reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Temat: koronawirus

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu koronawirus. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące koronawirus.

Renata Juszkiewic: galerie handlowe nie są źródłem zakażeń koronawirusem

Aktualizacja: 09.11.2020

To nie handel jest ogniskiem zakażeń i nie ma racjonalnych podstaw do zamykania galerii handlowych - wskazuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Według POHiD nowe restrykcje uderzą w cały łańcuch dostaw i branże powiązane, powodując drastyczny spadek obrotów w handlu i usługach. »

Michał Borowski: firmy nie mają dziś stabilnej sytuacji [KOMENTARZ]

Aktualizacja: 06.11.2020

Z jednej strony rozwiązania pomocowe w ramach kolejnej odsłony Tarczy Antykryzysowej, a z drugiej liczne zmiany w podatkach. To nie pomaga firmom - komentuje Michał Borowski, ekspert BCC. »

"Dziesiątka Morawieckiego" czyli nowa Tarcza Antykryzysowa

Aktualizacja: 06.11.2020

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nową odsłonę tarczy antykryzysowej dla polskich przedsiębiorców. W dużej mierze zawiera ona rozwiązania z wiosennego lockdownu oraz te, wypracowane w konsultacjach z przedsiębiorcami. »

Uwaga pracodawcy! Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Aktualizacja: 06.11.2020

Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza. »

Dziecko pracownika na kwarantannie - o czym należy pamiętać?

Aktualizacja: 06.11.2020

Obecnie w klasach 4 – 8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych nauka odbywa się w formie zdalnej i została przedłużona do 29 listopada 2020 r. Natomiast od 9 listopada w takiej formie będzie się też odbywała nauka w klasach 1- 3 szkół podstawowych i także potrwa ona do 29 listopada. Jeżeli masz dziecko, które uczęszcza właśnie do klas 1-3, zerówki lub przedszkola i chcesz wiedzieć, co w sytuacji gdy zostanie ono skierowane na kwarantannę lub już zostało i czy przysługują Ci z tego tytułu jakieś świadczenia. »

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw zamiast kredytu

Aktualizacja: 06.11.2020

Banki mocno zaostrzyły politykę udzielania kredytów firmom w czasie pandemii. Mniej dostępne stały się również pozabankowe pożyczki krótkoterminowe, tak zwane chwilówki. Rozwiązaniem na ryzyko utraty płynności i wydłużonym czasem oczekiwania na płatności za faktury jest faktoring. »

Pracownik na kwaratnannie - najważniejsze informacje

Aktualizacja: 06.11.2020

Co to jest kwarantanna? Czym jest izolacja? Kogo może obejmować kwarantanna i jakie są zasady obowiązujące w czasie trwania kwarantanny? Przedstawiamy spis najważniejszych informacji dotyczących kwarantanny i izolacji. »

Pracownik na kwarantannie? Sprawdź jakie przysługują mu świadczenia

Aktualizacja: 06.11.2020

Zatrudniasz pracownika, który przebywa na kwarantannie lub jest w izolacji? W przypadku, kiedy państwowy powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny wydał taką decyzję, to pracownik ma prawo do wypłaty świadczeń z tytułu choroby własnej lub opieki nad chorym dzieckiem. »

Umorzenie subwencji, odroczenie kredytów - firmy apelują o pomoc

Aktualizacja: 05.11.2020

W wyniku drugiej fali pandemii COVID-19 branże wydarzeń i spotkań, fitness, gastronomii i hotelarstwa zostały zamknięte. Branże przedstawiają plan ratunkowy. »

10 form wsparcia dla 25 branż - najważniejsze informacje

Aktualizacja: 06.11.2020

Poznaj 10 działań antykryzysowych dla firm dotkniętych drugim lockdownem. Nowe instrumenty wsparcia mają być wdrażane natychmiast. »

Rynek pracy: co 3 firma wstrzymuje zatrudnienie

Aktualizacja: 05.11.2020

Koronawirus zbiera żniwo. Co 5 firma rezygnuje z inwestycji, zawiesza wydatki na szkolenia, wyposażenie biur oraz na reklamę i marketing. »

Przedsiębiorcy boją się utraty płynności finansowej

Aktualizacja: 05.11.2020

Utrata płynności finansowej, nierzetelni kontrahenci i rosnące koszty działalności to największe obawy firm, które powstały w ostatnich miesiącach. Jakie jest ryzyko utraty płynności finansowej i jak można temu zapobiec? »

Koronawirus: Jak sprzedawać w czasie kryzysu?

Aktualizacja: 05.11.2020

Robert Lipiński radzi jak zaakceptować nowe warunki? Co przyda się w kryzysie? Jak zaplanować sprzedaż? Na czym polega kwestia selektywności? »

Czas na przerejestrowanie samochodu: 30 czy 180 dni?

Aktualizacja: 06.11.2020

Czas na przerejestrowanie samochodu jest kluczowy. Po jego przekroczeniu kierowcy grozi 1000 złotych grzywny! Ile czasu ma nabywca? »

Czy maseczka w samochodzie jest obowiązkowa? Kolejna zmiana

Aktualizacja: 06.11.2020

Maseczka w samochodzie nadal jest obowiązkowa? Rządzący po raz kolejny zmieni obostrzenia w tej kwestii. Sprawdź co powinieneś wiedzieć. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Enodo Advisors

Doradztwo podatkowe dla efektywnego i bezpiecznego biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama