REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co z firmowymi wigiliami w tym roku?

Co z firmowymi wigiliami w tym roku?
Co z firmowymi wigiliami w tym roku?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Home office zostanie z nami na dłużej. Dlatego wielu pracodawców zaczyna już w listopadzie szukać alternatywy dla firmowego świątecznego spotkania z pracownikami.

Wigilia firmowa

Tradycja świątecznych spotkań dotyczy przede wszystkim sfery życia prywatnego, ale od kilkunastu lat jest również coraz mocniej obecna w życiu zawodowym Polaków. Wielu pracodawców korzystając z okazji grudniowych świąt organizowała dotychczas firmowe spotkania w restauracjach czy w swoich siedzibach. Były to spotkania mniej formalne, sprzyjające integracji, wprowadzające do organizacji świąteczną atmosferę, ale także służące podsumowaniom roku i prezentacji planów na nowy okres.

REKLAMA

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Wigilia firmowa online

Firmy działające od kilku miesięcy w pandemicznej rzeczywistości przestawiły się w miarę możliwości na model pracy zdalnej i maksymalne wykorzystanie dostępnych  na rynku narzędzi online. Pojawiają się coraz więcej wyników badań prezentujących nie tylko efekty adaptacji polskich firm do kryzysu wywołanego COVID-19, jak pokazuje na przykład raport  „Polski biznes w sytuacji pandemii" przygotowany przez specjalistów z zakresu zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego, ale także prezentujących opinie Polaków na temat pracy zdalnej. Wyniki badań i sond realizowanych w ostatnich miesiącach potwierdzają, że praca zdalna w dłuższej perspektywie nam nie służy. Pracownicy coraz częściej oceniają swoją pracę jako nudną i demotywującą, ale przede wszystkim wielu z nich jest zmęczona zbyt dużą ilością spotkań online, realizowanych na poziomie zespołów, działów czy wydarzeń ogólnofirmowych. W związku z tym zanim dział HR podejmie decyzję o organizacji spotkania świąteczne online warto, aby zadał sobie pytanie czy jest to wydarzenie, które warto organizować w takiej formie? Na rynku jest już dostępnych coraz więcej ofert na realizację eventów wigilijnych online z wykorzystaniem dedykowanych platform. W ramach takiego wydarzenia można zrealizować transmisję na żywo, wynająć konferansjera, zrealizować transmisję wybranych występów czy poprowadzić tematyczne warsztaty online. Pytanie - czy przyniesie to pracodawcom pożądany efekt? Czy zbuduje pozory „firmowej nowej normalności”? Ilu pracowników po wielu godzinach pracy przed ekranem komputera, będą chciało uczestniczyć w Wigilii online?

Realny, świąteczny upominek dla pracownika

Ostatnie miesiące wprowadziły duże zmiany na rynku benefitów pracowniczych. Część z nich została zlikwidowana ze względów ekonomicznych, podyktowanych pandemią, część z nich została przeniesiona się do świata wirtualnego. Masaże biurowe online, w trakcie których pracownik się sam masuje pod okiem masażysty, którego widzi na laptopie, sesje jogi online realizowane przez instruktorów – przykłady te pokazują, że wiele rzeczy można zrobić online, tylko czy należy?

Zdrowe paczki

REKLAMA

W gąszczu benefitów online dobrze jest dać pracownikowi coś namacalnego, szczególnie w perspektywie grudniowych świąt, a przy okazji zdrowego w czasach pandemii. Funkcjonując od kilku miesięcy intensywnie w wirtualnej rzeczywistości, coraz większa jest potrzeba zetknięcia z rzeczami materialnymi, które można dotknąć, powąchać, ugryźć. Jeśli chcemy podarować naszym pracownikom świąteczny, realny i praktyczny upominek, zamiast kolejnego benefitu online, możemy wysłać im na przykład zdrową paczkę pełną owoców warzyw, bakalii, przypraw. Do takiej paczki oprócz świątecznych życzeń, można dodać maseczki, płyn do dezynfekcji, firmowy gadżet, a nawet przepisy na zdrowe posiłki do przygotowania z produktów, które znajdują się w pudełku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Widzimy od początku drugiej fali pandemii rosnące zainteresowanie pracodawców „zdrowymi paczkami dla pracowników”, które mogą wysłać im na home office. W ciągu 10 lat poznaliśmy dobrze pracodawców i wiedzieliśmy, że wielu z nich będzie poszukiwać alternatywy dla dostaw owoców do biur, aby nie rezygnować z wdrożonego benefitu i pokazać pracownikom, że dba się w firmie o ich zdrowie i docenia zaangażowanie, szczególnie w trudnych dla biznesu czasach. Wdrożyliśmy słuchając potrzeb pracodawców rozwiązanie, w którym pracownik danej firmy może sam zamówić sobie paczkę z owocami czy innymi zdrowymi przekąskami pod wskazany przez siebie adres. Umożliwia to pracodawcom realizację akcji wysyłek zdrowych paczek pracownikom, na przykład z okazji grudniowych świąt, bez konieczności przekazywania danych osobowych pracowników i bez naruszania przepisów RODO. – komentuje Jacek Kwiecień CEO z firmy Dailyfruits, która od kilku tygodni dostaje coraz więcej zapytań o możliwość wysłania świątecznych paczek pracownikom na home office.

Skrzynka pełna owoców i warzyw lub innych zdrowych produktów na home office to prosty, ale bardzo czytelny gest, który szczególnie w czasie pandemii, zyskuje w oczach pracowników. W grudniu może być realnym i praktycznym upominkiem od pracodawcy, który stanie się dodatkiem do eventu wigilijnego online lub jego alternatywą.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA