcyza na sprowadzane do Polski używane samochody przed unijnym trybunałem

Za kilka miesięcy Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu zadecyduje, czy nakładanie podatku akcyzowego na używane samochody sprowadzane do Polski z innych państw UE jest zgodne z unijnym prawem. W czwartek odbyła się rozprawa w tej sprawie.

Deficyt wyniósł 14,6 mld zł

Deficyt budżetu po maju 2006 roku wyniósł 14,59 mld, czyli 47,8 proc. planowanej na cały rok kwoty 30,5 mld zł - podało Ministerstwo Finansów w środowym komunikacie.

OECD: bezrobocie spadnie do 15,7 proc

Bezrobocie w Polsce spadnie w 2007 roku do 15,7 proc., a realne wynagrodzenia w sektorze prywatnym wzrośnie o 1,8 proc. - przewiduje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD),

Inflacja wzrosła do 0,9 proc.

Inflacja w maju wyniosła 0,9 proc. w ujęciu rocznym i 0,5 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Odsetki od długu zagranicznego

Ministerstwo Finansów zapłaciło w maju 2006 roku 45 mln USD i 23,4 mln euro odsetek od długu zagranicznego oraz 30,9 mln USD i 29,9 mln euro kapitału - podał resort w komunikacie.

Złoty słabszy wobec euro i dolara, obligacje stabilne

W środę złoty lekko osłabia się wobec euro i dolara. Na rynku długu rentowności - w porównaniu do poziomów notowanych na otwarciu i na zamknięciu we wtorek - nie zmieniły się w istotny sposób.

TK o przepisach dotyczących uprawnień organów podatkowych

Przepisy Ordynacji podatkowej, pozwalające organom podatkowym kwestionować prawa podatników do obniżania podatków, są zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

W maju wzrosła liczba oddanych mieszkań

Liczba mieszkań oddanych do użytku wzrosła w maju 2006 roku o 1,4 proc. wobec analogicznego okresu 2005 roku i wyniosła 7.391 - podał Główny Urząd Statystyczny.

Na złotym i rynku długu spokojnie

Środa na rynku walutowym rozpoczęła się spokojnie, złoty minimalnie się umocnił. Mimo publikacji wielu danych z Polski podczas środowej sesji, inwestorzy czekają na informacje o inflacji w USA.

BIEC: Badania pokazują wzrost presji cenowej

Wskaźnik Przyszłej Inflacji informujący o kształtowaniu się inflacji w przyszłości wzrósł w czerwcu po raz czwarty do poziomu najwyższego od października 2004 roku - podał badający koniunkturę ośrodek BIEC.

Od przyszłego roku nie będzie ryczałtu przy najmie

Od 2007 roku nie będzie możliwości opodatkowania najmu ryczałtem. Podatnicy zyskają natomiast możliwość uwzględniania 30 proc. ryczałtowych kosztów uzyskania przychodów przy najmie uzyskiwanym poza działalnością gospodarczą.

Gilowska: bezrobocie w 2007 r. wyniesie 14,9 proc.

Średnioroczne bezrobocie w 2007 r. wyniesie 14,9 proc. - poinformowała na konferencji prasowej wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Złoty znacząco traci do euro i dolara

We wtorek złoty znacznie osłabia się wobec euro i dolara. Po przebiciu - na porannym otwarciu - psychologicznej bariery 4 zł za euro, kolejnym punktem oporu będzie 4,04 zł za euro. Tracą również polskie obligacje.

MF nie spodziewa się zmian stóp

Ministerstwo Finansów nie spodziewa się zmian stóp procentowych w 2007 ze względu na przewidywany przebieg inflacji - powiedział na konferencji prasowej wiceminister finansów Stanisław Kluza.

Związki zaniepokojone kryzysem dialogu społecznego

Przewodniczący OPZZ Jan Guz poinformował, że związki są zaniepokojone kryzysem dialogu społecznego w różnych branżach.

Inflacja wyniesie 2,54 proc.

Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja w grudniu 2006 roku wyniesie 2,54 proc. i w porównaniu z pomiarem z maja oznacza to wzrost o 0,05 pkt.

TK o przekazywaniu podatku

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy podatkowe, które nie dopuszczają możliwości odliczenia 1 proc. podatku na cele charytatywne przez podatników płacących podatek liniowy oraz od dochodów kapitałowych, są zgodne z konstytucją.

Złoty gwałtownie traci

Silna przecena złotego na wtorkowym otwarciu - euro-złoty przebił psychologiczną barierę 4 zł za euro. Analitycy oceniają, że kolejny poziom oporu to już 4,04 zł za euro przy wsparciu 3,98 zł za euro. Obligacje się bronią dzięki spadkom na rynkach akcji.

Autogaz zdrożeje 20 groszy

W przyszłym roku rząd mocno uderzy w posiadaczy samochodów. Czeka ich seria podwyżek. Kierowcy muszą spodziewać się powrotu wysokiej akcyzy na benzynę sprzed 15 września ubiegłego roku.

Ponad miliard euro wpłynie do Polski

Ponad miliard euro wyniosą nowe inwestycje, które negocjuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych z zagranicznymi firmami.

Złoty i obligacje tracą, w całym regionie wyprzedaż

Złoty traci na wartości w trakcie poniedziałkowej sesji, rosną także rentowności obligacji. Kurs polskiej waluty spada w ślad za innymi walutami regionu.

MG: wzrost PKB o 5 proc. a eksportu o 17 proc.

Ministerstwo Gospodarki, w opracowaniu analitycznym podsumowującym wyniki gospodarki w I kwartale, prognozuje, że PKB w 2006 roku wzrośnie o około 5 proc., a eksport o około 17 proc.

Ministerstwo Finansów podtrzymuje założenia

Ministerstwo Finansów podtrzymuje w założeniach do przyszłorocznego budżetu prognozy wzrostu PKB i inflacji średniorocznej w 2007 roku na poziomie odpowiednio: 4,6 proc. i 1,9 proc.

Nowe obowiązki przedsiębiorcy

Na opakowaniach napojów alkoholowych pojawią się dodatkowe napisy. Będą informowały kupujących o niebezpieczeństwie picia alkoholu przez kobiety w ciąży i kierowców.

Rynek testuje poziom 3,98 zł za euro

Na poniedziałkowym otwarciu złoty osłabił się zarówno do euro, jak i do dolara. Na rynku długu również spadki - wzrosła dochodowość papierów na całej długości krzywej.

Urzędy poczekają na e-podpis dwa lata

Polacy w najbliższych latach nadal nie będą mogli korzystać z elektronicznego podpisu w kontaktach z instytucjami administracji publicznymi - dowiedziała się Gazeta Prawna.

Zmiany kursu złotego ograniczone

W piątek kurs złotego nie zmienił się istotnie w porównaniu z otwarciem i poziomami notowanymi w czwartek wieczorem. Na kurs nie wpłynęły pogłoski o dymisji wicepremier i minister finansów, Zyty Gilowskiej.

Gilowska nie podała się do dymisji na posiedzeniu RG

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz poinformował, że wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska nie podała się do dymisji podczas piątkowego posiedzenia Rady Gabinetowej.

MF nie potwierdza dymisji Gilowskiej

Ministerstwo Finansów nie potwierdza, że wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska złożyła dymisję. "Nie potwierdzamy dymisji" - poinformowano w biurze prasowym resortu.

Piątek zapowiada się spokojnie na rynku walutowym

Kurs złotego rano nie zmienił się w stosunku do poprzedniego dnia - zdaniem dealerów nadal będzie o­n kształtowany głównie przez zmiany na euro/dolarze.

NIP zamiast REGONU

Przedsiębiorcom nie będzie już potrzebny REGON. Przy zakładaniu działalności gospodarczej na umowach z kontrahentami, pieczęciach, fakturach, formularzach przekazywanych do ZUS będą wykazywali tylko jeden numer - NIP.

Nowe podatki: likwidacja karty powiększy szarą strefę

Karta podatkowa, najprostsza forma rozliczeń dla drobnych przedsiębiorców, zostanie zlikwidowana w 2009 roku. Początkowo resort finansów opowiadał się za zniesieniem karty od 1 stycznia 2007 roku.

Złoty słabnie do dolara, obligacje stabilne

Po decyzji EBC dolara zaczął się umacniać do euro, co miało przełożenie także na kurs dolar/złoty. Na rynku długu jest spokojnie.

Przedsiębiorcy krytykują podatki

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich wtorkowe decyzje Rady Ministrów tylko w niewielkim stopniu wychodzą naprzeciw postulatom przedsiębiorców.

Złoty nieznacznie słabszy, obligacje stabilne

Złoty nieznacznie osłabł na czwartkowym otwarciu, a rentowności obligacji pozostawały stabilne. Dla rynku najważniejsze będą sygnały z rynków bazowych, zwłaszcza po publikacji decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych.

Niedzielne zakupy pod lupą posłów

Ważą się losy projektu o zakazie handlu w niedzielę. Dziś w Sejmie specjalna komisja debatuje nad poprawką do kodeksu prawa pracy, zawierającą obostrzenia dla sieci handlowych. Większość przedstawicieli branży detalicznej sprzeciwia się.

Analiza GP: nowe podatki i składki - kto zyska, kto straci

Od 2007 roku zniknie wiele preferencji i ulg podatkowych w PIT. Zaakceptowane przez rząd propozycje zmian podatkowych przewidują między innymi likwidację ulgi odsetkowej.

REKLAMA