REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opłaca się brać pożyczki w banku?

REKLAMA

Pożyczka kojarzy Ci się z koniecznością wybrania się do banku? To nie jedyne miejsce, gdzie możesz uzyskać dodatkowe pieniądze. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Dzięki temu każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług banku? A może lepszym wyborem jest firma pożyczkowa? Dowiedz się więcej.
.

.

Materiały prasowe

Pożyczka to opcja dostępna zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Oferty różnią się nie tylko pod względem sposobu ubiegania się o pieniądze, ale także warunków, dostępności i drogi składania wniosku. Sprawdź!

REKLAMA

Jak wygląda pożyczka w banku?

W Polsce wszystkie banki podlegają prawu bankowemu. W związku z tym proces ubiegania się o pożyczkę w takiej instytucji wymaga czasu i spełnienia wielu warunków. Jednym z nich jest odpowiednio duża zdolność kredytowa, która zależy od:

  • źródła i wysokości osiąganych dochodów,
  • historii kredytowej,
  • liczby zobowiązań, w tym osób będących na utrzymaniu,
  • comiesięcznych wydatków.

REKLAMA

Klient musi przedstawić potwierdzenie osiąganych dochodów. Zazwyczaj jest to wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy i oświadczenie pracodawcy. Sytuacja pożyczkobiorcy jest bardzo skrupulatnie weryfikowana. Bank chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie w ustalonym czasie.

W większości miejsc możliwe jest złożenie wniosku przez internet, jednak aby dopełnić formalności, nierzadko trzeba udać się bezpośrednio do oddziału. Pożyczka w banku jest płatna, a sposób jej spłacania jest ściśle ustalony w umowie. To, ile kosztuje dana oferta, pokazuje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy warto skorzystać z oferty firmy pożyczkowej?

Pożyczki są dostępne także w ofercie instytucji pozabankowych i są udzielane na podstawie ustaw antylichwiarskiej oraz o kredycie konsumenckim. Firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne i nie wymagają tylu dokumentów co banki. Klient musi zazwyczaj:

  • być w odpowiednim przedziale wiekowym (od 18 do 80 lat),
  • przedstawić osobiste zaświadczenie o dochodach,
  • wskazać wszystkie ciążące na nim zobowiązania finansowe,
  • pozytywnie przejść weryfikację konta bankowego.

Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet. Wystarczy odwiedzić np. porównywarkę pożyczek online na lowcachwilowek.pl. Nie trzeba być osobiście w placówce ani kontaktować się telefonicznie z pracownikiem firmy. Wszystkie informacje o warunkach, okresie spłaty, wysokości raty, a także dodatkowych kosztach są dostępne w umowie, która jest wysyłana na adres e-mail podany w formularzu. Po pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze są przelewane na konto klienta najszybciej jak to możliwe, najczęściej w kolejnym dniu roboczym.

Czy pożyczka w banku jest opłacalna?

Skorzystanie z oferty banku ma wiele zalet, jednak aby uzyskać pożyczkę, trzeba spełnić wiele warunków. To korzystna opcja, jeśli klient:

  • chce pożyczyć pieniądze od banku, gdzie ma aktywne konto – indywidualny rachunek często jeden z warunków uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej,
  • ma ustabilizowaną sytuację finansową – najmilej widziane są osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony,
  • nie ma dodatkowych zobowiązań, a wszystkie dotychczasowe pożyczki spłacał regularnie i w terminie,
  • chce rozłożyć płatność na kilkadziesiąt rat – banki niechętnie udzielają pożyczek spłacanych jednorazowo, natomiast specjalizują się w dzieleniu płatności na dogodne raty nawet na kilka lat.

Należy pamiętać o tym, że pożyczka a kredyt to nie jest to samo. Pierwsza opcja umożliwia pożyczenie pieniędzy na dowolny cel, którego nikt nie weryfikuje. Natomiast kredyt musi mieć zazwyczaj ściśle określone przeznaczenie.

Co zamiast pożyczki od banku?

Podczas brania pożyczki w banku klient, jego sytuacja finansowa oraz zdolność kredytowa są bardzo dokładnie weryfikowane. Osoby w trudnej sytuacji finansowej, z niskimi dochodami, zobowiązaniami oraz negatywną historią mogą mieć trudności z uzyskaniem pozytywnej decyzji.

W zamian warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych, takich jak np. Provident, Hapi Pożyczki, Monedo Now, Wonga, SuperGrosz.pl.

Pożyczka pozabankowa to atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie uzyskały pozytywnej decyzji w innym miejscu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA