REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zasady podnoszenia kwalifikacji zawodowych bez regulacji

Obecnie pracodawcy chcąc ustalić z pracownikami zasady podnoszenia kwalifikacji zawodowych muszą powoływać się na regulacje cywilnoprawne.

Jak ustalić właściwość urzędu skarbowego dla rozliczeń VAT

W jakim urzędzie skarbowym powinnam rozliczać się z podatku od towarów i usług, jeżeli miejsce zamieszkania mam w miejscowości X, siedzibę w miejscowości Y, a miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (małe punkty handlowe) w kilku innych miejscowościach?

Firmy będą częściej korzystać z usług pracowników tymczasowych

Trudna sytuacja firm zajmujących się produkcją doprowadziła w ubiegłym roku do 25-proc. spadku liczby pracowników tymczasowych. W tym roku znów rośnie zainteresowanie tą formą zatrudnienia.

Fiskus zbierze i przetworzy dane podatników

Kontrola skarbowa zyska nowe uprawnienia do gromadzenia danych. Urzędnicy fiskusa będą szukać informacji o podatnikach u innych przedsiębiorców. Zdaniem ekspertów nowe regulacje doprecyzują dzisiejsze zasady przeprowadzania kontroli.

REKLAMA

Wprowadzanie regulaminu pracy i wynagradzania

Pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników i nieobjęci postanowieniami układów zbiorowych mają obowiązek utworzenia regulaminu pracy i wynagradzania.

Cudzy pomysł, biznes twój

Ceni pracowitość i zaangażowanie. Premiuje przedsiębiorczych, a odrzuca biernych i nastawionych na łatwy zysk. Pozwala na start w biznesie i zaistnienie w nowej branży bez specjalnego przygotowania. Taka jest franczyza – własna firma z cudzego przepisu.

Weryfikacja funkcji Internet Explorera

Przeglądarka Microsoftu, wyposażona została w wiele różnych funkcji. Niestety nie wszystkie są przydatne, a część zdecydowanie przeszkadza wygodnie używać IE. Wszystkie niepotrzebne z naszego punktu widzenia funkcje możemy usunąć za pomocą rejestru systemu.

Odtwarzanie plików WMV (Firefox)

Choć obecnie większość klipów w sieci jest we flashu, to zdarzają się wyjątki z którymi nawet Firefox ma problemy. Są to np. filmy w formacie Windows Media Video, które nie odtwarzają się mimo zainstalowanego w systemie programu Windows Media Player. Odpowiedź jest prosta – potrzebujemy wtyczki.

REKLAMA

Internet bez myszy (Firefox)

Internet mobilny zyskuje coraz większą popularność. Telefony są jednak dla wielu z nas zbyt małe do surfowania w sieci. Najwygodniejsze rozwiązania to nadal notebooki i ich mniejsi bracia czyli netbooki. Przewijanie stron za pomocą panelu dotykowego jest niewygodne, ale możemy zaprogramować Firefoxa tak, aby móc korzystać z klawiatury.

Wygodne przeglądanie stron (Firefox)

Współczesne serwisy internetowe mają po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt podstron. Przechodzenie między nimi za pomocą klawiszy nawigacyjnych Dalej i Wstecz tracimy sporo czasu. Strony i tak łądują się od razu więc może należy znaleźć sposób na automatyzację tych poleceń?

Przechowalnia zakładek w Internecie ( Firefox, Internet Explorer)

Gdy pracujemy na kilku komputerach ( w pracy, domu, na studiach) nie mamy zazwyczaj dostępu do naszych zakładek, tak potrzebnych podczas surfowania po Internecie. Na szczęście jest narzędzie, które pozwala zarządzać zakładkami w kilku komputerach.

Jak chronić się przed autorami złośliwych witryn? (Firefox, Internet Explorer)

Tiny URL to stosunkowo nowa usługa, która zmienia długie adresy internetowe, w krótsze i znacznie prostsze. Niestety każdy kij ma dwa końce – cyberprzestępcy wykorzystują skracanie adresów do przekserowania nieświadomych internautów na specjalnie przygotowane przez siebie strony. Tak spreparowane witryny pełne są wirusów, Trojanów i innego złośliwego oprogramowania. Poznajmy sposoby obrony.

Uroczystości pogrzebowe na Wawelu

Dziś (18 kwietnia) w Krakowie odbędą się uroczystości pogrzebowe Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP i jego małżonki Marii. Oboje zginęli tragicznie 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Po mszy św. w Bazylice Mariackiej para prezydencka zostanie pochowana w krypcie katedry na Wawelu.

Msza żałobna w intencji ofiar katastrofy

W sobotę (17 kwietnia br.) na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się państwowe uroczystości żałobne poświęcone pamięci wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, którzy mieli wziąć udział w uroczystościach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Pośmiertne odznaczenia dla funkcjonariuszy BOR

Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta RP, przyznał odznaczenia i awansował funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem. Awans na I stopień oficerski otrzymało pięciu funkcjonariuszy BOR - podaje MSWiA.

Kraków: utrudnienia w ruchu w związku z uroczystością pogrzebową

W niedzielę (18 kwietnia br.) w Krakowie obowiązuje ograniczony ruch drogowy w centrum miasta oraz na trasie przejazdu konduktu pożegnalnego - informuje MSWiA.

Sortowanie zakładek (Firefox)

Firefox pozwala nam zdefiniować nowe zakładki bez przypisywania do nich folderów. Niestety szukając później takiej zakładki pojawia się nie lada problem. Można jednak temu zaradzić.

Zmieniamy nagłówek przeglądarki (Firefox)

Niedawno miała miejsce premiera nowej wersji przeglądarki Firefox. Nie każdy internauta wie,ale ma ona wbudowane narzędzie (tak jak wszystkie inne przeglądarki) które informuje portal z jakiego programu korzystamy. Dzięki szybkiej sztuczce możemy usunąć ten ślad jaki pozostawiamy po sobie w sieci.

Bezpieczne hasła (Firefox)

Hasło, które nosi znamiona bezpiecznego z pewnością powinno być ciągiem przypadkowych i cyfr (dużych i małych). Najgorszym rozwiązaniem są same cyfry, imiona lub Inne znane wyrazy, które sprawiają, że hasło jest podatne na ataki słownikowe.

Odznaczenie dla mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej

Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości podjął decyzję o uhonorowaniu tragicznie zmarłej mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej najwyższym odznaczeniem resortowym – Srebrnym Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości.

MSWiA o terminach i miejscach mszy św. oraz pogrzebów ofiar katastrofy

MSWiA podało informację o terminach i miejscach mszy św. oraz pogrzebów ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Informacje te będą na bieżąco aktualizowane.

Będzie łatwiej otrzymać świadczenia pielęgnacyjne

Zdaniem resortu pracy osoba sprawująca opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny i otrzymująca z tego tytułu świadczenie pielęgnacyjne nie musi z nim mieszkać.

Wzrasta zainteresowanie tymczasową formą zatrudnienia

Trudna sytuacja firm zajmujących się produkcją doprowadziła w ubiegłym roku do 25-proc. spadku liczby pracowników tymczasowych. W tym roku znów rośnie zainteresowanie tą formą zatrudnienia.

Ranking lokat bankowych - kwiecień 2010

Oprocentowanie lokat znów zaczęło spadać. Po krótkim okresie wzrostu rentowności lokat, banki znów zaczęły obcinać odsetki. Wróciliśmy więc do tendencji trwającej już od prawie roku.

Po wygaśnięciu długu podatnik zapłaci koszty egzekucji

Wygaśnięcie należności na rzecz Skarbu Państwa określonej w tytule wykonawczym nie spowoduje umorzenia kosztów związanych z postępowaniem egzekucyjnym.

Urodziny warszawskiej giełdy w tle tragicznych wydarzeń

GPW pełnoletniość osiągnęła rok temu. Okrągłą rocznicę obchodzić będzie za dwanaście miesięcy. Choć dziś nie jest dobry czas na świętowanie nie sposób nie wspomnieć, że dziewiętnaście lat temu odbyła się pierwsza sesja na warszawskim parkiecie. 

Wystawa gospodarcza w Inowrocławiu

W dniach 8-9 maja br. Urząd Miasta Inowrocławia wspólnie z Naczelną Organizacją Techniczną FSNT Rada w Inowrocławiu organizują kolejną edycję Inowrocławskiej Wystawy Gospodarczej, która daje okazję do zaprezentowania dokonań i osiągnięć przedsiębiorców, zaprezentowania planów inwestycyjnych.

Forma odmowy udzielenia informacji publicznej

Jeżeli chodzi o sposób udzielenia odmowy informacji z uwagi na to, że wnioskowana informacja nie ma charakteru informacji publicznej to ustawa o dostępie do informacji publicznej (dalej u.d.i.p.) nie precyzuje takiej sytuacji.

Informacja publiczna przetworzona

Ustawodawca nie zawarł żadnej legalnej definicji informacji przetworzonej w ustawie o dostępie do informacji publicznej (dalej u.d.i.p.), ale na temat tej kwestii często wypowiadały się w swoich orzeczeniach Sądy Administracyjne.

Rekord wzrostów na urodziny GPW

Jeżeli obecny tydzień zakończy się wzrostem indeksów na warszawskiej giełdzie, będzie to rekord tygodniowych wzrostów na naszym parkiecie. To piękny prezent dla inwestorów na 19 urodziny GPW.

Odmowa udzielania informacji publicznej prasie

Ograniczenie w stosowaniu i wykonywaniu prawa dostępu do informacji publicznej wprowadza ustawa o dostępie do informacji publicznej (dalej u.d.i.p.).

Niepewność na gieładch europejskich

W czwartek 15 kwietnia br. wśród inwestorów na europejskich parkietach panowała lekka niepewność, spora porcja danych makroekonomicznych, które okazały się mieszane, wpłynęła na zachowanie graczy w trakcie sesji.

