REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

5 tyś. dotacji dla firmy i zwolnienie z ZUS - rusza tarcza branżowa

Tarcza branżowa to nowe rozwiązanie przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Pakiet ma pomóc firmom z branż najbardziej dotkniętych skutkami II fali pandemii.

5G drastycznie obniży koszt usług telekomunikacyjnych [VIDEO]

5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video.

Udało się przetrwać, kluczowa jest dalsza działalność firm [RAPORT]

Połowa firm (49,3%) ocenia swoją obecną kondycję w stosunku do lockdown’u w okresie marzec – maj br. ani źle ani dobrze: „udało się przetrwać, jednak kluczowa jest możliwość prowadzenia działalności” – odpowiadają.

Sławomir Dudek: 675 mld złotych stracimy w konflikcie z Brukselą

Jeśli unijny budżet zostanie zawetowany, to zacznie obowiązywać prowizorium. I rzeczywiście Polska w jakimś zakresie otrzyma pieniądze z dotychczas istniejących programów.

REKLAMA

Apteka online i sprzedaż leków przez internet

Amazon otworzył w USA swoja pierwszą aptekę online, gdzie klienci będą mogli nabywać także leki przepisane im przez lekarza.

Czym będzie się zajmował Krajowy Urząd Skarbowy?

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej powstanie jeden wyspecjalizowany urząd skarbowy o zasięgu krajowym, który obsłuży największe firmy

3 tys. zł miesięcznie dla pracowników gastronomii

3 tysiące złotych pomocy miesięcznie na każdego pracownika gastronomii do czasu ponownego otwarcia lokali - zapowiedział marszaek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Łukasz Blichewicz: czy inwestowanie bez ryzyka jest możliwe?

Niczym odkrywczym będzie stwierdzenie, że sektor usług finansowych w Polsce nie cieszy się zbytnim zaufaniem Polaków. Na pewno nie na tyle, aby z chęcią lokowali tam swoje oszczędności. Wbrew powszechnej opinii pieniądze wolimy przechowywać w przysłowiowej skarpecie, podczas gdy mogłyby one pracować na właścicieli i przynosić wymierny zysk.

REKLAMA

Ponad połowa Polaków chce w grudniu otwarcia galerii handlowych [BADANIE]

Z najnowszego badania wynika, że co drugi konsument chce, aby w grudniu br. galerie handlowe w pełni działały. Stan epidemiologiczny nie ma dla tych osób znaczenia. 22,8% Polaków wyraża odmienne zdanie, a 26,6% jest niezdecydowanych.

E-wizyta w ZUS. Kto może z niej skorzystać?

Pilotaż e-wizyt w ZUS ruszył 19 października, a w całej Polsce można je umówić od 4 listopada. Na taką formę kontaktu decyduje się coraz więcej osób fizycznych i przedsiębiorców.

Czy opłaca się brać pożyczki w banku?

Pożyczka kojarzy Ci się z koniecznością wybrania się do banku? To nie jedyne miejsce, gdzie możesz uzyskać dodatkowe pieniądze. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Dzięki temu każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług banku? A może lepszym wyborem jest firma pożyczkowa? Dowiedz się więcej.

Daniel Olejniczak: wcześniej czy później wszystkie firmy będą w chmurze [PODCAST]

W ostatnim czasie obserwujemy coraz większą popularność modelu holistycznego outsourcingu. Najczęściej dotyczy on procesów IT. Dlaczego tak się dzieje i czy wymaga to większych nakładów inwestycyjnych wyjaśnia Daniel Olejniczak, prezes firmy Bonair. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Nowe formy benefitów pracowniczych

Dla wielu pracowników w ostatnich miesiącach dom stał się biurem. W związku z tym część działów HR i menadżerowie decydują się na wdrożenie benefitów home office lub realizację niestandardowych akcji Employer Branding.

Pracownicy mogą być ambasadorem firmy

Szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy.

W tym roku sklepy zrobiły dużo mniej promocji niż rok temu [ANALIZA]

W I półroczu br. w sklepach ogólnie było o 15% mniej promocji niż rok temu. Największy spadek, bliski 80%, zaliczyły placówki z art. dziecięcymi.

Jak przekształcić spółkę akcyjną w inną spółkę kapitałową?

Aby móc przystąpić do przekształcenia spółki akcyjnej, spółka ta nie może znajdować się w likwidacji (nie mogła rozpocząć podziału majątku) ani w upadłości.

Przedsiębiorcy mogą wynając biurko na godziny

Wynajęcie biurka na godziny to propozycja dla osób, które np. prowadzą firmę w domu i chciałyby umówić spotkanie z klientem w prestiżowym miejscu.

Bezpłatne szkolenie "Chcesz prowadzić firmę? Z jakich ulg możesz skorzystać w ZUS?"

Ulgi ZUS są dużym ułatwieniem dla osób zakładających firmy. ZUS zaprasza więc na bezpłatne szkolenie: "Chcesz prowadzić firmę? Z jakich ulg możesz skorzystać w ZUS?", które odbędzie się online dnia 23 listopada 2020 r. Zarejestruj się!

W jaki sposób finansować przedsiębiorstwa? Europejski Kongres MŚP

Jak inwestować w trudnych czasach pandemii, w jaki sposób finansować swoje przedsiębiorstwa oraz co zrobić, by z perspektywy samorządowca lub przedsiębiorcy wspierać rozwój gminy – to tematy zaplanowanych na 23 i 24 listopada konferencji, które odbywają się w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pakt społeczny ratunkiem na kryzys?

Pakt społeczny to umowa między rządem, pracodawcami oraz związkami zawodowymi, która może stanowić punkt wyjścia z kryzysu epidemicznego.

Konfiskata prewencyjna. Przedsiębiorcy mówią "nie"

Firmy nie zgadzają się na wprowadzenie do polskiego system prawnego możliwości stosowania takiego rozwiązania, które oznaczałoby przepadek mienia bez prawomocnego wyroku sądu, a tylko na podstawie podejrzeń.

Akcja dla firm #POMAGAMY praktyczny pakiet pomocowy

W ramach pakietu firmy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do produktu INFORLEX, oraz z wielu bezpłatnych treści i wideoszkoleń.

Nowa tarcza antykryzysowa okiem prawnika

Czy rozwiązania proponowane w nowej tarczy antykryzysowej są korzystne dla sektora MŚP? Jakie wątpliwości mogą wzbudzać niektóre z instrumentów walki z negatywnymi konsekwencjami COVID-19? Rozwiązania z kolejnej tarczy antykryzysowej komentuje apl. adw. Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Nowa tarcza antykryzysowa okiem prawnika

Czy rozwiązania proponowane w nowej tarczy antykryzysowej są korzystne dla sektora MŚP? Jakie wątpliwości mogą wzbudzać niektóre z instrumentów walki z negatywnymi konsekwencjami COVID-19? Rozwiązania z kolejnej tarczy antykryzysowej komentuje apl. adw. Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Wynajem długoterminowy aut – jak wybrać?

Wynajem długoterminowy to podstawowy model finansowania samochodów służbowych w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach w Polsce. Jak wynika z badania zrealizowanego w 3. kwartale na zlecenie Carefleet S.A., z rozwiązania tego korzysta obecnie też niemal 25 proc. podmiotów z sektora MŚP. Czym kierować się, wybierając dostawce usług Car Fleet Management (CFM)?

Gospodarstwa ekologiczne i rodzinne w polityce rolnej

Wzmocnienie małych i średnich gospodarstw rolnych oraz gospodarstw rodzinnych to cel działań Unii Europejskiej. Rząd planuje wdrożyć szereg działań, aby rolnictwo stało się opłacalne i aby zatrzymać odpływ młodych ludzi ze wsi.

Produkcja mleka spada. Branża mocno wyhamowała

Na sytuację w branży niekorzystnie wpływa pandemia i związane z nią ograniczenia dla restauratorów i hotelarzy oraz wahania cenowe na rynku. Ceny produktów i surowca mocno spadły.

