reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom?

Jak przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom?

Zdarza się, że w niektórych klawiaturach, a w szczególności w laptopach prawy klawisz Alt jest na tyle mały, że osoby z większymi dłońmi mają problem i trafiają omyłkowo w klawisz obok. Zdarza się również tak, że szczególnie w firmowych komputerach ilość aplikacji jest zatrważająca, a włączanie wszystkiego za pomocą skrótów powoduje pomyłki. Na szczęście istnieje rozwiązanie takich problemów. Dzięki odpowiedniej aplikacji możemy przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom lub nawet wyłączyć niektóre klawisze na klawiaturze.

Jeśli z jakiegoś powodu standardowy układ klawiszy na naszej klawiaturze nam nie odpowiada, dzięki programowi SharpKeys możemy to szybko zmienić. Po pobraniu, instalacji i uruchomieniu programu wybieramy przycisk Add. Następnie w nowo otwartym oknie klikamy na Type Key, a następnie wciskamy klawisz, który chcemy edytować. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem OK.

Zobacz również: Jak uchronić się przed internetowym szpiegowaniem?

W kolejnym kroku z prawego panelu wybieramy funkcję, jaką ma pełnić dany klawisz. Jeśli chcemy go wyłączyć, wybieramy opcje Turn Key Off, która znajduje się na samej górze listy. Po wyborze interesującej na funkcji wciskamy OK. następnie pozostaje jedynie wcisnąć przycisk Write to Registry, aby wprowadzić odpowiednie zmiany i wylogować się z systemu. Po ponownym zalogowaniu wprowadzone poprawki wejdą w życie.

Zobacz również: Korzyści z dania firmowej strony

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama