REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza, Technologia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pendrive od Verbatima o rozmiarze monety

Oto smakowity kąsek dla każdego, kto uważa się za maniaka gadżetów. Verbatim zaprezentował nową serię przenośnych pamięci flash, tak małych że pomylić je możemy w portfelu z monetami.

Karty AMD z obsługą Direct X 11

Koncern AMD poinformował, że 10 września zaprezentuje pierwsze karty graficzne obsługujące biblioteki DirectX 11.

Komórka może stać się Twoim wrogiem

Telefon komórkowy niezwykle ułatwia życie nam i osobom, które chcą się z nami skontaktować, jednak nieumiejętne z niego korzystanie może przysporzyć nam wielu problemów. Jak używać tego cudu techniki zgodnie z zasadami savoir vivre’u?

Jaki będzie Windows 7 Mobile ?

Następcą obecnego systemu  będzie wersja 6.5, jednak to jej następca, Windows Mobile 7, ma być prawdziwą rewolucją w segmencie smartfonów. Według producenta szykują się olbrzymie zmiany zarówno w wyglądzie jak i aplikacjach.

REKLAMA

Rynek białoruski otwiera się na inwestorów zagranicznych

Jeśli do niedawna rynek białoruski nie był przyjazny dla inwestorów zagranicznych, to teraz przedsiębiorcy mogą skorzystać z uproszczonych przepisów regulujących działalność gospodarczą. Władze kraju znacząco ułatwiły warunki działania i spodziewają się ożywienia aktywności inwestycyjnej na szeroką skalę.

Nowa GPmapa Polski do urządzeń GARMIN

Najnowsze,  wydanie GPMapy TOPO wprowadza dla swoich użytkowników między innymi ponad 12 tys. km ścieżek rowerowych oraz ponad 13 tys. km pieszych szlaków turystycznych.

Jak otworzyć przedstawicielstwo spółki na Białorusi?

Polscy inwestorzy coraz bardziej doceniają rynek białoruski. W ciągu ostatnich siedmiu lat w tym kraju zainwestowało ponad 400 polskich firm. Jedną z form zaistnienia na tym rynku jest otworzenie przedstawicielstwa spółki.

Weryfikacja partnera gospodarczego na Ukrainie

Przyjęło się, że prowadzenie biznesu na rynku ukraińskim jest związane z dużym ryzykiem. Powodem takiego myślenia jest między innymi niestabilna sytuacja polityczna w tym kraju i bojaźń o nawiązanie relacji biznesowych z nieuczciwym kontrahentem. Wbrew pozorom przeprowadzenie oceny wiarygodności partnera gospodarczego na Ukrainie nie jest bardziej skomplikowane niż w Polsce.

REKLAMA

Umowy handlowe z rosyjskimi partnerami

Wiedza dotycząca właściwego zawierania umów handlowych jest potrzebna każdemu inwestorowi. Aby uniknąć nieporozumień interpretacji treści tego dokumentu w Rosji wystarczy zapoznać się z przepisami rosyjskiego prawa i sprawdzić wiarygodność partnera.

Zakup nieruchomości w Rosji

Prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji często wiąże się z kupnem nieruchomości. Najczęściej kupuje się od prywatnych właścicieli. Jednak samo zawarcie umowy kupna nie oznacza automatycznie, że kupujący otrzymuje prawo własności do danej nieruchomości.

Jednolity podatek socjalny w Rosji?

Inwestor zagraniczny, który prowadzi działalność gospodarczą w Rosji musi się liczyć z tym, że zapłaci jednolity podatek socjalny. Płacą go osoby prawne, które zatrudniają i wypłacają wynagrodzenia osobom fizycznym.

Korzyści z holdingu zagranicznego

Właściwy wybór lokalizacji spółki holdingowej, a także korzyści podatkowe płynące z tego typu formy prowadzenia działalności gospodarczej poprawi kondycję finansową spółek zależnych i ułatwi wejście na kolejne rynki zagraniczne.

Kancelaria prawna – jak osiągnąć przewagę konkurencyjną?

Z badań Krajowej Izby Radców Prawnych (KIRP) wynika, że dla 65 proc., korzystających z usług kancelarii prawnych brak głębszego zainteresowania problemem klienta ze strony prawnika jest głównym powodem rezygnacji z usług danej firmy.

