| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Wyszukiwanie w plikach zarchiwizowanych (Outlook)

Wyszukiwanie w plikach zarchiwizowanych (Outlook)

Jeżeli szukasz wiadomości poczty elektronicznej, którą otrzymałeś kilka miesięcy temu, a teraz nie możesz jej znaleźć ? Jeśli jesteś pewien, że nie usunąłeś poszukiwanego elementu, przyczyn  może być to, że element ten został zarchiwizowany.

1. Z menu Plik wybierz polecenie Importuj lub Eksportuj.

2. W pierwszym oknie dialogowym Kreator importowania i eksportowania wybierz opcję Import z innego programu lub pliku i kliknij Dalej.

3. W drugim oknie dialogowym wybierz pozycję Plik folderów osobistych (.pst) i kliknij Dalej.

4. W trzecim oknie dialogowym sprawdź ścieżkę do pliku w polu Import z pliku. Jeśli nie jest to ścieżka do pliku archiwum, kliknij przycisk Przeglądaj, odszukaj plik i kliknij przycisk Otwórz, aby wrócić do okna dialogowego Importuj foldery osobiste.

5. Wybierz opcje duplikacji (nie ma znaczenia, która opcje wybierzesz, ponieważ szukasz elementu który nie znajduję się w folderach programu) i kliknij Dalej.

6. W kolejnym oknie dialogowym kreatora wybierz folder, z którego będą importowane dane (np. jeśli szukasz wiadomości e-mail wybierz folder Skrzynka odbiorcza) i zaznacz pole wyboru Uwzględniaj podfoldery.

7. Kliknij przycisk Filtruj.

8. W oknie dialogowym Filtr określ kryteria poszukiwanego elementu. Np. Jeśli szukasz wiadomości otrzymanej od znajomego, na karcie Wiadomości kliknij przycisk Od i dwukrotnie kliknij nazwę nadawcy. Kliknij OK aby wrócić do okna dialogowego Filtr.

9. Kliknij przycisk OK w oknie dialogowym Filtr.

10. Wybierz folder do którego Outlook skopiuje odnalezione elementy, i kliknij przycisk Zakończ. Outlook przeszuka plik archiwum i w wybranym folderze pojawią się kopie elementów spełniających określone kryteria.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MyAdvice

MyAdvice jest nowoczesną kancelarią prawno-podatkową, oferującą kompleksową obsługę przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »