reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Formuła ostatniej kolumny wiersza (Excel)

Formuła ostatniej kolumny wiersza (Excel)

Jeśli w swojej pracy potrzebujesz aby wybrana komórka wyświetlała zawsze wartość ostatniej komórki wybranego wiersza to zastosuj się do poniższej porady. Za pomocą formuły tablicowej ustawisz wszystko w kilka minut.

Jeśli więc chcemy ustalić wartość ostatniej komórki w piątym wierszu używamy następującej formuły ( jak to działa wyjaśniamy niżej).

=ADR.POŚR(ZNAK(64+MAX(JEŻELI(CZY.PUSTA(C5:E5);"";NR.KOLUMNY(C5:E5))))&WIERSZ())

Sprawdź: Czy netbook nadaję się do firmy

Oznaczenia kolumn czyli litery C i E musimy zastąpić odpowiednimi z własnej tabeli. I tak funkcja w nawiasie o nazwie CZY.PUSTA sprawdza, które komórki są puste. Funkcja MAX sprawdza numer ostatniej kolumny piątego wiersza, oraz sprawdza jej dane.

Funkcja ZNAK w połączeniu z czynnikiem 64 ustala odpowiednią literę kolumny, funkcja WIERSZ natomiast kojarzy z numerem bieżącego wiersza. Funkcja ADR.POŚR podaje Excelowi wartość komórki, której adres został ustalony przez powyższe funkcje.

Zobacz: Jak napisać regulamin sklepu internetowego

Pamiętajmy, że formułę należy przedstawić jako formułę tablicową. Aby to zrobić po wpisaniu jej nie potwierdzaj wpisanej frazy Enterem lecz użyj jednocześnie klawiszy CTRL + SHIFT + ENTER).

W ten sposób Excel dowie się, że formuła ta ma być oznaczona jaka tablicowa i ujmie ją w nawiasy klamrowe. Formułę taką można przeciągnąć za pomocą myszy w dół i wstawić ją do pozostałych wierszy tabeli. Excel automatycznie dopasuje wszystkie adresy w formule.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama