REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie, E-learning

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak znaleźć brakujące elementy w Outlook Express

Potrzebna Ci wiadomość otrzymana jakiś czas temu od kolegi, ale nie możesz jej znaleźć w folderze Skrzynka odbiorcza. Wydaje się, że lista otrzymanych wiadomości jest krótsza niż być powinna. Jesteś pewien, że otrzymałeś poszukiwaną wiadomość i jej nigdy nie usuwałeś. Być może szukasz w niewłaściwym folderze lub też w bieżącym widoku zastosowano filtr, który ukrywa cześć danych.

Wyszukiwanie w plikach zarchiwizowanych (Outlook)

Jeżeli szukasz wiadomości poczty elektronicznej, którą otrzymałeś kilka miesięcy temu, a teraz nie możesz jej znaleźć ? Jeśli jesteś pewien, że nie usunąłeś poszukiwanego elementu, przyczyn  może być to, że element ten został zarchiwizowany.

Jak znaleźć brakujące elementy programu Outlook ?

Szukasz wiadomości poczty elektronicznej, którą otrzymałeś kilka miesięcy temu, a teraz nie możesz jej znaleźć ? Jeśli jesteś pewien, że nie usunąłeś poszukiwanego elementu, przyczyn Twoich problemów może być kilka - może szukasz w niewłaściwym folderze, może w bieżącym widoku zastosowano filtr, który ukrywa część danych, a może element został zarchiwizowany.

Sortujemy dane w Excelu

Jeśli Twoja firmowa baza danych pracowników jest w postaci arkusza kalkulacyjnego to zapewne często sortujesz ją w różnych ustawieniach. Zamieniając miejscami pracowników lub inne dane tabeli najwygodniej jest ustawić wszystko tak aby odpowiednie numery pozostawały na swoich miejscach. Oto sposób jak jednym kliknięciem posortować taką tabelę.

REKLAMA

Wybieranie określonej wartości tabeli (Excel)

Porada ta z pewnością przyda się wszystkim właścicielom firm. Zestawiając dwa arkusze, jeśli jeden zawiera dane z bazą kosztów poszczególnych działów w rozbiciu na miesiące. Drugi jako podsumowanie ma w dwóch komórkach odpowiednio nazwę działu i miesiąc. Zestawieni to ma na celu po uzupełnieniu dwóch komórek wyświetlenie razem wartości z komórek miesiąca i działu. Oto potrzebna do zbudowania takiego zestawienia funkcja.

Podgląd na najważniejsze komórki arkusza (Excel)

Jeśli zbudowaliśmy duży i rozbudowany arkusz, który dodatkowo podzielony jest na kilka części z pewnością mamy nie lada kłopot z odnalezieniem wybranych informacji. Excel na szczęście wyposażony jest w podgląd zawartości, który umożliwi nam obserwację najważniejszych danych z wybranego arkusza. Nasza porada powinna przybliżyć wam funkcję podglądu.

Filtry w Excelu

Filtry pomagają wszystkim którzy stworzyli dużą tabelę pełna różnego rodzaju danych. Za ich pomocą możemy szybko wydzielić najważniejsze w danej chwili wiadomości np. wielkość sprzedaży w danym kwartale. Korzystanie z filtrów to bez wątpienia wygoda i szybkość odnajdywania kluczowym informacji.

Jak szybko skopiować całą zawartość arkusza (Excel)

Jeśli podczas pracy z Excelem masz potrzebę skopiować wszystkie dane do innego/nowego arkusza to poniższa porada powinna podpowiedzieć Ci jak najszybciej zakończyć tę operację.

REKLAMA

Jak bezpośrednio wysłać arkusz mailem ? (Excel)

W Excelu mamy możliwość szybkiego wysłania stworzonego przez nas arkusza pocztą e-mail. Ta szybka i wygodna funkcja działa niestety tylko z domyślnymi programami pocztowymi Microsoftu (Outlook / Outlook Express). Poniższa wskazówka powinna wytłumaczyć jak sprawnie wysyłać arkusze w ten sposób.

Kolorowanie wierszy arkusza (Excel)

Excel daje nam możliwość kolorowania co drugiego wiersza w arkuszu. Jest to wygodna i potrzebna funkcja jeśli tworzymy tabelę z dużą ilością danych, a chcemy zachować jej przejrzystość. Poniższa porada powinna pomóc w takim ustawieniu swojego arkusza.

Podgląd dużych tabel (Excel)

Jeśli stworzyłeś w Excelu duża tabelę to z pewnością irytuję Cię fakt, że musisz ją przewijać non stop w górę i w dół aby zobaczyć to co jest poza ekranem. Na domiar złego zjeżdżając w dół tracisz z oczu nagłówki kolumn i wierszy przez co nie wiesz jakie dane sprawdzasz. Z pomocą przychodzą specjalne okienka do podglądu, oto jak je stworzyć.

Niestandardowe formaty liczbowe (Excel)

W tej poradzie przyjrzymy się bliżej różnego rodzaju niestandardowym formatom w programie Excel, które mogą nam się przydać w obliczeniach naszych firmowym i domowych budżetów.

Otwieranie plików Office w konkretnej wersji programu (Excel)

Przypuśćmy, że na komputerze w pracy lub w firmie zainstalowane masz dwie wersje pakiet u Office. Pewnym jest fakt, że otwierając pliki np. Excela z poziomu Eksploratora Windows dokument otworzy się za każdym razem w losowo wybranym programie. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad tym zjawiskiem musisz dodać w systemie akcje do plików z określonym rozszerzeniem.

Obliczanie średniej warunkowej w Excelu

Najlepszym przykładem ilustrującym zastosowanie średniej warunkowej jest podsumowanie sprzedaży przedstawicieli handlowych w danym okresie i na określonym terenie. Pierwszy zawiera dane odnośnie przedstawicieli , drugi zestawienie regionów. Jeśli zatem chcesz obliczyć średnią wartość sprzedaży użyj następującej formuły.

Drukowanie arkuszy (Excel)

Jeśli jeszcze nigdy nie drukowaliśmy niczego z arkusza kalkulacyjnego po pierwsze powinniśmy sobie zanotować – nie drukujemy na ustawieniach domyślnych. Dlaczego ?? Jeśli chcemy się przekonać na własnej skórze drukujemy, lecz efekt naszej pracy na 90% będzie wyglądał inaczej niż na ekranie komputera.

Obszar roboczy (Excel)

Gdy pracujemy z wieloma arkuszami jednocześnie warto ułatwić sobie pracę przy pomocy obszarów roboczych. Dzięki nim nie będzie musimy otwierać wszystkich plików osobno.

Na czym polega zarządzanie strategiczne?

Zarządzanie przedsiębiorstwem jest jednym z kluczowych składników świadomych działań zwiększających szansę na odniesienie sukcesu w procesie prowadzenia działalności gospodarczej.

Co kryje się za słowem e-learning?

W dobie coraz dynamiczniej rozwijającego się społeczeństwa i popularnego trendu dążącego do poprawy stanu naszej planety zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych dróg kształcenia. Jedną z możliwości są rozwiązania, które proponuje nam e-learning.

Czym jest wizja firmy?

Każda występują w obrocie firma posiada wyobrażenie o jej funkcjonowaniu w bliższej i dalszej przyszłości. Obraz ten określany jest mianem wizji firmy.

Tabele przestawne w Excelu

Tabele przestawne, choć dość skomplikowane w budowie są jedną z najlepszych technik analitycznych i prezentacyjnych. Choć tworzenie tabel nie jest łatwe to każdy kto obcuje z Excelem w kilka godzin do perfekcji możemy opanować całą technikę.

Kopiujemy komórki między arkuszami (Excel)

Ta porada w prosty sposób wytłumaczy Wam jak tworzyć odwołania pomiędzy komórkami znajdującymi się w różnych arkuszach.

Zabezpieczamy makra (Excel)

Jeśli często pracujemy na markach wiemy jak czasochłonne jest ich stworzenie. Aby nie tracić czasu po sformatowaniu dysku i ponownej instalacji arkusza warto je zabezpieczyć i zapisać na pendrive lub płytę.

Przenoszenie szablonów (Excel)

Jeśli pracujemy z arkuszem kalkulacyjnym na kilku komputerach możemy mieć nie raz kłopot z formatowaniem wielu tabel. Aby wszystko było w porządku zaleca się przenoszenie również plików szablonu. Jak to zrobić ?

Wyłączamy autokorektę (Excel)

Excel od edycji z 2000 roku wyposażony jest w funkcję autokorekty. Niestety jak to bywa ze wszystkim co automatyczne korekta taka również często zawodzi. Sprawdźmy jak ja szybko wyłączyć w wypadku gdy zacznie szkodzić i spowalniać naszą pracę.

Formuła ostatniej kolumny wiersza (Excel)

Jeśli w swojej pracy potrzebujesz aby wybrana komórka wyświetlała zawsze wartość ostatniej komórki wybranego wiersza to zastosuj się do poniższej porady. Za pomocą formuły tablicowej ustawisz wszystko w kilka minut.

Tworzymy oszczędne tytuły (Excel)

Odwieczny problem wszystkich pracujących w Excelu – co zrobić z długimi tytułami które są dłuższe niż kolumny w komórkach poniżej nich ? Poszerzanie nie zdaje egzaminu gdyż cała tabela staje się mało czytelna. Jak sobie z tym poradzić ?

Zamiana wiersza na kolumnę i odwrotnie (Excel)

Gdy edytujemy rozbudowane tabele czasami ciężko jest ogarnąć zgromadzone tam dane. W wielu przypadkach przydałaby się opcja zamiany wiersza w kolumnę i odwrotnie. Oczywiście z możliwością zachowania wszystkich utworzonych wcześniej działań i kontrolek.

Znaki końca wiersza (Excel)

W skomplikowanym arkuszu, gdzie edytowane przez nas komórki zawierają czasami po kilkanaście lub więcej elementów oddzielonych przecinkami lub spacjami łatwo zgubić istotne informacje. Aby poprawić wygląd arkusza i jego przejrzystość tabel warto zamienić te znaki na specjalne znaki końca wiersza. Oto instrukcja.

Jak wyróżnić poszczególne karty (Excel)

Jeśli tworzysz duży skoroszyt w Excelu to zazwyczaj składa się on z wielu arkuszy. Warto ułatwić sobie pracę i orientację w dokumencie oznaczając wybrane karty kolorami.

Nowoczesne zarządzanie

Słowo renesans znają wszyscy. Wiedzę na temat tego okresu kultury europejskiej czerpiemy z podręczników, z podróży, zainteresowań…

Niepokój obniża efektywność pracy

W walce ze stresem przydaje się nie tylko usuwanie trudności, które wywołują lek. Pomocne jest także głębsze spojrzenie na wpływ niepokoju na wyniki Twojej pracy.

Walka z lękiem - wskazówki treningowe

Nie od dziś wiadomo, że pracując w stresie stajemy się mniej wydajni jesteśmy narażeniu na nerwice i depresje. Są jednak sposoby, które pomagają przeciwstawić się trudnym sytuacjom.

Projektowanie, jako model rozwiązywania sporów

Projektowanie – czyli planowanie, wypracowanie czegoś zupełnie nowego. Stosując ten model rozwiązywania konfliktów gwarantujemy przeciwnikom innowacyjne podejście do przyczyn konfliktu i oferujemy wspólną pracę nad końcowym efektem.

Znalezienie źródła konfliktu nie zawsze przyspiesza rozwiązanie sporu

W sytuacjach konfliktowych i stresowych naturalną reakcją jest szukanie przyczyn i próby ich likwidacji. Okazuje się jednak, że takie rozwiązywanie problemów tylko pozornie jest najszybszą i najprostszą drogą.

Konflikt - idziemy na wojnę

Podejście do konfliktu jak do wojennej bitwy może wzniecić motywację i chęć „wygranej”. Jednak czy na pewno zawsze warto stawiać sprawę „na ostrzu noża”?

Pułapki negocjacji

Negocjacje są powszechnie uważane za bardzo dobry sposób rozwiązywania problemów. Jednak czasami przeradzają się w spór, w którym żadna strona nie chce ustąpić, a negocjator pełni jedynie rolę posłannika. Jak poradzić sobie z taką sytuacją?

Konfiguracja Gmaila (Outlook Express)

Gmail jest najpopularniejszym kontem pocztowym w internecie. Nie ma się czemu dziwić, jest szybkie, pojemne, a dodatkowo zintegrowane z narzędziami i programami giganta IT. Pocztę odbierać możemy poprzez stronę WWW, ale korzystając z niej głównie w domu wygodniej jest ją skonfigurować na programie pocztowym. Najczęściej używanym w Polsce klientem mailowym jest bez wątpienia Outlook Express. Zajmiemy się więc konfiguracją gmailowej poczty na ten program.

Czy pracujesz pod wpływem stresu? - test

Zaprezentowane poniżej ćwiczenie zostało stworzone w celu wyselekcjonowania sytuacji, w których ogarniają nas lęk, strach i niepokój związane z pracą zawodową. Dzięki odpowiedziom na zawarte tu pytania możliwe stanie się zidentyfikowanie tych głównych obszarów, w których lęk, strach i niepokój wpływają na nas najbardziej.

Szef sprzedaży w roli mediatora

Dla zapewnienia sprawnej komunikacji w firmie, szef sprzedaży musi często pełnić rolę pośrednika pomiędzy zarządem a swoimi podwładnymi. Z jednej strony musi realizować polecenia zarządu, z drugiej chronić swoich pracowników. Nie zawsze jest to łatwe.

Presja planu sprzedaży

Dyrektor handlowy często odpowiada za plan sprzedaży, którego nie jest autorem. Mimo możliwości przekazywania swoich sugestii, czy też przekonywania do najlepszych rozwiązań, jego wpływ na założenia budżetowe jest ograniczony. Zazwyczaj po narzuceniu nowego obowiązującego planu sprzedaży, szefowi nie pozostaje nic innego, jak jego akceptacja.

Jak dodać załącznik do menu kontekstowego

W menu kontekstowym umieścić możemy wiele przydatnych funkcji z których często korzystamy, tym samym przyspieszając naszą pracę z system Windows. Dodać możemy np. polecenie dołączenia zaznaczonego pliku do wiadomości e-mail. I taką właśnie opcją zajmiemy się w tej poradzie.

Ustawienia profilu MySpace.com

Choć w ostatnim czasie MySpace traci użytkowników kosztem Facebooka i innych społecznościówek to z pewnością nadal jest numerem jeden dla twórców muzyki wszelkiej maści. Założenie profilu zajmuje kilka minut, ustawienia to jednak wyższa szkoła jazdy. Co możemy zmodyfikować w naszym profilu ? W zasadzie wszystko, ale o tym niżej.

Problemy ze SPAMEM (MS Outlook)

Wszyscy wiemy jak uciążliwa jest codzienna porcja niechcianych reklam w naszych skrzynkach. Gdy 9 na 10 wiadomości to niechciane śmieci tracimy ochotę na codziennie sprawdzanie poczty. Jeśli nie chcemy inwestować w specjalne programy do ochrony naszych kont przyjrzyjmy się bliżej filtrom wbudowany w program Outlook, powinny choć częściowo pomóc w ograniczeniu ilości spamu.

Ukrywamy adres mailowy na stronie

W sieci praktycznie już każda witryna stara się wyciągnąć od nas adres mailowy. Newslettery to z jednej strony przydatne narzędzie gdyż możemy śledzić co ciekawego pojawia się w miejscach do których lubimy zaglądać, z drugiej jednak jeśli taki adres wymknie się spod kontroli przyniesie to nam tysiące niechcianych wiadomości reklamowych. Dzieje się tak dlatego, że spamerzy intensywnie przeszukują sieć i przechwytują adresy podawane na mniej zabezpieczonych witrynach. Można temu zapobiec i podać swojego maila w sposób bezpieczny – jak to zrobić ??

Ikona Internet Explorer na pulpicie (Windows Vista)

Jeśli korzystasz z Windows Vista wiesz na pewno, ze domyślnie nie ma on ikony przeglądarki internetowej na pulpicie. Jest to trochę denerwujące jeśli wcześniej przyzwyczailiśmy się do tego w poprzednich edycjach Windowsa. Na szczęście w kilka chwil możemy odtworzyć stan znany z XP i cieszyć się skrótem do Internet Explorera na pulpicie.

Ukrywanie nazwy użytkownika (Internet Explorer)

Internet Explorer z racji swej popularności jest najczęściej atakowaną przeglądarką. Z racji tego i kilku innych wpadek Microsoftu nie należy do najbezpieczniejszych, a internauci sceptycznie podchodzą do obietnic i łatek giganta z Redmond. IE w niektórych przypadkach zdradza w sieci nazwę użytkownika pod którą ten loguje się w systemie, to niezbpieczne lecz można temu zaradzić.

Jak prawidłowo korzystać z trybu InPrivate (Internet Explorer 8)

Tryb InPrivate służy do zabezpieczenia Twojej prywatności. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że po odejściu od komputera nie pozostaną żadne ślady. Niestety jest on dosyć zamaskowany i korzysta z niego niewielu internautów. Przybliżmy zatem jego lokalizację, skróty i sam tryb InPrivate.

Przeniesienie zabezpieczeń na Inny komputer ( Internet Explorer)

Ustawienia zabezpieczeń w przeglądarce IE to przydatne narzędzie dla wszystkich dbających o swoje dane. Korzystając z tego narzędzia z czasem uzbierałeś z pewnością sporą bazę witryn zaufanych, jak i tych z ograniczeniami. Uprawnienia te są bardzo istotne nie tylko ze względów bezpieczeństwa komputera ale także gdy korzysta z niego dziecko. Jeśli zmieniasz lub kupujesz nowy sprzęt warto przenieść zbieraną przez długi czas bazę by nie tworzyć jej od nowa.

Dodatki do Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome reklamowana jest i polecana przez internautów jako niesamowicie szybka. Przyczynia się do tego jej prosta budowa i mechanizm przetwarzania skryptów. Mimo wszystko nie zyskała ona dotychczas wielu zwolenników kosztem Firefoxa, gdyż cenią oni sobie ponad wszystko dostępne tam dodatki. Mamy więc dobre wieści – do przeglądarki Google również zaczęto tworzyć dodatki, a niżej o tym jak je zdobyć.

Tryb autorski i użytkownika (Opera)

Opera to charakterystyczna przeglądarka, zdarza się bowiem że wyświetla treści bez formatowania. Problem dotyczy nie tylko stron internetowych lecz również obsługi maili czy forów. Zapewniamy, że jest na to sposób.

REKLAMA