Pomoc finansowa dla rodzin ofiar katastrowy samolotu rządowego

MSWiA informuje, że udzielana jest pomoc finansowa dla osób, które straciły swoich bliskich w tragedii smoleńskiej. Wojewodowie nawiązali kontakt ze wszystkimi rodzinami. Dysponują środkami finansowymi, które przekazują na bieżąco rodzinom.

Osłabienie wspólnej waluty

Umocnienie się wspólnej waluty w pierwszych dniach tygodnia w czwartek 15 kwietnia br. trwało niedługo.Jeszcze w środę wieczorem kurs euro sięgał 1,368 dolara. Dziś około południa wynosił już tylko 1,352 dolara.

Niewielkie poprawki na warszawskim parkiecie

W czwartek 15 kwietnia br. sesja na warszawskim parkiecie zaczęła się dość optymistycznie. Główne indeksy na otwarciu zyskiwały po 0,5 proc., ustanawiając kolejne rekordy.

Gold Finance: inflacja hamuje

Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł w marcu 2,6 proc.

Polbank EFG zmienia oprocentowanie kont oszczędnościowych

Polbank EFG zmienił oprocentowanie Konta Mocno Oszczędzającego. Od 14 kwietnia br. oszczędności niezależnie od wysokości depozytu oprocentowane są na 5,5 proc. w skali roku.

Ochrona danych osobowych przekazywanych przez rzecznika

Rola rzecznika prasowego i kwestia jego dostępu do zawartych w aktach danych osobowych lub informacji stanowiących prawnie chronioną tajemnicę bądź ochronę prawa prywatności nie jest do końca prawnie określona.

Spadek inflacji jest zgodny z oczekiwaniami

Indeks wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI), który jest najpopularniejszą miarą inflacji pokazał spadek, co jest zgodne z oczekiwaniami ekonomistów.

Potrzeby kapitałowe przedsiębiorstw a dostępne formy finansowania działalności gospodarczej

Dynamiczny rozwój gospodarki rynkowej prowadzi przeważnie do rozwoju zarówno typowych, jak i bardziej alternatywnych źródeł finansowania. Szczególnie w czasie zaostrzenia warunków uzyskania kapitału, przedsiębiorstwa sięgają do coraz bardziej kreatywnych, a tym samym alternatywnych form dokapitalizowania.

Przedsiębiorca nie odpowiada za jakość dostarczanej wody z wodociągu publicznego

Brak jest podstaw prawnych do nałożenia na przedsiębiorcę obowiązku udokumentowania jakości wody używanej w jego zakładzie, która jest dostarczana z wodociągu publicznego.

Firmy mogą omijać zakaz stosowania długich umów

Już w dniu zawarcia niektórych umów o pracę na czas określony mogą być one uznane za stałe kontrakty. Pracodawcy chcą, aby przepisy jasno regulowały te kwestie.

Przy zwolnieniu liczy się niezdolność do podjęcia pracy

Firma może zwolnić chorego pracownika bez wypowiedzenia, mimo że ten przerwał długotrwałą chorobę przed upływem 182 dni i przestał pobierać zasiłek chorobowy.

Ustawa deregulacyjna usunie wiele barier biurokratycznych

Ustawa deregulacyjna ma usunąć z systemu prawa bariery związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Projekt pozytywnie ocenia środowisko pracodawców skupionych w PKPP Lewiatan.

Zawieranie umów w obrocie elektronicznym przez ofertę i jej przyjęcie

Nowoczesne technologie przenikają coraz więcej sfer działalności przedsiębiorstwa. Dziś trudno już sobie wyobrazić prowadzenia działalności w większym rozmiarze bez popularnej i znanej prawie wszystkim poczty elektronicznej.

Długotrwała choroba przyczyną rozwiązania umowy o pracę

Gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy i zachoruje, co spowoduje niezdolność do pracy trwającą dłużej niż 3 miesiące, pracodawca może rozwiązać z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia, lecz bez winy pracownika.

DAD naciąga polskie firmy

Niemiecka firma DAD naciąga polskich przedsiębiorców - informuje "Gazeta Wyborcza".

Sklep mięsny

Otwarcie sklepu mięsnego to może być bardzo dobry pomysł. Polacy bardzo lubią dobrą wędlinę i generalnie potrawy mięsne. Często zamiast szukać tych wyrobów w hipermarketach - kupują je w małym specjalistycznym sklepie. Taka decyzja często oznacza większą pewność dobrego smaku i świeżości.

Czy powrócą kredyty we frankach

Wśród kredytów walutowych najbardziej popularne są kredyty w euro. Duży spadek kursu euro w poprzednim roku jednak powoduje, że pożyczanie pieniędzy w tej walucie staje się coraz bardziej ryzykowne. Na rynku zdarzają się sytuacje, w których kredyty we franku szwajcarskim są tańsze niż w europejskiej walucie.

Polska ma dążyć do utrzymania wiarygodności w oczach świata

Rządzenie krajem to nie tylko ustanawianie głupich czy mądrych ustaw, ale przede wszystkim zarządzanie emocjami społecznymi.

REKLAMA