REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Organizery i kalendarze - recepta na słabą pamięć?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

U osób aktywnych zarówno życiowo, jak i zawodowo, organizacja swojego czasu jest bardzo istotna. Ciągłe spotkania, mnóstwo rzeczy do zrobienia i załatwienia – lista zapisanych wydarzeń bardzo często jest niezwykle długa. Nawet pracownik biurowy, który przez kilka godzin dziennie nie opuszcza swego stanowiska pracy ma mnóstwo obowiązków. Nie sposób wszystkiego zapamiętać. Jeśli jednak choć jedna rzecz „wyleci z głowy”, skutki mogą być katastrofalne. Jak sobie z tym poradzić? Organizer i kalendarz będzie idealnym rozwiązaniem. Poznajmy najpopularniejsze rodzaje notatników i organizerów.

Notatnik tradycyjny czy elektroniczny? A może jako program komputerowy?

REKLAMA

REKLAMA

Osoby aktywne zawodowo muszę pamiętać o wielu rzeczach. Spotkania, konferencje, szkolenia, i wiele, wiele innych rzeczy do zrobienia, a wszystko to punktualnie o danej godzinie i danego dnia. Zapamiętanie wszystkiego jest praktycznie niemożliwe, dlatego też, aby usystematyzować swoją pracę i lepiej zarządzać posiadanym czasem wiele osób prowadzi notatki.

Istnieją niejako dwie "szkoły" prowadzenia zapisków i organizacji własnego czasu. W pierwszym z nich do zapisywania wykorzystuje się tradycyjny papier. W tym przypadku używane są różnego rodzaju kalendarze książkowe, notatniki, organizery, bruliony, dzienniczki, chusteczki i serwetki… oraz podobne rozwiązania. Oczywiście jak każda metoda, tak i ta posiada zarówno swoje wady jak również zalety. Prawdopodobnie największą z zalet jest poręczność i łatwość obsługi tego typu rozwiązań. Pisać i przekładać kartki potrafi każdy, tak samo nie powinno być problemu z odczytaniem zapisanych informacji. Notatniki i kalendarze występują w różnych formatach, podobnie zeszyty czy małe dzienniczki. Poważniejsze i bardziej eleganckie notatniki zmieszczą się do teczki lub aktówki, niewielkie kalendarze mogą zmieścić się w kieszeni. Notowanie w notatniku czy papierowym organizerze nie wymaga żadnego przygotowania czy też specjalnych instrukcji.

Zobacz również: Jak ustawić domyślne programy w systemie?

Zgodnie ze starą szkołą - notatnik tradycyjny

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Tradycyjne notatniki mogą być wykorzystywane niemal wszędzie. Jak wiadomo, jedynym ograniczeniem korzystania z nich jest oświetlenie. Brak dostatecznego oświetlenia znacznie utrudnia korzystanie z nich. Co prawda nie jest to niemożliwe, jednak pisanie w całkowitych ciemnościach może sprawić, że późniejsze odczytanie w ten sposób naniesionych hieroglifów będzie wymagało porady grafologa. Może to stanowić ogromny problem w przypadku, gdy po ciemku zapisywaliśmy numer telefonu na przykład przyszłego pracodawcy.

Współczesne notatniki to nie tylko grube zeszyty w miękkich oprawach. Obecnie eleganckie notatniki mają bardzo estetyczny wygląd. Ich używanie nadaje ich posiadaczom pewnego szyku i klasy. Jedną z najbardziej docenianych zalet tradycyjnych organizerów jest ich cena. Oczywiście można znaleźć organizery, których cena jest bardzo wysoka, jednak rzadko kiedy za dobrej klasy organizer będzie trzeba zapłacić powyżej 150 złotych.

Zobacz również: Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Największą wadą tradycyjnych organizerów jest ich jednorazowość. Chcąc w sposób systematyczny i dokładny organizować swój czas, co roku konieczne jest kupowanie nowego organizera co łączy się z kolejnym wydatkiem. Pamiętajmy również, że korzystanie z notatników papierowych jest niemożliwe w niekorzystnych warunkach pogodowych takich jak deszcz czy śnieg. Poza tym pisanie na kilkunastostopniowym mrozie bywa mało komfortowe. Dlatego też, dla tych, którym tradycyjne organizery papierowe nie wystarczą, idealną alternatywą będą organizery elektroniczne oraz komputerowe, o których napiszemy w następnej części poradnika.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA