REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opłaca się brać pożyczki w banku?

REKLAMA

Pożyczka kojarzy Ci się z koniecznością wybrania się do banku? To nie jedyne miejsce, gdzie możesz uzyskać dodatkowe pieniądze. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Dzięki temu każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług banku? A może lepszym wyborem jest firma pożyczkowa? Dowiedz się więcej.
.

.

Materiały prasowe

Pożyczka to opcja dostępna zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Oferty różnią się nie tylko pod względem sposobu ubiegania się o pieniądze, ale także warunków, dostępności i drogi składania wniosku. Sprawdź!

REKLAMA

Jak wygląda pożyczka w banku?

W Polsce wszystkie banki podlegają prawu bankowemu. W związku z tym proces ubiegania się o pożyczkę w takiej instytucji wymaga czasu i spełnienia wielu warunków. Jednym z nich jest odpowiednio duża zdolność kredytowa, która zależy od:

  • źródła i wysokości osiąganych dochodów,
  • historii kredytowej,
  • liczby zobowiązań, w tym osób będących na utrzymaniu,
  • comiesięcznych wydatków.

REKLAMA

Klient musi przedstawić potwierdzenie osiąganych dochodów. Zazwyczaj jest to wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy i oświadczenie pracodawcy. Sytuacja pożyczkobiorcy jest bardzo skrupulatnie weryfikowana. Bank chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie w ustalonym czasie.

W większości miejsc możliwe jest złożenie wniosku przez internet, jednak aby dopełnić formalności, nierzadko trzeba udać się bezpośrednio do oddziału. Pożyczka w banku jest płatna, a sposób jej spłacania jest ściśle ustalony w umowie. To, ile kosztuje dana oferta, pokazuje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy warto skorzystać z oferty firmy pożyczkowej?

Pożyczki są dostępne także w ofercie instytucji pozabankowych i są udzielane na podstawie ustaw antylichwiarskiej oraz o kredycie konsumenckim. Firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne i nie wymagają tylu dokumentów co banki. Klient musi zazwyczaj:

  • być w odpowiednim przedziale wiekowym (od 18 do 80 lat),
  • przedstawić osobiste zaświadczenie o dochodach,
  • wskazać wszystkie ciążące na nim zobowiązania finansowe,
  • pozytywnie przejść weryfikację konta bankowego.

Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet. Wystarczy odwiedzić np. porównywarkę pożyczek online na lowcachwilowek.pl. Nie trzeba być osobiście w placówce ani kontaktować się telefonicznie z pracownikiem firmy. Wszystkie informacje o warunkach, okresie spłaty, wysokości raty, a także dodatkowych kosztach są dostępne w umowie, która jest wysyłana na adres e-mail podany w formularzu. Po pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze są przelewane na konto klienta najszybciej jak to możliwe, najczęściej w kolejnym dniu roboczym.

Czy pożyczka w banku jest opłacalna?

Skorzystanie z oferty banku ma wiele zalet, jednak aby uzyskać pożyczkę, trzeba spełnić wiele warunków. To korzystna opcja, jeśli klient:

  • chce pożyczyć pieniądze od banku, gdzie ma aktywne konto – indywidualny rachunek często jeden z warunków uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej,
  • ma ustabilizowaną sytuację finansową – najmilej widziane są osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony,
  • nie ma dodatkowych zobowiązań, a wszystkie dotychczasowe pożyczki spłacał regularnie i w terminie,
  • chce rozłożyć płatność na kilkadziesiąt rat – banki niechętnie udzielają pożyczek spłacanych jednorazowo, natomiast specjalizują się w dzieleniu płatności na dogodne raty nawet na kilka lat.

Należy pamiętać o tym, że pożyczka a kredyt to nie jest to samo. Pierwsza opcja umożliwia pożyczenie pieniędzy na dowolny cel, którego nikt nie weryfikuje. Natomiast kredyt musi mieć zazwyczaj ściśle określone przeznaczenie.

Co zamiast pożyczki od banku?

Podczas brania pożyczki w banku klient, jego sytuacja finansowa oraz zdolność kredytowa są bardzo dokładnie weryfikowane. Osoby w trudnej sytuacji finansowej, z niskimi dochodami, zobowiązaniami oraz negatywną historią mogą mieć trudności z uzyskaniem pozytywnej decyzji.

W zamian warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych, takich jak np. Provident, Hapi Pożyczki, Monedo Now, Wonga, SuperGrosz.pl.

Pożyczka pozabankowa to atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie uzyskały pozytywnej decyzji w innym miejscu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA