| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ustawienia profilu MySpace.com

Ustawienia profilu MySpace.com

Choć w ostatnim czasie MySpace traci użytkowników kosztem Facebooka i innych społecznościówek to z pewnością nadal jest numerem jeden dla twórców muzyki wszelkiej maści. Założenie profilu zajmuje kilka minut, ustawienia to jednak wyższa szkoła jazdy. Co możemy zmodyfikować w naszym profilu ? W zasadzie wszystko, ale o tym niżej.

Tak jak na wszystkich pozostałych serwisach społecznościowych na MySpace zajmujemy się poznawaniem nowych ludzi, dzieleniem się z nimi swoimi zainteresowaniami i rozmową. MySpace stał się od początku platformą promocji dla muzyków z całego świata. Pełni tą rolę do dziś i każda szanująca się kapela ma tam swoje konto, utwory i zdjęcia. Przez kilka ostatnich lat powstała również spora grupa wykonawców która portalowi Murdocka zapewnia karierę i rozgłos.

Oprócz gromadzonej przez wszystkich zawartości profili , a więc zdjęć, filmików, muzyki zachętę do założenia tu konta stanowi oprawa graficzna portalu, który można dowolnie modyfikować za pomocą tysięcy skórek

Gdy klikniemy na "Profile" ujrzymy podgląd naszej strony, zaraz po zarejestrowaniu jest on prosty i niezbyt atrakcyjny. Jeśli zależy nam na zdobyciu kontaktów na całym świecie powinniśmy zainwestować więc trochę czasu w upiększenie szaty graficznej naszej strony . Jako, że najwięcej kont na MySpace to zespoły muzyczne przyjrzyjmy się bliżej ustawieniom takiego konta (konta osobowe nie różnią się zbyt wiele od tych grupowych).

Link "Edit Profile" pokazuje nam okno z zakładkami do edycji szczegółów o naszej kapeli. Zawarte są tu m. in Upcoming Shows, Band Details, Basic Info, Manage Songs, Listing Info.

W pierwszej kolejności zalecamy przejście do zakładki Band Details i uzupełnienie tego co najważniejsze w pierwszym kontakcie z naszą stroną czyli sekcji Bio, Members, Influences etc.

W sieci (dzięki Ci Google) znajdziemy dziesiątki stron na których internauci publikują swoje wersje skórek do MySpace. Przyjrzyjmy się im bliżej i po uzupełnieniu treści wybierzmy jakąś która najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Jeśli jesteśmy ambitni, nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować stworzyć swoją.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gluźniewicz

Ekspert Equity Investments S.A. w dziedzinie księgowości spółek

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »