REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podgląd dużych tabel (Excel)

Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli stworzyłeś w Excelu duża tabelę to z pewnością irytuję Cię fakt, że musisz ją przewijać non stop w górę i w dół aby zobaczyć to co jest poza ekranem. Na domiar złego zjeżdżając w dół tracisz z oczu nagłówki kolumn i wierszy przez co nie wiesz jakie dane sprawdzasz. Z pomocą przychodzą specjalne okienka do podglądu, oto jak je stworzyć.

Dzielimy okno na kilka mniejszych

REKLAMA

Po pierwsze aby mieć podgląd na nagłówki podczas przewijania tabeli musisz podzielić okno na mniejsze.

1. Na początku musimy ustawić okno w lewym górnym rogu tak, aby widoczne były wszystkie nagłówki.

2. Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy na prostokąt znajdujący się powyżej pionowego paska przewijania trzymając go dalej przesuwaj kursor w dół

3. Podczas tej czynności powinna pojawić się pozioma linia oznaczająca miejsce podziału okienek. Teraz uważaj – musisz puścić lewy przycisk myszki w takim miejscu aby tylko pierwszy wiersz znajdował się powyżej tej linii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Okno w ten sposób podzieli się na 2 części, które będą mobilne względem siebie w poziomie. Postępując analogicznie złap prostokąt znajdujący się po prawej stronie poziomego paska przewijania i przeciągnij go w lewo, tak aby po lewej stronie linii pozostała tylko pierwsza kolumna danych.

Sprawdź: Nokia E75

Ten sam efekt uzyskasz klikając w menu Okno -> Podziel. Okno zostanie podzielone na 4 równe części które możesz regulować myszką przesuwając linie podziału okienek w górę i w prawo.

Aby przewijać tabele, użyj pasków przewijania znajdujących się w dolnej prawej części okna.

Aby usunąć podział okienek, wybierz polecenie menu Okno -> Usuń podział.

Blokowanie podziału okienek

W kolejnym kroku warto zablokować podział okienek tak aby przy używaniu poleceń nawigacyjnych nie zamienić miejscami kolumn i wierszy i nie pogubić się później w ogólnie panującym bałaganie. Jeśli więc podzieliłeś już okienka, to w celu ich zablokowania wybierz polecenie menu Okno -> Zablokuj okienka. Na ekranie nie widzimy żadnej linii oddzielającej poszczególne części okna, a dodatkowo zamiana wierszy i kolumn, które mają być widoczne jest dość skomplikowana.

Czytaj: Recykling starego komputera

REKLAMA

By zmienić wiersze czy kolumny, tak by były pokazywane w zablokowanych częściach okna należy wybrać polecenie menu Okno -> Odblokuj okienka, i ponownie je zablokować zgodnie z nowym ustawieniem. Minusem blokowania okienek w porównaniu z dzieleniem jest to, że w górnej części okna lub po lewej stronie mogą być pokazywane tylko te komórki, które realnie są u góry lub po lewej stronie.

Dzielenie okienek natomiast pozwala je ustawić, że w górnej części okna wyświetlane są komórki podsumowujące wiersze z końca, a w dolnej części okna komórki znajdujące się powyżej tych komórek.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA