reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak prawidłowo korzystać z trybu InPrivate (Internet Explorer 8)

Jak prawidłowo korzystać z trybu InPrivate (Internet Explorer 8)

Tryb InPrivate służy do zabezpieczenia Twojej prywatności. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że po odejściu od komputera nie pozostaną żadne ślady. Niestety jest on dosyć zamaskowany i korzysta z niego niewielu internautów. Przybliżmy zatem jego lokalizację, skróty i sam tryb InPrivate.

Tryb InPrivate stworzony został z myślą o pomocy użytkownikom IE, którzy coraz częściej narażeni są korzystając z sieci na kradzieże haseł, danych osobowych czy włamania na konta. Zapobiega on zapisywaniu przez przeglądarkę wszystkich wrażliwych danych (normalnie takie informacje są zapisywane w formularzach, plikach cookies etc.).

Nie jest on jakoś specjalnie wyróżniony przez programistów z Microsoftu, najwygodniej aby o nim nie zapomnieć jest umieścić skrót na pasku narzędzi przeglądarki. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stworzenie na pulpicie skrótu do IE który od razu uruchamia go w trybie InPrivate.

1. Używając prawego przycisku myszy klikamy na pasku zadań tuż obok ikony strony startowej. W menu które się pokaże wskazujemy polecenie Dostosuj -> Dodaj lub usuń polecenia.

2. Nakierowujemy kursor na pole Dostępne przyciski i szukamy wpisu przeglądania InPrivate. Zaznaczamy go i klikamy na Dodaj.

3. Teraz gdy jest już aktywowany możemy zaznaczyć go w tabeli po prawej stronie i przesunąć wybierając mu indywidualne miejsce na pasku narzędzi. Aby tego dokonać klikamy przycisk Przenieść w górę lub Przenieś w dół. W tym samym oknie możemy usunąć też przyciski które niepotrzebnie zajmują miejsce gdyż z nich nie korzystamy.

1. Jeśli chcemy korzystać z InPrivate bez przerwy najwygodniej jest utworzyć skrót który pozwoli uaktywniać ten tryb wraz z uruchamianiem IE.

2. Aby to osiągnąć należy oznaczyć skrót argumentem –private. Za tym przełącznikiem można też umieścić adres strony internetowej która ma się wczytywać w trybie InPrivate. Jest to wygodne gdyż przywołanie InPrivate powoduje że nasza strona startowa się nie załaduje.

3. Oto polecenie które należy wpisać w polu adresu skrótu IE w trybie In private:
%ProgramFiles%\Internet Explorer\iexplore.exe –private…….. ( w miejsce kropek wstawiamy adres www ulubionej strony np. www.wieszjak.pl).

Warto zapamiętać, że funkcja InPrivate nie zaciera śladów w internecie. Jej działanie ma zakres lokalny, i dotyczy tylko Twojego komputera. Jeśli wyłączysz IE to następny użytkownik nie będzie widział ani przeglądanych przez Ciebie stron, wszystkie pliki tymczasowe zostaną usunięte. Mimo wszystko jednak ślady pozostaną u dostawcy internetowego lub na serwerze którego łączysz się z Internetem. 

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama