| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Dodatki do Google Chrome

Dodatki do Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome reklamowana jest i polecana przez internautów jako niesamowicie szybka. Przyczynia się do tego jej prosta budowa i mechanizm przetwarzania skryptów. Mimo wszystko nie zyskała ona dotychczas wielu zwolenników kosztem Firefoxa, gdyż cenią oni sobie ponad wszystko dostępne tam dodatki. Mamy więc dobre wieści – do przeglądarki Google również zaczęto tworzyć dodatki, a niżej o tym jak je zdobyć.

Google od początku istnienia przeglądarki zapewnia dostęp do różnego rodzaju dodatków. Pół roku temu było ich ponad 500, a liczba ta rośnie z dnia na dzień. Główny zbiór pluginów do Chrome znajduję na stronie https://chrome.google.com/extensions.

Choć dodatków jest już cała masa to zdecydowanie w pierwszej kolejności możemy polecić te współpracujące z GMailem - Sprawdzanie poczty Google i Google Mail Checker Plus. Oba służą do komunikacji ze skrzynką pocztową i na bieżąco informują o nowych wiadomościach za pomocą wzmianki nieopodal paska adresu.

Jako, że Google przoduje w sieci w tworzeniu usług ułatwiających życie internautom mamy możliwość zaimplementować tłumacz Google Translate, narzędzie Chrome Gestures do sterowania przeglądarką za pomocą gestów myszy. Serwis YouTube (również należacy do koncernu Google) również doczekał się swojego modułu , służącego do wyszukiwania tekstów piosenek dostępnych na serwisie Lyrics - YouTube .

Warto przyjrzeć się tak lubianemu dodatkowi jak AdBlock (służy do blokowania reklam) Google Dictionary (podręczny słowniczek) lub absolutny hit Cooliris (efekt trójwymiarowej ściany przeglądarki internetowej).

Jeśli napotkasz jakieś problemy z działaniem rozszerzeń musisz zainstalować deweloperską wersję Chrome, która jest dostępna tutaj http://www.macworld.pl/ftp/mac/programy/2440/Google.Chrome.dev.5.0.342.5.html

Pamiętaj, że aby wrócić do zwykłej wersji Google Chrome należy wersję deweloperską usunąć a potem zainstalować na nowo stąd http://www.google.com/chrome/

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »