reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Z pewnością wiele osób pomyśli, że najprostszym sposobem jest użycie panelu sterowania i opcji usuwania programów. Owszem, opcja ta jest najprostsza, ale mało efektywna. Po odinstalowaniu jakiegokolwiek programu w systemie zostają różne pliki, które magazynują się zwalniając jednocześnie system. W komputerze biurowym, w którym bardzo często instalowane i usuwane są programy może to doprowadzić do bardzo szybkiego „zniszczenia” systemu. Jak sobie z tym poradzić?

Po kilku miesiącach korzystania z komputera z pewnością nazbiera się różnych, często zbędnych programów, które niepotrzebnie pochłaniają miejsce na twardym dysku. Dodatkowo, jeśli system Windows wczytuje je lub ich moduły automatycznie, oprócz mniejszej ilości miejsca na dysku, cierpi na tym również ogólna wydajność peceta. Pewną receptą w tym przypadku może być aplikacja Revo Uninstaller, która nie tylko deinstaluje zbędne oprogramowanie, ale również znajduje i usuwa pozostające po nim śmieci.

Po instalacji programu Revo Uninstaller i po uruchomieniu aplikacji, klikamy w ikonkę Options i zaznaczamy opcję Polski/Polish w polu listy Current language. Następnie przestawiamy widok ikon na szczegółowy klikając na Widok/Detale. Możemy również dowolnie sortować listę wyświetlanych programów. Wystarczy kliknąć na nagłówek danej kolumny, np. na Data instalacji czy Rozmiar. Dzięki temu programy poukładają się na liście według wybranych kryteriów.

Zobacz również: Newsletter - co napisać, żeby nie odstraszyć potencjalnego klienta?

Aby przystąpić do usuwania niepożądanej aplikacji, wyszukujemy ją na liście, następnie klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wskazujemy polecenie Odinstaluj. Po potwierdzeniu pojawi się okienko, w którym wybieramy tryb deinstalacji. Mamy do wyboru następujący tryby: Wbudowany, Bezpieczny, Rozszerzony lub Zaawansowany. Wybierając tryb decydujemy, na ile gruntownie Revo Uninstaller ma przeczesać twarde dyski i rejestr Windows w poszukiwaniu resztek po usuniętej aplikacji. Domyślnie ustawiony tryb Rozszerzony zapewnia staranne, lecz nie całkowite odinstalowanie. Oznacza to, że niektóre mało istotne pliki mogą pozostać w systemie.

Chęć deinstalacji potwierdzamy przyciskiem Dalej. Revo Uninstaller utworzy punkt przywracania, a na kolejnym etapie uruchomi wewnętrzny deinstalator danej aplikacji. W kolejnych etapach stosujemy się do wskazówek kreatora. Gdy odinstalowanie dobiegnie końca, klikamy na Dalej i czekamy, aż Revo Uninstaller odnajdzie pozostawione elementy w rejestrze Windows. Pamiętajmy, żeby dokładnie je sprawdzić. Jeśli nic nie wskazuje, że mogą mieć coś wspólnego z inną aplikacją lub z systemem Windows, klikamy na Zaznacz wszystkie i Usuń. W innym wypadku zaznaczamy ręcznie te wpisy, co do których jesteśmy pewni, że nie są składnikami systemu operacyjnego ani innego programu. Usunięcie potwierdzamy przyciskiem Usuń.

Zobacz również: Jak przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom?

Ciekawym trybem jest Tryb łowcy (Hunter Mode). Po jego włączeniu na ekranie pojawi się niebieski celownik. Przytrzymując naciśnięty lewy przycisk myszy, możemy przeciągnąć go do otwartego okna aplikacji, którą chcemy usunąć. Możemy również przeciągnąć na celownik plik programu lub skrót. Wtedy aplikacja Revo Uninstaller ustali ścieżkę dostępu do aplikacji, a następnie w rejestrze poszuka wpisu wskazującego odpowiedni program deinstalacyjny.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EIB SA

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama