| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Organizery elektroniczne następcami zwykłych notatników?

Organizery elektroniczne następcami zwykłych notatników?

Kalendarze komputerowe i organizery to wbrew pozorom bardzo potężne narzędzia, które potrafią ułatwić pracę zarówno studentowi, jak i prezesowi dużego przedsiębiorstwa. Od organizerów papierowych do programów komputerowych oferujących funkcje organizera, a wszystko to, po to, by jak najlepiej zorganizować czas. Poznajmy największe zalety organizera elektronicznego.

Druga metoda zapisywania wydarzeń i organizacji czasu jest już o niebo bardziej nowoczesna. Organizery tego typu wykorzystują różnego rodzaju rozwiązania technologiczne. Są to zarówno rozwiązania mobilne takie jak telefony komórkowe, smartphony, palmtopy, jak i laptopy, netbooki oraz komputery stacjonarne wzbogacone o specjalne oprogramowanie.

Do największych zalet tego typu urządzeń należy przede wszystkim możliwość wielokrotnego ich wykorzystania. W przeciwieństwie do zwykłych starodawnych organizerów i notatników, raz zakupione służą przez długi czas. Zazwyczaj tego typu urządzenia posiadają wiele innych pomocnych funkcji, przez co organizacja czasu może przebiegać jeszcze lepiej i efektywniej. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne wyposażone w funkcje organizacji czasu, są raczej drogie i nie na każdą kieszeń. Jeśli ktoś potrzebuje notatnika, kupno profesjonalnego palmtopa czy zaawansowanego smartphona za przeszło tysiąc złotych mija się z celem. Jeśli jednak ktoś wymaga od urządzenia wielu funkcji, między innymi książki kontaktowej, przelicznika walut, klienta poczty elektronicznej czy organizera z funkcją przypominania, kupno telefonu z rozbudowanym organizerem może być dobrą inwestycją. 

Zobacz również: Czy warto reklamować się na facebooku?

Warto jednak pamiętać, że każde urządzenie elektroniczne wymaga zasilania, a nie zawsze mamy możliwość podładowania ich akumulatora będąc na przykład w podróży lub na ważnym spotkaniu. Brak dostępu do najważniejszych informacji w kluczowych momentach może być katastrofalny.

Podobnie jak w przypadku notatników pierwszej z wymienionych grup korzystanie z tego typu urządzeń jest znacznie utrudnione w niesprzyjających warunkach pogodowych. Co prawda deszcz nie rozpuści liter zapisanych na ekranie, jednak może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wewnętrzne układy elektroniczne. Dlatego też, podczas deszczu, lepiej nie korzystać z tego typu urządzeń. Dodatkowo w przypadku ekranów kolorowych najnowszych telefonów, w słoneczny dzień, ich czytelność pozostawia wiele do życzenia. Czy istnieje dla nich jakaś alternatywa?

Owszem, organizer zainstalowany na osobistym komputerze. Może nie jest to poręczne rozwiązanie, szczególnie, jeśli chodzi o komputer stacjonarny, ale dla kogoś, kto korzysta ze swojego komputera każdego dnia, jest to idealne rozwiązanie. O kalendarzach i organizerach komputerowych dowiemy się z następnej części. 

Zobacz również: Potwierdzenie chęci otrzymywania newsletter'a - czy to konieczne?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »