REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Praca zdalna, Lockdown

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy będa obniżki czynszów dla najemców w galeriach? [OPINIA]

Cios w najemców centrów handlowych. Rząd obiecał obniżkę czynszów o 80%, ale…. w przypadku kolejnych lockdownów. Zgodnie z projektem teraz najemcy nie mogą liczyć na obniżkę czynszów.

Naukowcy: Notujemy rekord emisji CO2

Według amerykańskiego meteorologa Eriac Holthausa, na początku kwietnia br. przekroczyliśmy poziom 418 cząstek CO2 na milion (ppm) emitowanych do atmosfery.

Luzowanie obostrzeń: otwarte galerie, hotele, restauracje [HARMONOGRAM]

Rząd otwiera gospodarkę i luzuje obostrzenia. Od 1 maja rusza sport, a w kolejnych dniach handel, gastronomia oraz szkoły. Sprawdź terminy otwarcia poszczególnych branż.

Rada Przedsiębiorczości apeluje o znoszenie obostrzeń

Zniesienie obostrzeń i otwarcie gospodarki od 4 maja br. - o to apeluje Rada Przedsiębiorczości. Otwarcie powinno nastąpić z zachowaniem reżimów sanitarnych i ograniczeń ilości klientów.

REKLAMA

Rynek pracy: rośnie zapotrzebowanie na pracownika

Na rynku pracy widać promyk nadziei. Liczba ofert pracy opublikowanych w internecie była w marcu największa od początku pandemii, a eksperci oceniają, że sytuacja z każdym miesiącem będzie się poprawiać.

Pracowakacje - czy będą uregulowane?

Pracowakacje: 3/4 polskich pracowników chciałoby korzystać z tzw. workation, czyli łączyć pracę z wakacjami, jednak praca poza biurem nie jest w Polsce w pełni uregulowana.

FPP chce ratować branżę gastronomiczną

Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje rozwiązanie, które pozwoli innym przedsiębiorcom solidaryzować się z kolegami z sektora gastronomicznego.

Lockdown. Branże nie dostają równego wsparcia

Rzecznik MŚP interweniuje w sprawie nierównego wsparcia zamkniętych branż. Firmy nie dostają rekompensat za wcześniejsze miesiące zamknięcia, a pomoc nie jest udzielana równomiernie.

REKLAMA

Fryzjerzy i kosmetyczki wracają do pracy. Ale nie wszędzie [LISTA]

Rząd luzuje obostrzenia. Od 26 kwietnia w 11 województwach wraca nauka hybrydowa w klasach 1-3 oraz otwarta zostanie branża beauty. Sprawdź jakie województwa są na liście.

Dlaczego branża coworkingowa ma problemy na rynku?

Pandemia sprawiła, że przestrzenie coworkingowe znajdują się aktualnie w niełatwym położeniu, a niektórzy mniejsi gracze mają wręcz problem ze stabilnym utrzymaniem się na powierzchni.

Marek Moczulski: Tarcze antykryzysowe to odroczenie wyroku w czasie [PODCAST]

Decyzja o lockdownie i jego przedłużeniu jest w ogóle nie zrozumiała. Nie ma żadnych statystyk, które by potwierdzały zasadność zamrożeni gospodarczych i ograniczeń, które są wprowadzane. Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Nie będzie dodatkowego wsparcia dla hoteli i eventów

Rząd nie planuje dla branż zamkniętych żadnych nowych form wsparcia dla firm za kolejne miesiące zakazów, ponad to, co już „wygospodarował - mówi Małgorzata Musiał-Bzowska.

Gastronomia: chcemy otworzyć ogródki na majówkę

Uruchomienie ogródków na majówkę pozwoliło by restauracjom na bezpieczny powrót do pracy - apeluje branża. Czy rząd wyda zgodę na otwarcie ogródków gastronomicznych?

30 kwietnia - czy to koniec lockdownu?

Rzecznik MŚP apeluje do Premiera Morawieckiego o wyznaczenie ostatecznej daty zniesienia lockdownu na 30 kwietnia br. Kiedy lockdown zostanie zniesiony? Jakie straty ponosi gospodarka?

Coraz większe zaległości branży gastronomicznej

Zaległości firm gastronomicznych wzrosły do prawie 715 mln zł - tak wynika z informacji BIG InfoMonitor. Kto z branży ma największe zobowiązania? Ile straciła do tej pory branża?

WTTC: w przyszłym roku turystyka może się poprawić

Utracone przez pandemię miejsca pracy w turystyce oraz wkład tego sektora w gospodarkę mogą zostać przywrócone w 2022 r. - tak wynika z raportu Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC).

200 mln rządowego wsparcia dla firm z Warmii i Mazur

Jarosław Gowin zapowiedział przedstawienie projektu uchwały o dodatkowe 200 mln zł dla firm z Warmii i Mazur. Co będzie zakładał projekt? Kiedy firmy mogą liczyć na realne wsparcie?

Branża beauty nadal bez wsparcia Tarczy Antykryzysowej

Kosmetyczki i fryzjerzy wciąż nie otrzymali pomocy z Tarczy Antykryzysowej. Dochodzi do absurdu, w którym kosmetyczka może pójść do sklepu, kasjerka nie może pójść do kosmetyczki, a razem mogą pójść do kościoła - mówi Michał Łenczyński.

Niedzielski: przedłużamy obecne obostrzenia. Do kiedy potrwa lockdown?

Obecnie obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostały przedłużone do 18 kwietnia. Powodem jest nasilenie trzeciej fali pandemii COVID-19.

Wiosennego ożywienia gospodarki nie będzie [KOMENTARZ]

W tym roku, z powodu dalszych obostrzeń, nie należy się spodziewać wiosennego ożywienia na rynku pracy, kolejne miesiące przyniosą wzrost bezrobocia - mówią eksperci. Dodają, że wiele będzie zależeć od skali pomocy rządowej, a także od długości trwania restrykcji.

Sklepiki szkolne nadal bez wsparcia Tarczy Branżowej

Sklepiki szkolne bezskutecznie wołają o pomoc. Dlatego Rzecznik MŚP apeluje w sprawie rozszerzenia wsparcia dla firm w Tarczy Branżowej.

PRCH: nikt nie konsultował z nami regulacji czynszów w galeriach

Ogłoszone zmiany dotyczące ustawowego regulowania sposobu kształtowania umów najmu między dwoma niezależnymi podmiotami są zaskakującym rozwiązaniem niezgodnym z prawem - podkreśla PRCH.

20 tys. lokali gastronomicznych nadal bez wsparcia

Przez pandemię koronawirusa gastronomia nie fukcjonuje w pełni możliwości. Sprzedaż na wynos nie pokrywa ponoszonych kosztów, a około 20 tyś. punktów nie otrzymało dotąd żadnej pomocy.

Leesman Index: Biuro musi być lepsze niż dom

Jak powinny się zmienić biura, żeby więcej pracowników chciało tam wracać? Najnowsze, światowe badania Leesman porównują wyniki wieloletnich analiz z ankietami z okresu pandemii. Wniosek: kluczowe znaczenie mają czynniki związane z koncentracją i prywatnością.

Jak zapewnić równość płci w warunkach pracy zdalnej?

Badania jednoznacznie pokazują, że dla kobiet praca zdalna oznacza konieczność łączenia obowiązków zawodowych i domowych w znacznie większym stopniu niż w wypadku mężczyzn. Jak tworzyć równościowe miejsca pracy w warunkach home office?

Rzecznik MŚP apeluje o pomoc dla branży beauty

Rzecznik MŚP wnioskuje do Wicepremiera Jarosława Gowina o wsparcie i możliwość działania dla branży . Branża została zamknięta na 2 tygodnie i nie uzyskała do tej pory żadnego wsparcia.

Fast foody wciąż na dużym minusie. Spadek ruchu o ponad 40%

Analiza wizyt konsumenckich, zarejestrowanych w 750 fast foodach, wykazała, że ruch spadł średnio o 40,5% w relacji rocznej. Najpoważniejsze straty, powyżej 40%, odnotowano w woj. podlaskim, mazowieckim, pomorskim, łódzkim, dolnośląskim, małopolskim i wielkopolskim.

Michał Łenczyński, Beauty Razem: Jeśli branża beauty upadnie, nastąpi efekt domina [PODCAST]

Trzecia fala najbardziej uderzy w branżę beauty. Zamykanie jej nie ma żadnego uzasadnienia, bo ani salon fryzjerski ani gabinet kosmetyczny nie jest źródłem zakażeń COVID-19 – mówi Michał Łenczyński z Beauty Razem. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Rusza Platforma dla Przedsiębiorców

Platforma dla Przedsiębiorców to specjalny poradnik dla poszkodowanych branż przez COVID-19. Znajdują się tam opinie ekspertów, wyroki oraz analizy prawne. Dostęp jest bezpłatny.

Prawnik o obostrzeniach: Nie przekraczać granic praworządności [VIDEO]

"Nie dziwi potrzeba wprowadzania ograniczeń" - komentował na gorąco, po konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego radca prawny Robert Gniezdzia.

Pracodawcy RP: rząd powiela stare błędy

Pracodawcy RP uważają, że rząd strzela na oślep z kolejnymi obostrzeniami. Dlaczego na przykład zamknięte zostały sklepy meblowe, budowlane, a kościoły pozostają otwarte?

Morawiecki: Czy służba prywatna ratuje życie pacjentów COVID-19? Jest stanowisko branży

W odpowiedzi na pytanie premiera Pracodawcy RP podkreślają, że prywatny sektor opieki zdrowotnej od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami COVID-19. Zarówno aktualnie, jaki w drugiej fali pandemii walczy o życie i zdrowie pacjentów.

Fryzjerzy zamknięci, ale co drugi Polak się na to nie zgadza [BADANIE]

Od 27.03 br salony fryzjerskie zostaną zamknięte. Tylko czterech na dziesięciu Polaków uważa, że w przypadku dalszego wzrostu zakażeń rząd powinien bezwzględnie zamknąć zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Handlowcy apelują o nowe terminy niedziel handlowych. Premier odpowiada

W wyniku tegorocznych lockdownów większość najemców nie mogła skorzystać z możliwości prowadzenia działalności w niedzielę 31 stycznia i nie będzie mogła jej prowadzić 28 marca br.

Twardy lockdown. Rząd zamyka sklepy meblowe i fryzjerów

Rząd ogłosił nowe obostrzenia, które będą obowiązywały przez 2 tygodnie - od 27.03 do 9.04 br. Zmiany dotyczą handlu, branży beauty oraz żłobków i przedszkoli.

Stacje narciarskie w zapaści. Branża domaga się odszkodowań

Przez zamknięcie stoków niemal przez całą zimę obiekty zarobiły jedynie 30 proc. tego, co przed rokiem. Dodatkowo wiele z nich nie dostało wsparcia z tarcz finansowych, przez co dziś są zagrożone upadłością. Dlatego branża domaga się od rządu specjalnej pomocy i wypłaty odszkodowań.

Merkel wstrzymuje decyzję o tzw. twardym lockdownie na Wielkanoc

"Biorę za to pełną odpowiedzialność - to był mój błąd!" - mówi Merkel i zawiesza decyzję o kolejnych obostrzeniach na Wielkanoc. Czy życie w Niemczech zostanie zamrożone?

Ponad 40% Polaków jest za wprowadzeniem zakazu przemieszczania się w trakcie Wielkanocy

Niemal 47% Polaków twierdzi, że rząd nie powinien zakazywać przemieszczania się bezpośrednio przed świętami i w trakcie Wielkanocy. Za zaostrzeniem regulacji są głównie osoby w wieku 56-80 lat i z miejscowości liczących od 100 do 199 tys. mieszkańców.

Jakie są minusy "home office"?

Home office to jedna ze zmian, która została wprowadzona podczas pandemii. Czy taki model pracy będzie już standardem? Czy może działaniem doraźnym?

Prof. Horban: jeśli przekroczymy 30 tys. zakażeń, to od niedzieli możliwy całkowity lockdown

Czy od niedzieli czeka nas lockdown? Bardzo możliwe, bo wszystko zależy od liczby zakażeń. Decydująca jest granica 30 tyś. zakażeń w ciągu jednego dnia - podkreślił prof. Horban.

Co drugi pracownik obawia się o swoją pensję

Pandemia nie odpuszcza. Aż 84% Polaków obawia się, że kolejna fala pogorszy ich sytuację finansową. W Barometrze Związku Przedsiębiorstw Finansowych większość respondentów przyznała, że wraz z kolejną falą pandemii rośnie ich niepokój o budżet domowy.

Krzysztof Poznański: Dlaczego jedne sklepy w galeriach są otwarte, a drugie zamknięte? [PODCAST]

Rząd wprowadza kolejne restrykcje nie analizując dostępnych danych i powoduje gwałtowne zainteresowanie zakupami, co będzie widoczne szczególnie teraz przed okresem świątecznym. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Niedzielski: rozszerzamy obostrzenia na cały kraj

Nowe obostrzenia będą obowiązywały w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Co zostanie zamknięte? Czy wróci nauka zdalna dla klas 1-3?

Skanska: przestajemy lubić pracę zdalną

Praca zdalna stała się w wielu branżach codziennością. Ale jak pokazują badania około 86 proc. polskich pracowników pojawia się dziś z różną częstotliwością w biurze mimo pandemii, z czego ponad połowa robi to codziennie.

Czy hotele na Wielkanoc będą otwarte?

Hotelarze domagają się jasnego stanowiska rządu ws. funkcjonowania ich obiektów w Wielkanoc. Hotele to złożona machina i nie da się go wyłączyć z dnia na dzień - apeluje branża.

Jak przedsiębiorcy radzą sobie w czasie pandemii?

Minął już rok od pojawienia się w kraju pandemii wirusa SARS-CoV-2, który bezpośrednio wpłynął na znaczącą część polskiego biznesu. Jak w nowej rzeczywistości odnajdywali się zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i debiutanci inaugurujący własne projekty?

Porządkowanie chaosu świata [WYWIAD]

Jesienią ubiegłego roku dało się zauważyć napięcie wśród pracowników wynikające z długotrwałego pozostawania w trybie pracy zdalnej. To naturalne, że długotrwałe przebywanie w domu, czasem w trudnych warunkach, może niekorzystnie odbić się na psychice - mówi Jacek Kowalski.

Lockdown w kolejnych województwach

Materializuje się czarny scenariusz, jeżeli chodzi o tempo rozwoju pandemii - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia i ogłosił lockdown w województwie mazowieckim i lubuskim.

Pracodawcy chcą zaszczepić pracowników i wrócić do pracy [AUDIO]

Aż 70 proc. przedsiębiorców zdecydowałoby się zaszczepić pracowników, gdyby była taka możliwość. Najwięcej – w branży handlowej. Dlaczego firmy chcą szczepić pracowników? Który sektor jest tym najbardziej zainteresowany?

Ministerstwo chce uregulować przepisy na home-office

Intensywna praca zdalna towarzyszy nam od prawie roku i choć nie jest to model całkowicie nowy — krajowa legislatura nadal nie uregulowała wszystkich kwestii związanych z home-office. Po nieco burzliwych konsultacjach społecznych, projekt nowelizacji Kodeksu Pracy wrócił do resortu. Co będzie dalej?

REKLAMA