REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak prawidłowo korzystać z trybu InPrivate (Internet Explorer 8)

Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Tryb InPrivate służy do zabezpieczenia Twojej prywatności. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że po odejściu od komputera nie pozostaną żadne ślady. Niestety jest on dosyć zamaskowany i korzysta z niego niewielu internautów. Przybliżmy zatem jego lokalizację, skróty i sam tryb InPrivate.

Tryb InPrivate stworzony został z myślą o pomocy użytkownikom IE, którzy coraz częściej narażeni są korzystając z sieci na kradzieże haseł, danych osobowych czy włamania na konta. Zapobiega on zapisywaniu przez przeglądarkę wszystkich wrażliwych danych (normalnie takie informacje są zapisywane w formularzach, plikach cookies etc.).

REKLAMA

Nie jest on jakoś specjalnie wyróżniony przez programistów z Microsoftu, najwygodniej aby o nim nie zapomnieć jest umieścić skrót na pasku narzędzi przeglądarki. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stworzenie na pulpicie skrótu do IE który od razu uruchamia go w trybie InPrivate.

Przycisk na pasku:

1. Używając prawego przycisku myszy klikamy na pasku zadań tuż obok ikony strony startowej. W menu które się pokaże wskazujemy polecenie Dostosuj -> Dodaj lub usuń polecenia.

2. Nakierowujemy kursor na pole Dostępne przyciski i szukamy wpisu przeglądania InPrivate. Zaznaczamy go i klikamy na Dodaj.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

3. Teraz gdy jest już aktywowany możemy zaznaczyć go w tabeli po prawej stronie i przesunąć wybierając mu indywidualne miejsce na pasku narzędzi. Aby tego dokonać klikamy przycisk Przenieść w górę lub Przenieś w dół. W tym samym oknie możemy usunąć też przyciski które niepotrzebnie zajmują miejsce gdyż z nich nie korzystamy.

Skrót na pulpicie:

1. Jeśli chcemy korzystać z InPrivate bez przerwy najwygodniej jest utworzyć skrót który pozwoli uaktywniać ten tryb wraz z uruchamianiem IE.

REKLAMA

2. Aby to osiągnąć należy oznaczyć skrót argumentem –private. Za tym przełącznikiem można też umieścić adres strony internetowej która ma się wczytywać w trybie InPrivate. Jest to wygodne gdyż przywołanie InPrivate powoduje że nasza strona startowa się nie załaduje.

3. Oto polecenie które należy wpisać w polu adresu skrótu IE w trybie In private:
%ProgramFiles%\Internet Explorer\iexplore.exe –private…….. ( w miejsce kropek wstawiamy adres www ulubionej strony np. www.wieszjak.pl).

Charakterystyka trybu:

Warto zapamiętać, że funkcja InPrivate nie zaciera śladów w internecie. Jej działanie ma zakres lokalny, i dotyczy tylko Twojego komputera. Jeśli wyłączysz IE to następny użytkownik nie będzie widział ani przeglądanych przez Ciebie stron, wszystkie pliki tymczasowe zostaną usunięte. Mimo wszystko jednak ślady pozostaną u dostawcy internetowego lub na serwerze którego łączysz się z Internetem. 

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA