REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opłaca się brać pożyczki w banku?

REKLAMA

Pożyczka kojarzy Ci się z koniecznością wybrania się do banku? To nie jedyne miejsce, gdzie możesz uzyskać dodatkowe pieniądze. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Dzięki temu każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług banku? A może lepszym wyborem jest firma pożyczkowa? Dowiedz się więcej.
.

.

Materiały prasowe

Pożyczka to opcja dostępna zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Oferty różnią się nie tylko pod względem sposobu ubiegania się o pieniądze, ale także warunków, dostępności i drogi składania wniosku. Sprawdź!

REKLAMA

Jak wygląda pożyczka w banku?

W Polsce wszystkie banki podlegają prawu bankowemu. W związku z tym proces ubiegania się o pożyczkę w takiej instytucji wymaga czasu i spełnienia wielu warunków. Jednym z nich jest odpowiednio duża zdolność kredytowa, która zależy od:

 • źródła i wysokości osiąganych dochodów,
 • historii kredytowej,
 • liczby zobowiązań, w tym osób będących na utrzymaniu,
 • comiesięcznych wydatków.

REKLAMA

Klient musi przedstawić potwierdzenie osiąganych dochodów. Zazwyczaj jest to wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy i oświadczenie pracodawcy. Sytuacja pożyczkobiorcy jest bardzo skrupulatnie weryfikowana. Bank chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie w ustalonym czasie.

W większości miejsc możliwe jest złożenie wniosku przez internet, jednak aby dopełnić formalności, nierzadko trzeba udać się bezpośrednio do oddziału. Pożyczka w banku jest płatna, a sposób jej spłacania jest ściśle ustalony w umowie. To, ile kosztuje dana oferta, pokazuje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy warto skorzystać z oferty firmy pożyczkowej?

Pożyczki są dostępne także w ofercie instytucji pozabankowych i są udzielane na podstawie ustaw antylichwiarskiej oraz o kredycie konsumenckim. Firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne i nie wymagają tylu dokumentów co banki. Klient musi zazwyczaj:

 • być w odpowiednim przedziale wiekowym (od 18 do 80 lat),
 • przedstawić osobiste zaświadczenie o dochodach,
 • wskazać wszystkie ciążące na nim zobowiązania finansowe,
 • pozytywnie przejść weryfikację konta bankowego.

Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet. Wystarczy odwiedzić np. porównywarkę pożyczek online na lowcachwilowek.pl. Nie trzeba być osobiście w placówce ani kontaktować się telefonicznie z pracownikiem firmy. Wszystkie informacje o warunkach, okresie spłaty, wysokości raty, a także dodatkowych kosztach są dostępne w umowie, która jest wysyłana na adres e-mail podany w formularzu. Po pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze są przelewane na konto klienta najszybciej jak to możliwe, najczęściej w kolejnym dniu roboczym.

Czy pożyczka w banku jest opłacalna?

Skorzystanie z oferty banku ma wiele zalet, jednak aby uzyskać pożyczkę, trzeba spełnić wiele warunków. To korzystna opcja, jeśli klient:

 • chce pożyczyć pieniądze od banku, gdzie ma aktywne konto – indywidualny rachunek często jeden z warunków uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej,
 • ma ustabilizowaną sytuację finansową – najmilej widziane są osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony,
 • nie ma dodatkowych zobowiązań, a wszystkie dotychczasowe pożyczki spłacał regularnie i w terminie,
 • chce rozłożyć płatność na kilkadziesiąt rat – banki niechętnie udzielają pożyczek spłacanych jednorazowo, natomiast specjalizują się w dzieleniu płatności na dogodne raty nawet na kilka lat.

Należy pamiętać o tym, że pożyczka a kredyt to nie jest to samo. Pierwsza opcja umożliwia pożyczenie pieniędzy na dowolny cel, którego nikt nie weryfikuje. Natomiast kredyt musi mieć zazwyczaj ściśle określone przeznaczenie.

Co zamiast pożyczki od banku?

Podczas brania pożyczki w banku klient, jego sytuacja finansowa oraz zdolność kredytowa są bardzo dokładnie weryfikowane. Osoby w trudnej sytuacji finansowej, z niskimi dochodami, zobowiązaniami oraz negatywną historią mogą mieć trudności z uzyskaniem pozytywnej decyzji.

W zamian warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych, takich jak np. Provident, Hapi Pożyczki, Monedo Now, Wonga, SuperGrosz.pl.

Pożyczka pozabankowa to atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie uzyskały pozytywnej decyzji w innym miejscu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA