REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak poradzić sobie z blokującymi system sterownikami?

Bardzo często komputer firmowy to prawdziwy kombajn z wieloma akcesoriami i dodatkowymi urządzeniami. Drukarki, skanery, karty telewizyjne, muzyczne, graficzne, sieciowe etc. Można tak wymieniać bardzo długo. Dopóki wszystko działa prawidłowo, nie ma się o co martwić, ale jeśli któryś ze sterowników zaczyna odmawiać posłuszeństwa zaczyna się prawdziwa loteria. Czasami takie sterowniki znacznie spowalniają lub całkowicie blokują uruchamianie systemu Windows. Jak sobie z tym poradzić?

Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Z pewnością wiele osób pomyśli, że najprostszym sposobem jest użycie panelu sterowania i opcji usuwania programów. Owszem, opcja ta jest najprostsza, ale mało efektywna. Po odinstalowaniu jakiegokolwiek programu w systemie zostają różne pliki, które magazynują się zwalniając jednocześnie system. W komputerze biurowym, w którym bardzo często instalowane i usuwane są programy może to doprowadzić do bardzo szybkiego „zniszczenia” systemu. Jak sobie z tym poradzić?

Kredyt dla przedsiębiorcy - krok po kroku

Twoja firma prężnie się rozwija, potrzebujesz wsparcia finansowego? Istnieje kilka uniwersalnych zasad, których bankowcy będą się sztywno trzymać, niezależnie od przeznaczenia kredytu. Stosując się do nich, zwiększysz swoje szanse na otrzymanie pożyczki przynajmniej dwukrotnie!

Jak przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom?

Zdarza się, że w niektórych klawiaturach, a w szczególności w laptopach prawy klawisz Alt jest na tyle mały, że osoby z większymi dłońmi mają problem i trafiają omyłkowo w klawisz obok. Zdarza się również tak, że szczególnie w firmowych komputerach ilość aplikacji jest zatrważająca, a włączanie wszystkiego za pomocą skrótów powoduje pomyłki. Na szczęście istnieje rozwiązanie takich problemów. Dzięki odpowiedniej aplikacji możemy przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom lub nawet wyłączyć niektóre klawisze na klawiaturze.

REKLAMA

Czy RPP podniesie stopy?

Notowania złotego względem euro pozostawały wczoraj stosunkowo stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim zakresie 3,9250-3,9400. Dzisiaj w godzinach porannych podjął on próbę wyjścia górą z tego przedziału. Nawet jeśli próba ta się powiedzie, w najbliższych godzinach nie powinniśmy obserwować silniejszych zmian, bowiem inwestorzy będą wstrzymywać się z większymi transakcjami w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

Jak uchronić się przed internetowym szpiegowaniem?

Już wiele się mówiło o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie. Obecnie Internet to wielki świat, do którego przeniosły się takie dziedziny codziennego życia, jak rozrywka, zakupy czy życie towarzyskie. Korzystając z tych przywilejów każdy użytkownik pozostawia po sobie bardzo wiele cyfrowych śladów i wzmianek o swoich preferencjach. Nawet takie z pozoru błahe informacje, jak ulubione tytuły książek i filmów, ulubiony gatunek muzyki czy wykonawca, ludzie, z którymi się kontaktujesz, przedmioty, które kupujesz, i wiele innych szczegółów z naszego życia mogą być prawdziwą kopalnią złota dla speców od reklamy a co gorsze, dla internetowych oszustów. Jak w Internecie zachować czujność i bezpieczeństwo?

Za co odpowiada przedsiębiorca zatrudniający pracowników?

Otwierając działalność gospodarczą należy rozważyć wiele istotnych kwestii związanych z podatkami. Jeżeli podatnik zamierza także zatrudniać pracowników, wówczas musi liczyć się z faktem, że będzie ponosił odpowiedzialność za podatki jako płatnik.

Porozumienie gazowe przyjęte

W ciągu kilku najbliższych dni Polska podpisze porozumienie gazowe z Rosją. Rada Ministrów wyraziła 26 października 2010 r. zgodę na podpisanie protokołów wprowadzających zmiany do polsko-rosyjskiej umowy gazowej.

REKLAMA

Wzrost gospodarczy dzięki konsumpcji

Wrzesień br. przyniósł wzrost sprzedaży detalicznej o 8,6% względem poprzedniego roku. W stosunku do sierpnia wzrosła o 1,2 proc. Zwiększyła się liczba bezrobotnych - podał GUS.

Czym zastąpić systemowy Notatnik?

Notatnik to przez wiele osób bardzo niedoceniane narzędzie. Wbrew pozorom ten systemowy gadżet pozwala szybko przejrzeć pliki tekstowe, edytować je czy nawet przygotowywać do druku. Największą zaletą prostego notatnika jest szybkość działania i niezawodność. Notatnik uruchomi się na każdym komputerze bez względu na parametry. Niestety faktem jest, że funkcjonalność tego systemowego narzędzia jest delikatnie mówiąc skromna. Dlatego też warto zastąpić systemowy notatnik innym, nieco bardziej zaawansowanym programem.

