| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Organizery i kalendarze - recepta na słabą pamięć?

Organizery i kalendarze - recepta na słabą pamięć?

U osób aktywnych zarówno życiowo, jak i zawodowo, organizacja swojego czasu jest bardzo istotna. Ciągłe spotkania, mnóstwo rzeczy do zrobienia i załatwienia – lista zapisanych wydarzeń bardzo często jest niezwykle długa. Nawet pracownik biurowy, który przez kilka godzin dziennie nie opuszcza swego stanowiska pracy ma mnóstwo obowiązków. Nie sposób wszystkiego zapamiętać. Jeśli jednak choć jedna rzecz „wyleci z głowy”, skutki mogą być katastrofalne. Jak sobie z tym poradzić? Organizer i kalendarz będzie idealnym rozwiązaniem. Poznajmy najpopularniejsze rodzaje notatników i organizerów.

Osoby aktywne zawodowo muszę pamiętać o wielu rzeczach. Spotkania, konferencje, szkolenia, i wiele, wiele innych rzeczy do zrobienia, a wszystko to punktualnie o danej godzinie i danego dnia. Zapamiętanie wszystkiego jest praktycznie niemożliwe, dlatego też, aby usystematyzować swoją pracę i lepiej zarządzać posiadanym czasem wiele osób prowadzi notatki.

Istnieją niejako dwie "szkoły" prowadzenia zapisków i organizacji własnego czasu. W pierwszym z nich do zapisywania wykorzystuje się tradycyjny papier. W tym przypadku używane są różnego rodzaju kalendarze książkowe, notatniki, organizery, bruliony, dzienniczki, chusteczki i serwetki… oraz podobne rozwiązania. Oczywiście jak każda metoda, tak i ta posiada zarówno swoje wady jak również zalety. Prawdopodobnie największą z zalet jest poręczność i łatwość obsługi tego typu rozwiązań. Pisać i przekładać kartki potrafi każdy, tak samo nie powinno być problemu z odczytaniem zapisanych informacji. Notatniki i kalendarze występują w różnych formatach, podobnie zeszyty czy małe dzienniczki. Poważniejsze i bardziej eleganckie notatniki zmieszczą się do teczki lub aktówki, niewielkie kalendarze mogą zmieścić się w kieszeni. Notowanie w notatniku czy papierowym organizerze nie wymaga żadnego przygotowania czy też specjalnych instrukcji.

Zobacz również: Jak ustawić domyślne programy w systemie?

Tradycyjne notatniki mogą być wykorzystywane niemal wszędzie. Jak wiadomo, jedynym ograniczeniem korzystania z nich jest oświetlenie. Brak dostatecznego oświetlenia znacznie utrudnia korzystanie z nich. Co prawda nie jest to niemożliwe, jednak pisanie w całkowitych ciemnościach może sprawić, że późniejsze odczytanie w ten sposób naniesionych hieroglifów będzie wymagało porady grafologa. Może to stanowić ogromny problem w przypadku, gdy po ciemku zapisywaliśmy numer telefonu na przykład przyszłego pracodawcy.

Współczesne notatniki to nie tylko grube zeszyty w miękkich oprawach. Obecnie eleganckie notatniki mają bardzo estetyczny wygląd. Ich używanie nadaje ich posiadaczom pewnego szyku i klasy. Jedną z najbardziej docenianych zalet tradycyjnych organizerów jest ich cena. Oczywiście można znaleźć organizery, których cena jest bardzo wysoka, jednak rzadko kiedy za dobrej klasy organizer będzie trzeba zapłacić powyżej 150 złotych.

Zobacz również: Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Największą wadą tradycyjnych organizerów jest ich jednorazowość. Chcąc w sposób systematyczny i dokładny organizować swój czas, co roku konieczne jest kupowanie nowego organizera co łączy się z kolejnym wydatkiem. Pamiętajmy również, że korzystanie z notatników papierowych jest niemożliwe w niekorzystnych warunkach pogodowych takich jak deszcz czy śnieg. Poza tym pisanie na kilkunastostopniowym mrozie bywa mało komfortowe. Dlatego też, dla tych, którym tradycyjne organizery papierowe nie wystarczą, idealną alternatywą będą organizery elektroniczne oraz komputerowe, o których napiszemy w następnej części poradnika.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »