Jak uchronić się przed internetowym szpiegowaniem?
REKLAMA
REKLAMA
Czasem ciężko uważać na każdym kroku i sprawdzać każdą otwieraną witrynę internetową, ale jeśli zachowamy ostrożność przy niektórych działaniach, z pewnością nasza prywatność nie będzie zagrożona. Przede wszystkim powinniśmy uważać w czasie zakupów. Róbmy interesy tylko z zaufanymi firmami i sklepami. Jeśli mamy zamiar wydać nasze pieniądze w sklepie internetowym, zapoznajmy się z polityką prywatności i regulaminem sklepu. Swoje dane zostawiajmy jedynie tam, gdzie mamy pewność, że nie zostaną nigdzie przekazane.
REKLAMA
Zobacz również: Szkolenia, konferencje, wykłady na pożyczonym sprzęcie komputerowym?
Jeśli jednak chcemy zachować całkowitą prywatność powinniśmy skorzystać z trybu prywatnego. Na przykład tryb InPrivate w Internet Explorerze 8 pozwala korzystać z Internetu bez obaw, że w systemie lub sieci zostaną jakiekolwiek poufne informacje. Najnowsze wersje popularnych przeglądarek internetowych takich jak wspomniany już Internet Explorer, czy też Firefox, Chromelub Safari wyposażone są w tryb prywatny.
Zobacz również: Jakie oszczędności niesie za sobą CMS?
Korzystanie z tego typu funkcji gwarantuje nam, że historia przeglądania witryn, dane wpisywane w formularzach, wyszukiwane frazy, wprowadzane hasła ani żadne inne osobiste informacje z bieżącej sesji internetowej nie pozostaną w pamięci lub na dysku po zamknięciu okna przeglądarki. Dzięki skorzystaniu z tej funkcji pokrzyżujemy plany wszystkich wścibskich znajomych z pracy lub krewnych.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.