KAS: ponad 2 razy mniej mandatów karnych za wykroczenia skarbowe

Liczba mandatów karnych, nałożonych przez organy Krajowej Administracji Skarbowej za wykroczenia skarbowe, spadła o ponad 55% w trzech kwartałach br. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Czy bon na posiłki uratuje gastronomię? [OPINIA]

Zwolniony z ZUS i PIT bon 500+na posiłki dla pracowników to 7,6 mld zł dodatkowego PKB. Jest to szczególnie ważne dla gastronomii dotkniętej mocno pandemią koronawirusa.

Czy konstytucja uchroni firmy rodzinne przed podatkiem CIT? [VIDEO]

Nakładając podatek CIT na spółki komandytowe posłowie nie posłuchali apelu 128 organizacji biznesowych i przedsiębiorstw. Pozostaje jednak jeszcze argument, że wprowadzenie ustawy 30 listopada 2020 r. będzie niezgodne z orzecznictwem TK.

Natychmiastowe zamknięcie apteki. Polskie apteki apelują o zmiany

W Senacie trwa procedowanie Ustawy o Zawodzie Farmaceuty. Do tak wyczekiwanej regulacji dodano jednak poprawki, których wejście w życie może prowadzić do nieczystej gry konkurencyjnej oraz zamykania aptek, punktów aptecznych i hurtowni farmaceutycznych w samym środku pandemii COVID-19.

Koronawirus: rośnie poziom niepokoju na rynku

O 30 pp. wzrósł w ciągu miesiąca poziom obaw Polaków wywołanych przez pandemię koronawirusa. Opracowany przez Deloitte indeks niepokoju wynosi nad Wisłą 34 proc. i jest najwyższy na świecie.

IndustryLab: 200 tyś czeka na startupy

Do 30 listopada br. młodzi przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do czwartej rundy Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab.

Handel zagraniczny nadal pod kreską

GUS podsumował III kwartał 2020 r. w handlu zagranicznym. Dynamika polskiego eksportu i importu towarów nadal pozostaje pod kreską. Wydaje się jednak, że przynajmniej najgorszy okres firmy wydają się mieć już za sobą.

Polacy boją się koronawirusa i kupują na zapas

O 30 pp. wzrósł w ciągu miesiąca poziom obaw Polaków wywołanych przez pandemię koronawirusa. Opracowany przez Deloitte indeks niepokoju wynosi nad Wisłą 34 proc. i jest najwyższy na świecie. Najnowsza edycja badania firmy doradczej Deloitte Global State of the Consumer Tracker pokazuje, że ogólny poziom lęku przełożył się na niemal wszystkie przyzwyczajenia i zachowania konsumentów w Polsce. Aż 46 proc. z nas deklaruje, że kupuje na zapas. To najwyższy wynik dla Polski w historii badania i ponownie najwyższy w Europie.

Cash Lajf Balans - ruszyła kampania dla przyszłych młodych przedsiębiorców

Magdalena Jasińska: część młodych ludzi dopiero szuka pomysłu na życie, a osoby myślące o własnej działalności często chcą dzięki pracy na etacie, najpierw zdobyć doświadczenie na rynku i zrozumieć rządzące nim zasady. Nierzadko też młodzi ludzie obawiają się ryzyka związanego z prowadzeniem firmy. Cash Lajf Balans ma zachęcić młodzież do rozwoju swoich pasji i przekuwania ich w biznes.

UOKiK: programy pomocowe dla firm powinny być przedłużone

UOKiK 13 listopada br. przesłał do Komisji Europejskiej notyfikację grupową. Umożliwi to Komisji Europejskiej przyjęcie jednej decyzji dotyczącej wszystkich zgłoszonych programów pomocowych dla przedsiębiorców.

Działa już Centrum Wsparcia Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Bezpłatne porady i konsultacje w zakresie prawa, finansów, podatków, księgowości, kadr i restrukturyzacji przedsiębiorstwa, a nawet marketingu czy reklamy – tak działa Centrum Wsparcia Małych i Średnich Przedsiębiorstw na Śląsku.

Kondycja finansowa firm w UE. Prognozy są optymistyczne

Połowa dyrektorów finansowych w Europie deklaruje większy optymizm odnośnie do perspektywy finansowej przedsiębiorstw, które reprezentują. W marcu odpowiedziało tak zaledwie 10 proc. ankietowanych.

Będzie ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych aby to one, a nie jak to jest obecnie gospodarze, stały się podmiotem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda.

Co z firmowymi wigiliami w tym roku?

Home office zostanie z nami na dłużej. Dlatego wielu pracodawców zaczyna już w listopadzie szukać alternatywy dla firmowego świątecznego spotkania z pracownikami.

Konfiskata in rem ma chronić uczciwy biznes

Zapoznanie się z przyjętymi w całej Europie praktykami potwierdza konieczność wprowadzania w polskim prawie konfiskaty in rem, jako niezwykle skutecznego narzędzia walki z działającymi na ogromną skalę mafiami.

Pracodawcy RP: Polska nie może blokować przyjęcia nowego budżetu UE

Obecne wystąpienia polskiego rządu przeciwko proponowanej zasadzie powiązania wypłaty funduszy unijnych z przestrzeganiem prawa, jednoznacznie podważają zaufanie inwestorów do przestrzegania tych zasad w Polsce.

Pracownik na kwarantannie i wypłata zasiłku - informacje dla pracodawcy

Pracodawca znajdzie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) informacje o pracownikach, którzy odbywają kwarantannę lub są objęci izolacją. Dane te są potrzebne do wypłaty zasiłku chorobowego.

RCEP - powstaje największa na świecie umowa handlowa

15 krajów Azji i Pacyfiku podpisało 15.11.2020 r umowę o wolnym handlu, której inicjatorem były Chiny. Porozumienie zostało zawarte na zakończenie 37. szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), który odbył się w Hanoi.

Wsparcie dla kultury wstrzymane

MKiDN wstrzymało wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury w związku z wątpliwościami co do listy podmiotów wskazanych do wypłaty. Lista beneficjentów trafiła do pilnej ponownej weryfikacji.

Świadczenia przysługujące osobom ubezpieczonym podczas kwarantanny lub izolacji z powodu COVID-19

Osoby ubezpieczone będące m.in. pracownikami czy zleceniobiorcami odbywające obowiązkową kwarantannę mogą za zgodą podmiotów je zatrudniających wykonywać w tym okresie pracę w trybie zdalnym. Wówczas za ten czas mają prawo do wynagrodzenia za pracę. W przeciwnym wypadku, jeżeli objęte są ubezpieczeniem chorobowym, otrzymają świadczenie chorobowe. Pracy nie mogą świadczyć, nawet za zgodą zatrudniającego, osoby objęte izolacją, w tym w warunkach domowych. Dotychczasowe przepisy nie regulowały wprost możliwości wykonywania pracy zdalnej podczas kwarantanny. Została ona wprowadzona ustawą z 28 października 2020 r. zmieniającą ustawę covidową, która obecnie na publikację w Dzienniku Ustaw. Zmiany w tym zakresie wejdą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia nowelizacji.

Co 3 Polak ma trudności ze spłacaniem zadłużenia

30 proc. Polaków mających długi przyznaje, że nie radzi sobie z ich spłatą; 61,5 proc. czuje się nimi przytłoczonych; z kolei prawie jedna trzecia nie odczuwa z tego powodu dyskomfortu.

Odszkodowania dla poszkodowanych przez reprywatyzację

Do lokatorów poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji trafiło ponad 3,8 mln zł odszkodowań i zadośćuczynień - poinformował resort sprawiedliwości. Komisja weryfikacyjna przekazała dotychczas ponad 220 wniosków o wypłatę tego typu środków na łączną kwotę 7 603 893,40 zł.

Wzrosty na rynkach po informacji o szczepionce [VIDEO]

Od tego, jak długo utrzyma się szczepionkowy optymizm będzie zależała sytuacja nie tylko na rynkach finansowych. Przeszliśmy płynnie od paniki związanej z restrykcjami w Europie do hurraoptymizmu po rewelacjach Pfizera.

REKLAMA