Czy czeka nas koniec Internetu? Rozwiązaniem może być modernizacja!

Każdy użytkownik Internetu doskonale się, że jego komputer ma swego rodzaju wizytówkę, czyli adres IP. Jak wiadomo, adresy te są wykorzystywane do komunikacji pomiędzy poszczególnymi maszynami. Adresy IP to niemal fundamenty, elementy tworzące siatkę, jaką jest Internet. Niestety już niedługo, liczba wykorzystywanych adresów stosowanego obecnie protokółu IPv4 może zostać wyczerpana. Rozwiązaniem jest wdrażany nowe rozwiązanie IPv6. Niestety modernizacje przeprowadzane są w ślimaczym tempie. Co może nam grozić za kilka miesięcy?

Jak korzystać z Internetu bez myszki?

Urządzenia, nawet te najprostsze czasami się psują. Co zrobić, gdy w firmie zepsuje się tak proste akcesorium komputerowe jak myszka? Zazwyczaj wpadamy w panikę, bo przecież nie możemy sprawdzić poczty czy najnowszych informacji w sieci. Poza tym korzystanie z klawiatury to znacznie szybszy i po krótkim treningu, wygodniejszy sposób na przeglądanie witryn WWW. Szczególnie dzięki przemyślanym rozwiązaniom zawartym w przeglądarce Firefox, taki sposób przeglądania jest prosty do opanowania nawet dla początkujących.

Motorola FlipOut – pokręcony telefon z Androidem

Motorola wprowadza na polski rynek model o barwnej nazwie FlipOut. Na szczęście w tym przypadku nazwa wcale nie jest pustym sloganem, gdyż telefon jest bardzo oryginalny i wyróżniający się z tłumi innych komórek. W skrócie, urządzenie ma kompaktowe rozmiary, pełną klawiaturę QWERTY oraz system Android w wersji 2.1, a od listopada znajdzie się w ofertach polskich sklepów i operatorów.

myPhone A320 Next i Google Android – dobre połączenie?

Telefon myPhone A320 Next to kolejny model z systemem operacyjnym Google Android od firmy myPhone. Jest to zdecydowanie najdroższy model w ofercie – kosztuje 1199 złotych. Czy jest wart tych pieniędzy?

Auto z kratką kup teraz

Samochody z kratką były dotychczas jednym z podstawowych źródeł utrzymania dilerów samochodowych. Jak się okazuje, pomimo wprowadzonych zmian w przepisach, najprawdopodobniej pozostaną nim jeszcze przez następny rok.

Nokia C7 – przedsprzedaż ruszyła!

Rozpoczęła się przedsprzedaż smartfonu Nokia C7 w Polsce. Zaraz po Nokii N8, nowa Nokia C7 to drugi telefon firmy działający na nowym systemie operacyjnym Symbian^3. Dla kogo przeznaczony jest ten telefon? Z pewnością dla osób, które cenią sobie świetnej jakości materiały nie tylko garniturów, ale również telefonu. Jeśli ktoś ceni dobrą stylistykę oraz szeroki dostęp do serwisów społecznościowych, Nokia C7 będzie świetnym wyborem.

"Polski system podatkowy wydaje się być przyjazny dla podatnika"

Tak uznał na początku października 2010 r. Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską nr 17887. Gratulując Ministrowi Finansów dobrego samopoczucia warto przytoczyć argumenty, które wskazał na poparcie tej dość ryzykownej tezy.

Jakie należności może pokryć zabezpieczenie należytego wykonania umowy?

Zabezpieczenie należytego wykonania umowy spotyka się w obrocie stosunkowo często. Czy można je wykorzystać do pokrycia roszczeń wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia? Można. Przeczytaj jak to zrobić.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla firmy w Anglii

Jeżeli podjąłeś decyzję o rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej w Anglii, możesz stanąć przed koniecznością otwarcia rachunku bankowego dla firm. Ten artykuł prezentuje najważniejsze cechy ofert na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze firmowego konta bankowego.

Czy można wrzucić w koszt opłatę wstępną w leasingu

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie wpłynął na urzędy skarbowe, które w dalszym ciągu utrzymują, że opłaty wstępnej w umowie leasingu nie można wrzucić w koszty firmy jednorazowo. Jest jednak sposób na pogodzenie interesów przedsiębiorców i fiskusa.

Assistance i IT – wzajemna współpraca

Nowe technologie, które niemal codziennie pojawiają się na światowym rynku, nieustannie wpływają na jego kształt. Rolą IT w firmach assistance stało się więc wsparcie działalności w kilku kluczowych obszarach: realizacji pomocy, rozwoju oferty i prowadzeniu analiz, decydujących o kierunku działalności całej firmy.

W jaki sposób ocenia się podobieństwo wzorów przemysłowych?

Uzyskanie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego umożliwiającego swobodne i wyłączne korzystanie z tego wzoru w działalności gospodarczej, nie gwarantuje, że konkurenci powstrzymają się od jego naśladowania lub nawet nieświadomie wprowadzą do sprzedaży produkt o identycznym wyglądzie zewnętrznym.

Co należy wiedzieć drukując baner reklamowy?

"Chcę mieć baner reklamowy. Poinformować ludzi, o tym co robimy. Działamy i jesteśmy z tego dumni." Jeżeli prowadzisz firmę lub organizację pozarządową – fundację lub stowarzyszenie, powyższe słowa muszą być ci bliskie. Dlatego też zapraszam cię do rozważenia możliwości skorzystania z tej wiecznie młodej formy komunikacji, jaką jest drukowany baner reklamowy.

Rozwój technologiczny nie dla wszystkich przedsiębiorców

Aż 44 miejscowości posiadające status uzdrowiska są blokowane przez ustawę o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych w zakresie dostępu do sieci. Ustawa obowiązuje od 2005 roku.

Szybciej założysz firmę

Skrócone oczekiwanie przedsiębiorcy na urzędowe informacje dotyczące działalności gospodarczej oraz brak konieczności składania zaświadczenia o wpisie do rejestru REGON - są to jedne z podstawowych zmian, jakie proponuje wprowadzić Ministerstwo Gospodarki w przygotowanym projekcie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Jak zastrzec tajemnicę przedsiębiorstwa?

Tajemnicę przedsiębiorstwa stanowią nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. Kiedy określona informacja staje się tajemnica przedsiębiorstwa?

Co stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa?

Jednym z czynników decydujących tym, że dane przedsiębiorstwo osiągnie spektakularny sukces jest posiadanie specjalistycznych informacji, które nie są znane powszechnie. Aby strzec tajemnicy swojej firmy przedsiębiorca powinien podjąć niezbędne działania aby informacje te zostały poufne. Co może stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa?

Jak wybrać konto bankowe w brytyjskim banku

Wybór konta bankowego dla małych firm w brytyjskim banku jest ważnym etapem w procesie uruchamiania działalności. Należy rozważyć kilka kluczowych kwestii - takich jak koszty transakcji i pożyczki, jakie bank oferuje i typ relacji jaki chcesz nawiązać z bankiem. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zdecydować, który bank będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Ile lat kończy ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi 76 rocznicę istnienia. Powstał 24 października 1934 r. w wyniku decyzji prezydenta Ignacego Mościckiego o scaleniu pięciu wcześniej działających państwowych izb ubezpieczeniowych.

Kto nie może być wykonawcą w postępowaniu o udzielenie zamówienia

Status wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego może uzyskać podmiot, który zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2010 r., Nr 114, poz. 759) – ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożył ofertę lub zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego. Kto nie kwalifikuje się do uzyskania tego statusu?

Kto może uzyskać status wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia

Status Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego może uzyskać podmiot, który zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2010 r., Nr 114, poz. 759) – ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożył ofertę lub zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego.

Przygotowania do Krajowego Programu Reform

Nowy Krajowy Program Reform, który ma za zadanie realizować strategię „Europa 2020” stał się głównym celem październikowego spotkania wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i delegacji Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Marco Buti z Dyrekcji Generalnej ds. Ekonomicznych i Finansowych.

Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości


Po raz trzeci odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 15 do 21 listopada 2010 r. międzynarodowe i międzykontynentalne przedsięwzięcie promujące ideę przedsiębiorczości wśród młodzieży obejmie także Polskę. Program odbywać się będzie jednocześnie w 101 państwach.

Mamy więcej etatów

Ambitny i przedsiębiorczy, czy też zachłanny i przemęczony. Obiegowych określeń dla polskich „wieloetatowców” nie brakuje. Kim tak naprawdę jest osoba, która po powrocie z jednej pracy, biegnie do kolejnej? Dobrym czy złym pracownikiem?

Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG – część II

Podczas oceny projektów celowych będzie badany poziom innowacyjności prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Oceniający to kryterium eksperci wezmą pod uwagę kilka elementów, które warto poznać przygotowując dokumentację aplikacyjną.

Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG – część I

Wnioskodawca projektu celowego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka powinien zadbać, aby projekt w jak największym stopniu spełniał kryterium poziomu innowacyjności rezultatów prac badawczo-rozwojowych. W zależności od tego komisja konkursowa przyznaje punkty, które mogą decydować o przyznaniu unijnej dotacji.

Jak kwalifikować wydatki związane z przygotowaniem projektów w województwie łódzkim?

Na potrzeby skutecznego aplikowania o środki unijne wymagane jest przedłożenie niezbędnej dokumentacji projektowej. Czy koszty związane z jej przygotowaniem mogą zostać uznane za wydatek kwalifikowany i zostać zrefundowane na podstawie wniosków o płatność?

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część II

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego mogą otrzymać dofinansowanie na projekty inwestycyjne, które poprawią system współpracy i zarządzania grupą i w konsekwencji przyczynią się do poprawienia konkurencyjności na rynku ponadlokalnym.

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez grupy przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. W ramach naboru na realizację tego typu przedsięwzięć przeznaczono kwotę 18 mln PLN.

Dom spokojnej starości – pomysł

Nie da się ukryć, że jesteśmy coraz starszym społeczeństwem. Już prawie nie spotyka się wielopokoleniowych rodzin, gdzie seniorzy byli traktowani z szacunkiem, zajmowali się wnukami i chętnie słuchano ich opowieści.

Dom spokojnej starości – lokal, lokalizacja

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla domu seniora to nie lada wyzwanie. By dom seniora był przyjazny dla jego mieszkańców, nie powinien przede wszystkim znajdować się w centrum miasta.

Dom spokojnej starości – pozwolenia

Dom seniora może prowadzić każda osoba fizyczna na zasadach działalności gospodarczej, po spełnieniu określonych wymogów.

Jak zareklamować dom spokojnej starości

Stosunkowo mała jeszcze konkurencja na rynku powoduje, że szczególna reklama nawet na początku nie będzie potrzebna. Niemniej warto pomyśleć o kilku podstawowych działaniach, które spowodują że potencjalni klienci dowiedzą się o fakcie powstania nowego domu.

Jak poprawić skuteczność kampanii reklamowej

Każda kampania ma jeden cel. Musi przykuć uwagę potencjalnego konsumenta oraz nakłonić go do zakupienia konkretnego produktu czy usługi. Tu najważniejsza jest skuteczność, która przekłada się bezpośrednio na nominały w portfelu. Jak poprowadzić kampanię by przyniosła pożądane efekty?

Na co zwracać uwagę podczas wypożyczania sprzętu do firmy?

Obecnie sprzęt komputerowy i różnego rodzaju elektronika jest praktycznie niezbędna do organizacji różnorodnych prezentacji, przyjęć, wykładów, konkursów czy promocji. Niestety jak wiadomo sprzęt komputerowy, projektory i ekrany LCD czy też plazmowe są zazwyczaj bardzo drogie, a kupno całego sprzętu wyłącznie na jedną prezentację mija się raczej z celem, głównie ze względów finansowych. Wypożyczając sprzęt komputerowy czy biurowy należy mieć na uwadze kilka aspektów.

Fotoradar i samochód firmowy – kto płaci mandat

Za wykroczenia drogowe pracownika nie odpowiada pracodawca. Co więcej, w razie potrzeby, pod groźbą kary grzywny, musi on wskazać winnego.

Firma – wszystko co warto wiedzieć o elemencie identyfikującym przedsiębiorcę

W obrocie gospodarczym funkcjonuje obecnie wiele podmiotów. Oprócz osób fizycznych mamy często do czynienia z innymi podmiotami posiadającymi nazwy, które można uznać za odpowiednik imienia i nazwiska osoby fizycznej. Jeżeli dany podmiot zdecyduje się prowadzić działalność gospodarczą, staje się przedsiębiorcą, czyli podmiotem prowadzącym we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. W takiej sytuacji konieczne jest obranie przez niego firmy.

Wypożyczanie sprzętu biurowego - co można wynająć i czy to się opłaca?

Wynająć można teoretycznie wszystko, jednak skupmy się na najważniejszych sprzętach biurowych oraz do zastosowań biznesowych. Wynajem sprzętu biurowego jest również dobrą alternatywą dla firm, które dopiero wchodzą na rynek i nie mają wystarczających środków na starcie, aby zakupić drogą drukarkę laserową, kolorowe ksero, faxy czy skanery.

Rynek wewnętrzny priorytetem

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie spotkania z komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług Michelem Barnierem zapowiedział, ze dla polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej priorytetem będzie rozwój rynku wewnętrznego. Spotkanie zostało zorganizowane 21 października 2010 r. w Warszawie.

Ministerstwo Gospodarki o szansach dla przedsiębiorców

– Polska marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynkach zagranicznych. Dzięki działaniom prowadzonym przez MG, polskie firmy mają większą szansę zaistnieć na rynkach międzynarodowych – ocenił wiceminister gospodarki Rafał Baniak. Głos zabrał w trakcie otwarcia Forum Edukacyjnego MSP, które odbyło się 20 października 2010 r. w Warszawie.

REKLAMA