Pobyt i praca na Ukrainie – ogólne zasady legalizacji

Każdy, kto chociaż raz przekroczył polsko-ukraińską granicę musiał wypełnić kartę migracyjną i pamiętać o wielu innych przepisach, bez których poruszanie się po Ukrainie nie jest możliwe. Aby uniknąć nieporozumień z ukraińskimi władzami z powodu przekroczenia zasad przebywania i legalizacji pracy w tym kraju wystarczy pamiętać o głównych kwestiach.

Zabezpieczenie majątku upadłego w postępowaniu upadłościowym

Istotą instytucji zabezpieczenia majątku upadłego dłużnika w postępowaniu upadłościowym jest ochrona interesów wierzycieli w sytuacji, gdy zachodzi obawa, że integralność majątku dłużnika zostanie naruszona. Zabezpieczenie to dokonywane jest w interesie wszystkich wierzycieli podmiotu, którego dotyczy wniosek o upadłość.

Formy prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie

W 2008 roku inwestorzy zagraniczni ulokowali na Ukrainie ponad 10,9 mln dolarów, z czego około 80 proc. inwestycji pochodziło z krajów Unii Europejskiej. Polskie firmy także coraz odważniej wyruszają na podbój tego rynku.

Leasing w Rosji. Wady i zalety

Najczęściej przedmiotem leasingu małych i średnich przedsiębiorstw w Rosji są środki transportu. Przemawia za tym możliwość pozyskania nowoczesnego parku maszynowego bez wysokich kosztów początkowych. Jednak podpisując umowę leasingową należy także poznać jej słabe strony.

Ograniczenia inwestycyjne w Rosji

Zasady wydawania wiz i skomplikowane przepisy regulujące wydawanie pozwoleń o pracę mogą ostudzić zapał do realizacji inwestycji w Rosji. Niestety to nie jedyne ograniczenia związane z uruchomieniem projektów biznesowych w tym kraju.

Wstęp do zrozumienia funduszy unijnych czyli do czego służą i jakie cele realizują

Skąd pochodzą pieniądze znajdujące się w budżecie UE które trafiają m.in. do Polski i co to są państwa płatnicy netto. Jaki cel ma w tym UE aby „rozdawać” takie duże pieniądze. Co to jest EFS i EFRR oraz cross financing? W kolejnych moich artykułach pojawią się bardziej szczegółowe informacje i praktyczne porady przydatne przedsiębiorcom.

Pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki kryzysu

Jeżeli Twoja firma odczuwa skutki kryzysu, spadły jej obroty i zastanawiasz się nad zwolnieniami, sprawdź czy możesz skorzystać z pomocy państwa na zasadach określonych w ustawie o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców.

Idealny sprzedawca rozkręci handel

Obraz idealnego sprzedawcy zmienia się wraz z rozwojem rynku sprzedaży towarów i usług. Z tegorocznych badań ekspertów Polish National Sales Awards (PNSA) wynika, że dobrego handlowca zdradza m.in. towarzyskość, umiejętność wzbudzania zaufania i kontrolowania rozmowy.

Handel detaliczny w czasie recesji

Handel, który jeszcze do niedawna nakręcał wzrost polskiej gospodarki wchodzi w fazę stagnacji. Klienci wybierają tańsze produkty, szukają okazji, a sklepy w centrach handlowych nie dają sobie rady z podstawowymi opłatami.

Konkurencyjność w kryzysie

Kryzys gospodarczy sprawił, że wiele firm ratując sytuację finansową tnie koszty produkcji, redukuje zatrudnienie albo skraca czas pracy. Nie wiele traktuje kryzys, jako możliwość zajęcia lepszych pozycji startowych w walce o klienta po wyjściu z recesji. Przedsiębiorstwa często przejmują strategię przetrwania, zapominając o tym, że po ciężkim okresie nadejdzie ożywienie. Eksperci radzą, by firmy myślały przyszłościowo, szukały okazyjnych fuzji i przejęć i nie bały się zmian modeli biznesowych.

Jedno okienko będzie szerzej otwarte

Wyeliminowanie zaświadczeń o wpisie do rejestru REGON, umożliwienie wydania decyzji o nadaniu NIP w formie elektronicznej oraz uporządkowanie obiegu dokumentów to najważniejsze rekomendacje Ministerstwa Gospodarki do obowiązujących przepisów dotyczących „jednego okienka”. Propozycje ułatwień dla przedsiębiorców Kierownictwo Ministerstwa Gospodarki przyjęło 29 lipca 2009 r..

NADS1 - najlepszy symulator jazdy samochodem

Naukowcy z Uniwersytetu Iowa stworzyli najbardziej realistyczny i z pewnością jeden z najdroższych na świecie symulatorów jazdy samochodem. Urządzenie zajmuję sporą halę, a jego zbudowanie pochłonęło 80 milionów dolarów.

Synaptics ClearPad 3000 - nowa technologia dotykowa

Firma Synaptics zaprezentowała  nowe rozwiązanie w dziedzinie dotykowych ekranów. Ich nowy produkt ClearPad 3000 wykrywa aż do 10 naciskających palców. Jednak to nie jedyne ulepszenia.

Rośnie sprzedaż procesorów

Firma Mercury Research ogłosiła wczoraj 14% wzrost sprzedaży procesorów w II kwartale. Te rewelacje z rynku IT nie dotyczą firmy AMD, której sprzedaż i udziały w rynku spadły.

Kolejny polski rekord w overclockingu

Dwaj Polacy - mistrzowie Europy - ryba i Chaos - pobili kolejne dwa rekordy w podkręcaniu - w teście 3DMark05 uzyskali wynik 40000, który jest lepszy od dotychczasowego rekordu o 2660 punktów.

Allegro kupuje hurtownie danych od Oracle

Właściciel największego w Polsce serwisu aukcyjnego, QXL Polska, zakupił od Oracle zestaw do budowy wysokowydajnej hurtowni danych pod nazwą HP Oracle Database Machine. Wdrożenie tego typu jest innowacyjne, stworzone wspólnie z firmą HP będzie testowane po raz pierwszy na świecie.

Mobilne GG w komunikacji miejskiej Warszawy

4 sierpnia rusza w różnych miejscach Warszawy wspólny projekt GG i ZTM-u. Pojawią się nadajniki bluetooth, przez które w sposób bezprzewodowy rozsyłany będzie bezpłatny komunikator Gadu-Gadu w wersji na telefony komórkowe. Akcja ma na celu zachęcenie warszawiaków do wspólnej komunikacji elektronicznej w czasie krótkich podróży do pracy czy punktu rozrywkowego.

ACER w dalszym ciągu na drugim miejscu

Jak wynika z raportu firmy IDC, Acer umocnił swoją drugą pozycję na rynku notebooków.  W drugim kwartale tego roku na zakup sprzętu tajwańskiej firmy zdecydowało się bowiem aż 6,5 miliona osób.

Gigabyte wprowadza DualBios we wszystkich płytach

Gigabyte wprowadził DualBIOS na wszystkich produkowanych przez siebie płytach głównych. Rozwiązanie nie jest co prawda nowością na rynku, ale dotychczas było stosowane wyłącznie w droższych modelach. Duża popularność tej technologii skłoniła producenta do zastosowania jej we wszystkich płytach.

Jak założyć firmę w Rosji?

Choć największymi inwestorami w Rosji od lat pozostają Cypr, Holandia, Luksemburg i Wielka Brytania, Polacy też już doceniają ten rynek. W 2008 roku suma polskich inwestycji w tym kraju wyniosła 596 mln dol. Rynek jest tam ogromny, a formalności przy zakładaniu firmy nie bardziej uciążliwe niż w Polsce.

GeForce 3D Vision

Okulary 3D wyświetlany przez monitor obraz zmieniają nie do poznania. Dotychczasowe gry zaczynamy odkrywać na nowo, nierzadko z ustami rozdziawionymi z zachwytu.

Nadchodzi bezprzedowowe zasilanie

System, który może zasilać różne urządzenia bez użycia kabli zademonstrowano podczas konferencji TED Global w Oksfordzie - informuje serwis BBC News-Technology.

Nowa Auto Mapa

Najnowsze mapy dróg w Polsce i Europie, dane realnie wpływające na bezpieczeństwo podróży i przede wszystkim - bogactwo informacji, które sprawia, że Auto Mapa staje się kieszonkowym informatorem o wszystkich wakacyjnych kurortach.

Producenci konsol pod ostrzałem Greenpeace

Proekologiczna organizacja Greenpeace rozpoczęła akcję mającą na celu usunięcie szkodliwych substancji z konsol do gier. Póki co producenci PC poważniej podchodzą do tematu ochrony zdrowia swoich użytkowników.

Najszybszy komputer świata od Fujitsu

Firma Fujitsu poinformowała, że pracuje nad stworzeniem nowego komputera stacjonarnego dla graczy. Obiecuje jednocześnie, że będzie to najszybsze tego typu urządzenie na naszej planecie.

Polskie centrum szkoleniowe nagrodzone przez Microsoft

Najbardziej innowacyjnym partnerem szkoleniowym Microsoftu tego roku zostało uznane Compendium Centrum Edukacyjne. O tytuł ten, podczas tegorocznej konferencji partnerskiej Microsoft Worldwide Partner Conference, rywalizowało 225 firm funkcjonujących w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Mega pendrive od Kingstona

Kingston zaprezentował  pierwszego i jedynego pendrive'a o pojemności 256 GB, który mierzy zaledwie 70 x 22 x 16 milimetrów i oferuje prędkość odczytu danych na poziomie 20 MB/s.

Czytnik od Amazon zimą w Europie

"Mobile" donosi, że Amazon finalizuje rozmowy z brytyjskimi dystrybutorami urządzeń elektronicznych, którzy mogliby wprowadzić Kindle na rynek brytyjski. Amerykański Qualcomm doszedł również do porozumienia z lokalnymi operatorami sieci telefonii komórkowych, którzy mogliby ewentualnie zbudować sieć usług oferujących e-booki.

Nowy GeForce Matrix

Asus prezentuje swój najnowszy dodatek do linii kart graficznych Matrix, przeznaczonych dla graczy. Model GeForce GTX 285 wyposażono w wentylator z modulacją szerokości impulsu.

Nawigacja w 3D

Trzy firmy produkujące nawigację satelitarną - TomTom, Garmin i Navman - najprawdopodobniej pracują nad urządzeniami GPS nowej generacji, które zaoferują mapy w 3D.

Wzrost produkcji u Sharpa

Przedstawiciele koncernu Sharp poinformowali o zamiarze zwiększenia produkcji paneli LCD o kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Plany te mają być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku i wzrost produkcji.

Jak rozliczyć przekazywanie prezentów o małej wartości?

Prowadzę niewielką działalność produkcyjno – usługowo - handlową i jestem podatnikiem VAT. W ostatnim okresie żeby podnieść swoje obroty postanowiłem szerzej zareklamować swoją działalność. W tym celu zakupiłem różne artykuły reklamowe takie jak długopisy, kubki, koszulki itp., na których znajduje się nazwa mojej firmy i zakres jej działalności. Ponadto niektóre wyroby własne również są przekazywane przez nas. Przy różnych okazjach wydajemy naszym potencjalnym jak i dotychczasowym klientom niektóre własne wyroby jak i te artykuły reklamowe. Czy w związku z tym powinienem opodatkowywać VAT-em nieodpłatne przekazywanie klientom takich artykułów reklamowych i wyrobów własnych?

Czy można odliczyć VAT od usług gastronomicznych?

Prowadzę niewielki hotel na obrzeżach miasta. W hotelu organizuję imprezy okolicznościowe, wesela, konferencje itp. Oprócz wynajmu pokoi dla gości, organizuję również wyżywienie dla gości. Zwykle podaję posiłki zakupione od firm cateringowych. Jestem VAT-owcem i w związku z tym nie wiem czy naliczony na fakturach za nabywane przeze mnie usługi gastronomiczne VAT mogę odliczać?

Ubezpiecz się od kryzysu

Rośnie liczba przedsiębiorców i firm, profilaktycznie zabezpieczających się przed skutkami kryzysu i starających się minimalizować ryzyko działalności gospodarczej. Takie wnioski płyną z analiz firmy Euler Hermes, największego w Polsce ubezpieczyciela kredytu kupieckiego. W ciągu ostatnich 6 miesięcy firma odnotowała 30% wzrost przypisu składki w stosunku do pierwszego półrocza roku 2008.

Przedsiębiorcy słabo znają przepisy chroniące konkurencję

Zdecydowana większość (85%) przedsiębiorców bardzo słabo zna prawo ochrony konkurencji. Jednak w porównaniu do 2006 roku wzrosła ich wiedza o antykonkurencyjności konkretnych działań. To wyniki najnowszego badania przeprowadzonego w maju 2009 r. na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nadchodzi samochodowa nawigacja satelitarna w 3D

Trzy firmy produkujące nawigację satelitarną - TomTom, Garmin i Navman - najprawdopodobniej pracują nad urządzeniami GPS nowej generacji, które zaoferują mapy w 3D.

Rosną zamówienia. Sharp zwiększa produkcje

Przedstawiciele koncernu Sharp poinformowali o zamiarze zwiększenia produkcji paneli LCD o kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Plany te mają być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku i wzrost produkcji.

REKLAMA