| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > CeBIT wypromuje polskie firmy

CeBIT wypromuje polskie firmy

27 października 2010 r. w ośrodku Ministerstwa Gospodarki odbyło się spotkanie wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana oraz Martiny Lubon, wiceprezes Deutsche Messe Hannover. Targi w CeBIT nie zapomną o firmach z Polski - wynika z ustaleń.

Wiceminister Bogdan przypomniał, że rynek ICT rośnie w Polsce bardzo dynamicznie, a polscy informatycy są fachowcami cenionymi na całym świecie. – Chcemy to wykorzystać i budować silną pozycję polskiej informatyki na globalnym rynku – powiedział. Wartość polskiego rynku IT szacuje się na ok. 10,6 mld dol., a w 2010 r. ma ona wzrosnąć o 3 proc.

Coroczne targi CeBIT w Hanowerze to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w branży ICT. Zdaniem wiceministra, liczny udział krajowych firm w imprezie pomoże w kreowaniu dobrego wizerunku polskiej gospodarki i promowaniu naszych osiągnięć w dziedzinie technologii informatycznych. - Aktywnym uczestnictwem w CeBIT w 2011 r. chcemy udowodnić, że będziemy świetnym krajem partnerskim targów w 2012 r. – dodał.

Polecamy: Co stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa

Stoiska zostaną udostępnione polskim regionom, które będą mogły na nich promować swoje najlepsze marki i specjalności. Resort przygotowuje też instrumenty, które zapewnią przedsiębiorcom dofinansowanie udziału w targach w ramach działania 6.5.2. POIG.

Targi CeBIT odbędą się w Hanowerze w dniach 1-5 marca 2011 r.

Technologie informacyjne i telekomunikacyjne odpowiadają za 1/4 wzrostu PKB i 50 proc. wzrostu produktywności w UE. Sektor TIK odpowiada bezpośrednio za 5 proc. europejskiego PKB, a jego wartość rynkowa wynosi 660 mld euro rocznie, przyczynia się także do ogólnego wzrostu produktywności.

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »