REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opłaca się brać pożyczki w banku?

REKLAMA

Pożyczka kojarzy Ci się z koniecznością wybrania się do banku? To nie jedyne miejsce, gdzie możesz uzyskać dodatkowe pieniądze. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Dzięki temu każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług banku? A może lepszym wyborem jest firma pożyczkowa? Dowiedz się więcej.
.

.

Materiały prasowe

Pożyczka to opcja dostępna zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Oferty różnią się nie tylko pod względem sposobu ubiegania się o pieniądze, ale także warunków, dostępności i drogi składania wniosku. Sprawdź!

REKLAMA

Jak wygląda pożyczka w banku?

W Polsce wszystkie banki podlegają prawu bankowemu. W związku z tym proces ubiegania się o pożyczkę w takiej instytucji wymaga czasu i spełnienia wielu warunków. Jednym z nich jest odpowiednio duża zdolność kredytowa, która zależy od:

  • źródła i wysokości osiąganych dochodów,
  • historii kredytowej,
  • liczby zobowiązań, w tym osób będących na utrzymaniu,
  • comiesięcznych wydatków.

REKLAMA

Klient musi przedstawić potwierdzenie osiąganych dochodów. Zazwyczaj jest to wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy i oświadczenie pracodawcy. Sytuacja pożyczkobiorcy jest bardzo skrupulatnie weryfikowana. Bank chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie w ustalonym czasie.

W większości miejsc możliwe jest złożenie wniosku przez internet, jednak aby dopełnić formalności, nierzadko trzeba udać się bezpośrednio do oddziału. Pożyczka w banku jest płatna, a sposób jej spłacania jest ściśle ustalony w umowie. To, ile kosztuje dana oferta, pokazuje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy warto skorzystać z oferty firmy pożyczkowej?

Pożyczki są dostępne także w ofercie instytucji pozabankowych i są udzielane na podstawie ustaw antylichwiarskiej oraz o kredycie konsumenckim. Firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne i nie wymagają tylu dokumentów co banki. Klient musi zazwyczaj:

  • być w odpowiednim przedziale wiekowym (od 18 do 80 lat),
  • przedstawić osobiste zaświadczenie o dochodach,
  • wskazać wszystkie ciążące na nim zobowiązania finansowe,
  • pozytywnie przejść weryfikację konta bankowego.

Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet. Wystarczy odwiedzić np. porównywarkę pożyczek online na lowcachwilowek.pl. Nie trzeba być osobiście w placówce ani kontaktować się telefonicznie z pracownikiem firmy. Wszystkie informacje o warunkach, okresie spłaty, wysokości raty, a także dodatkowych kosztach są dostępne w umowie, która jest wysyłana na adres e-mail podany w formularzu. Po pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze są przelewane na konto klienta najszybciej jak to możliwe, najczęściej w kolejnym dniu roboczym.

Czy pożyczka w banku jest opłacalna?

Skorzystanie z oferty banku ma wiele zalet, jednak aby uzyskać pożyczkę, trzeba spełnić wiele warunków. To korzystna opcja, jeśli klient:

  • chce pożyczyć pieniądze od banku, gdzie ma aktywne konto – indywidualny rachunek często jeden z warunków uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej,
  • ma ustabilizowaną sytuację finansową – najmilej widziane są osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony,
  • nie ma dodatkowych zobowiązań, a wszystkie dotychczasowe pożyczki spłacał regularnie i w terminie,
  • chce rozłożyć płatność na kilkadziesiąt rat – banki niechętnie udzielają pożyczek spłacanych jednorazowo, natomiast specjalizują się w dzieleniu płatności na dogodne raty nawet na kilka lat.

Należy pamiętać o tym, że pożyczka a kredyt to nie jest to samo. Pierwsza opcja umożliwia pożyczenie pieniędzy na dowolny cel, którego nikt nie weryfikuje. Natomiast kredyt musi mieć zazwyczaj ściśle określone przeznaczenie.

Co zamiast pożyczki od banku?

Podczas brania pożyczki w banku klient, jego sytuacja finansowa oraz zdolność kredytowa są bardzo dokładnie weryfikowane. Osoby w trudnej sytuacji finansowej, z niskimi dochodami, zobowiązaniami oraz negatywną historią mogą mieć trudności z uzyskaniem pozytywnej decyzji.

W zamian warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych, takich jak np. Provident, Hapi Pożyczki, Monedo Now, Wonga, SuperGrosz.pl.

Pożyczka pozabankowa to atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie uzyskały pozytywnej decyzji w innym miejscu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
TOP 5 trendów w fakturowaniu w 2025 roku

Rok 2025 w obszarze fakturowania to istotne zmiany, związane z cyfryzacją i nowymi regulacjami. Prognozy wskazują, że rynek e-fakturowania w Europie wzrośnie o 6,13 miliarda USD do 2028 roku, z rocznym tempem wzrostu wynoszącym prawie 20%. Wraz z rozwojem technologii, te zmiany będą miały kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw. Przedstawiamy pięć nadchodzących zmian, które warto uwzględnić, by utrzymać konkurencyjność i zgodność z przepisami w 2025 roku.

Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

REKLAMA

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

REKLAMA