REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak powinien wyglądać dobry newsletter?

Kamil Rogala
Jak powinien wyglądać dobry newsletter?
Jak powinien wyglądać dobry newsletter?

REKLAMA

REKLAMA

Oczywiście w dużej mierze na wygład newslettera wpływa sama treść i jej położenie. Obecnie niemile widzianymi są newslettery „suche”, to znaczy takie, które zawierają w sobie jedynie treść. O ile takie rozwiązanie było korzystne parę lat temu, dziś wydaje się już nieco sztampowe i nudne.

Obecnie w dobrej jakości newslettery wplata się różne grafiki i zdjęcia. Oczywiście należy zachować umiar w tej kwestii. Obecnie, jak już wiemy, czytelnik przeznacza średnio minutę na czytanie treści newslettera, dlatego też warto jak najwięcej przekazać mu za pomocą zdjęć i grafiki. Czytając na przykład informacje o najnowszym produkcie firmy, szczególnie jeśli ważnym aspektem tego produktu są walory wizualne, treść powinna ograniczać się do niezbędnego minimum, a za przekaz głównych informacji powinno być odpowiedzialne zdjęcie. Oczywiście nie wszystko da się przekazać za pomocą zdjęcia. Jeśli główną wartość merytoryczną przekazuje treść, powinna ona być zwięzła, pełnić rolę „lead’u”, pewnego rodzaju wstępu do pełnego artykułu, do którego dostęp, internauta powinien mieć po kliknięciu w link przy artykule.

REKLAMA

Zobacz również: Narzędzie zapamiętujące pracę receptą na pomyłki i błędy systemu?

Niezwykle ważny w przypadku tworzenia newslettera jest jego plan wizualny. Pod tym pojęciem kryje się przede wszystkim rozkład artykułów, zdjęć, linków itp. Za plan wizualny odpowiedzialny jest szablon, który wybraliśmy lub tak zwany layout. Szablon to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Pozwala on na zachowanie spójności i kompaktowości wysyłanych do klienta wiadomości. Pamiętajmy jednak, żeby odpowiednio wybrać szablon, gdyż raz wybrany szablon newslettera nie powinien być zmieniany. Internauta, po otrzymaniu kilku wiadomości z newslettera, przyzwyczaja się do rozkładu informacji w wiadomości, co pozwoli na szybsze i sprawniejsze przeszukiwanie i czytanie interesujących go informacji. W przypadku, gdy w każdej wiadomości rozkład informacji będzie inny, subskrybentowi nie będzie się po prostu chciało za każdym razem szukać w wiadomości interesującej go informacji. Internauta będzie taką wiadomość ignorował, potraktuje po pewnym czasie jako SPAM lub po prostu wypisze się z listy mailingowej.

Zobacz również: Jak poradzić sobie z blokującymi system sterownikami?

Podsumowując, dużo lepszym rozwiązaniem jest ograniczenie wiadomości i informacji do niezbędnego minimum i umieszczenie odnośników do stron internetowych zawierających pełną treść, niż wpisywanie w wiadomość mailową wszystkiego co chcemy przekazać. Czasem taka wiadomość jest dość długa, a subskrybentowi nie będzie się chciało przewijać kilkustronicowej wiadomości i po prostu ją skasuje, a informacje, które będziemy chcieli mu przekazać, bezpowrotnie przepadną.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

REKLAMA

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

Jerzy Owsiak: Biurokracja i brak zaufania to największe problemy biznesu. "Nie przeszkadzajcie, a będzie wszystko OK"

Jerzy Owsiak otrzymał nagrodę od przedsiębiorców. Jego zdaniem polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji.

Biotechnologia a długowieczność - jubileuszowa konferencja CEBioForum 2025

Wykorzystanie rewolucji w biotechnologii w zapewnieniu długowieczności, miejsce europejskich firm biotechnologicznych w świecie, czy znaczenie branży we współczesnej gospodarce – to główne tematy XXIII CEBioForum, z udziałem prawie 100 najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych z całego świata. Wydarzenie obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już od 25 lat.

Darmowy e-book "Być kobietą w biznesie"

Marzec jest miesiącem Kobiet i specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkowy e-book

REKLAMA

Handel detaliczny: zmiany w przepisach 2025 i 2026 r.

Co zmieni się w handlu detalicznym w 2025 i 2026 roku? Jakie przepisy zaczynają obowiązywać? System kaucyjny startuje 1 października 2025 r., ale w niektórych przypadkach od 1 stycznia 2026 r. Co z recyklingiem opakowań i dyrektywą Omnibus?

Boom na zielone inwestycje. Wodór nowym priorytetem dla funduszy i inwestorów

W obliczu rosnącej potrzeby transformacji energetycznej oraz dążenia do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju wodór coraz częściej staje się priorytetem dla decydentów politycznych i inwestorów. Boom na zielone inwestycje.

REKLAMA