REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Reklama w Internecie to najskuteczniejszy marketing

Rynek reklamy w Polsce przechodzi kryzys. Wydatki firm na reklamy telewizyjne znacznie się zmniejszyły. Firmy stawiają na reklamy w Internecie, które stanowią najskuteczniejszy sposób na dobry marketing.

Dofinansowanie z PFRON w 2014 / 2015 r.

Pracodawcom przysługuje miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, jeżeli pracownik został wpisany do ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych. Jaka będzie kwota dofinansowania w 2014 r.?

Firmy rodzinne – źródło innowacyjnych pomysłów i przyszłość gospodarki

12 i 13 listopada 2013 roku odbyła się Konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, w ramach, której przedsiębiorcy od lat prowadzący familijne biznesy, wymienili się doświadczeniami i uchylili rąbka tajemnicy, opowiadając co stoi za sukcesami ich firm. Nie obyło się też bez szukania wspólnych rozwiązań, które umożliwiałyby harmonijny rozwój firmom rodzinnym.

Wzór reklamacji dotyczącej naprawy towaru

W artykule prezentujemy wzór reklamacji dotyczącej naprawy towaru. Naprawa towaru to jeden ze sposobów reklamacji wadliwego towaru. Zobacz wzór reklamacji dotyczącej naprawy towaru!

REKLAMA

Jakich zasad przestrzegać przy prowadzeniu działalności gospodarczej?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą powinien przestrzegać zasad uczciwej konkurencji oraz poszanowania interesów konsumentów. Jakich obowiązków powinna ponadto dopełnić osoba prowadząca działalność gospodarczą?

Jaką odpowiedzialność ponoszą pracownicy?

Każda osoba podejmująca się zatrudnienia powinna przestrzegać zasad organizacji i porządku pracy w danym zakładzie. W przypadku niedostosowania się do obowiązujących reguł pracodawca może zastosować wobec pracownika kary. Jaką odpowiedzialność ponoszą pracownicy?

Obrona przed komornikiem - wstęp

Otrzymanie wezwania do zapłaty wraz z wypowiedzeniem umowy kredytowej wcale nie przekreśla sytuacji prawnej dłużnika. Nie powoduje, że dłużnik skazany jest na „stracenie” (czyli komornika) i uzależniony tylko od woli pracownika banku. Okazuje się bowiem, że przy zastosowaniu odpowiednich metod negocjacyjnych można zyskać nawet kilka miesięcy odsuwając od siebie wizję egzekucji.

Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych

Debata pt. „Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych" została zorganizowana w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych.

REKLAMA

Od 2014 r. można odliczyć cały VAT od aut "z kratką"

Przedsiębiorcy będą mogli odliczać cały VAT od aut z "kratką" od stycznia 2014 r. Jednakże będzie to możliwe jedynie przez kilka miesięcy.

Nowy Świat w Warszawie najdroższą ulicą handlową w Polsce

Warszawski Nowy Świat jest najdroższą ulicą handlową w Polsce i 45 na świecie - tak wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield.

„Jak z sukcesem rozwijać swoją firmę” - III Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

25 listopada, w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Muranów, w Muzeum Historii Żydów Polskich odbędzie się kolejna konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Jeśli chcesz zdobyć i pogłębić wiedzę o prowadzeniu biznesu bądź sprawdzić czy własna firma to coś dla Ciebie, serdecznie zapraszamy na konferencję.

Rozszerzenie gwarancji de minimis

Program de minimis służy wzmocnieniu sektora mikro, małych i średnich firm. Pomaga również w ich rozwoju oraz planowaniu inwestycji. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z 22 bankami w sprawie rozszerzenia udzielania gwarancji de minimis.

Międzynarodowy Kongres Rekrutacji i HR 2013

Międzynarodowy Kongres Rekrutacji i HR 2013 odbędzie się 26 listopada 2013 r. w Warszawie.

Umowa o pracę na czas określony

W obowiązującym systemie prawa pracy możemy wyróżnić kilka rodzajów umów o pracę. Zgodnie z art. 25 Kodeksu pracy, umowę o pracę zawiera się na czas nie określony, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy.

Ustalenie stosunku pracy - kiedy można to zrobić

Stosunkowo często ma miejsce sytuacja, w której zawarta umowa cywilnoprawna (przykładowo umowa zlecenia, umowa o dzieło czy inna umowa o świadczenie usług) posiada również cechy umowy o pracę. W takich przypadkach można dochodzić sądownie ustalenia stosunku pracy.

Urlopy wychowawcze od września 2013

Zgodnie z ustawą z 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw - Dz. U. 2013 poz.983 - z dniem 1 września 2013 r. weszły w życie zmiany dotyczące urlopów wychowawczych.

Flaga i godło a prawa autorskie

Polska flaga i godło narodowe podlegają szczególnej ochronie prawnej. Jednakże, czy symbole narodowe korzystają z ochrony przewidzianej prawami autorskimi?

Zmiany w ustawie o obligacjach

Wartość rynku obligacji korporacyjnych w Polsce wyniosła w 2012 r. 31,356 mld PLN, co oznacza wzrost o 30 %. Ministerstwo Finansów ocenia, iż udział długoterminowych papierów dłużnych w ogólnej puli form finansowania zewnętrznym kapitałem nie jest wysoki. Wobec tego postanowiło rozpocząć działania mające na celu aktywizację tego rynku.

Brak obowiązku przechowywania numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego

Zgodnie z nowelizacją ustawy o Monitorze Sądowym i Gospodarczym zniesiony został obowiązek przechowywania przez przedsiębiorców numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego. Nowelizacja została już podpisana przez Prezydenta.

Opinia Kancelarii Prezydenta w sprawie OFE

Kancelaria Prezydenta nie popiera w całości zmian w ustawie dotyczącej OFE. Swoje zastrzeżenia zgłosiła do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

XVII Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „PRAWO PRACY a skuteczne zarządzanie personelem”

XVII Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „PRAWO PRACY a skuteczne zarządzanie personelem” odbędzie się dnia 25 listopada 2013 r. w Warszawie.

Lojalność klienta cz. I.

Utrzymanie ciągłości funkcjonowania firmy, to jeden z podstawowych obowiązków jej właściciela. Aby się z niego wywiązywać muszą być spełnione trzy warunki. Po pierwsze, firma musi mieć produkt; po drugie, zachowywać płynność finansową ; wreszcie po trzecie, musi mieć klientów, którzy ten produkt od niej kupią.

Elektroniczny obieg dokumentów - bezpieczeństwo i niższe koszty prowadzenia firmy

Jedną z podstaw sprawnego funkcjonowania każdej firmy jest właściwy przepływ informacji. Dotyczy to nie tylko tych skierowanych do adresatów zewnętrznych, ale przede wszystkim danych przeznaczonych do wewnętrznego obiegu.

Urlop na żądanie

Pracodawca jest obowiązany udzielić urlopu na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.

Odliczenie podatku VAT od zakupu samochodu z kratką w 2014 roku

Zgodnie z nowelizowaną ustawą o podatku VAT, od 1 stycznia 2014 r. ponownie powraca możliwość odliczenia pełnego podatku VAT od zakupu auta z kratką. Zgodnie jednak ze stanowiskiem ministerstwa finansów, jeszcze w ciągu 2014 roku nastąpi nowelizacja przepisów ograniczająca ten proceder.

Konsorcjum jako instrument skutecznego przystępowania do zamówień publicznych

Przy realizacji zamówień publicznych kluczową rolę odgrywają zamawiający i wykonawca. Nie jest jednak jednoznacznie przesądzone czy wykonawca musi występować samodzielnie czy też jest dopuszczalna możliwość występowania wspólnie.

Dopuszczalne prawem sposoby zatrudniania w Polsce

Klasyczną formą zatrudnienia w Polsce jest umowa o pracę, która może przybrać różne formy. Najczęściej jest to umowa zawierana na czas określony lub też nieokreślony. Oczywiście czas jej trwania nie jest jedynym elementem rozróżniającym je. Istotne znaczenie mają okresy wypowiedzenia oraz kwestia jego uzasadnienia. Warto podkreślić, iż w umowach zawartych na czas nieokreślony, pracodawca rozwiązujący umowę o pracę z zachowaniem okresy wypowiedzenia, zobowiązany jest podać rzeczywistą i konkretną przyczynę, a niekiedy przeprowadzić także konsultacje z odpowiednimi organizacjami związkowymi.

Składki ZUS wspólników spółki jawnej

Wspólnikami spółki jawnej mogą być zarówno osoby fizyczne jak i prawne, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem. W jaki sposób są zatem odprowadzane składki do ZUS?

23 % VAT do końca 2016 roku

Stawka podstawowa 23%, stawka obniżona 8% oraz odpowiednio zwiększone zryczałtowane stawki VAT miały obowiązywać do końca bieżącego roku. Jednak przyjęty przez Sejm projekt nowelizacji ustawy o VAT przedłuża czas obowiązywania wyższych stawek do końca 2016 r.  Za przyjęciem ustawy głosowało 232 posłów, przeciwko zmianom było 221 posłów.

Ugoda jako sposób zakończenia sporu

Rozwiązywanie sporów między pracownikami a pracodawcami może nastąpić na mocy ugody między nimi, bez konieczności kierowania sprawy na drogę sądową. Można tego dokonać w ramach postępowania przed komisją pojednawczą działającą u danego pracodawcy.

Terminy wypłacania wynagrodzeń za pracę

Pracodawca zobowiązany jest do wypłaty pracownikom wynagrodzeń za pracę w okresach nie dłuższych niż jeden miesiąc. Pracownik nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia. Jakie terminy obowiązują pracodawcę przy wypłacie wynagrodzenia?

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

18 listopada rozpocznie się szósta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Przez 7 olejnych dni na terenie całej Polski, podobnie jak w ponad 130 innych krajach, odbędą się liczne szkolenia, wykłady i spotkania promujące przedsiębiorczość. Portal Infor.pl jest patronem medialnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Powrót do pracu po macierzyńskim w 2014 roku

Od 2014 r. będą obowiązywały nowe rozwiązania, które mają wesprzeć kobiety w powrocie na rynek pracy. Jednym z nich będzie grant na telepracę – instrument zachęcający pracodawcę albo przedsiębiorcę do zatrudnienia w formie telepracy bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy.

Zmiany w zamówieniach publicznych - czy korzystne?

Trwają prace sejmowe nad wprowadzeniem zmian w zamówieniach publicznych. Obejmą one podwyższenie progu z 14 tys. do 30 tys. euro. Zmiany mają być korzystniejsze dla podwykonawców, co może stanowić utrudnienie dla wykonawców.

Interpretacja ogólna chroni podatnika

Interpretacja ogólna prawa podatkowego pomocna jest przy rozbieżności stanowisk organów podatkowych czy kontrowersyjnych przepisach podatkowych. Korzystna dla podatnika interpretacja to cenny instrument ochronny.

Czym jest roszczenie windykacyjne?

Roszczenie windykacyjne przysługuje właścicielowi rzeczy w przypadku naruszenia prawa przez osobę faktycznie władającą jego rzeczą. Jest to podstawowe roszczenie, z jakim może wystąpić właściciel. Jaka powinna być treść roszczenia windykacyjnego?

Co nie powinno znaleźć się w regulaminie sklepu internetowego?

Regulamin sklepu internetowego nie może w swojej treści zawierać klauzul niedozwolonych. Co to jest klauzula niedozwolona? Co jeszcze nie powinno znaleźć się w regulaminie sklepu internetowego?

Przedsiębiorczy Polak

Podstawowym celem każdego przedsiębiorcy jest rozwój, zysk oraz dobre prosperowanie firmy. W dzisiejszych czasach do osiągnięcia sukcesu  niestety nie wystarczą chęci i znakomicie opracowany biznes plan. Rozwój przedsiębiorstwa to wielowymiarowa strategia zarządzania, działania promocyjne oraz kontakty biznesowe. Dla wielu to zadanie niełatwe, ale możliwe do zrealizowania. Zachodzi pytanie jak?

Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy „Najnowsze przepisy prawa pracy – konsekwencje dla przedsiębiorcy”

Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy „Najnowsze przepisy prawa pracy – konsekwencje dla przedsiębiorcy” odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2013 r. w hotelu Mercure w Warszawie.

Forma prawna aneksu do umowy

Zmiana realiów gospodarczych często wywołuje u kontrahentów umów wolę zmiany łączących ich ustaleń biznesowych. Każdą umowę można zmienić, o ile istnieje w tym przedmiocie wola obydwu stron ją zawierających, a postanowienia aneksu do umowy są zgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz nie zmierzają do obejścia prawa.

Jak wygląda otwarcie ksiąg rachunkowych od 2014 r.?

Każdy podmiot, który zmienia formę rozliczania zobowiązany jest do zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia bilansu otwarcia. Od 1 stycznia 2014 r. księgi rachunkowe należy otworzyć w ciągu 15 dni.

Wzrost akcyzy na papierosy w 2014 roku

Od początku 2014 roku rząd planuje wzrost akcyzy na papierosy o 5 proc. Eksperci ostrzegają, że zmiana wpłynie na zmniejszenie wpływów do budżetu. Rozwinie się szara strefa oraz rynek papierosów elektronicznych. Polska już teraz ma jedne z najwyższych stawek podatków w stosunku do wartości paczki papierosów w Europie.

Jak powinno wyglądać legalne zatrudnienie?

Osoby wykonujące daną pracę na rzecz swojego pracodawcy są uprawnione do otrzymywania stosownego wynagrodzenia w wysokości wynikającej z zawartej umowy. Pracodawcy powinni być przygotowani na kontrolę legalności zatrudnienia prowadzonej przez PIP. Jak wygląda zatem legalne zatrudnienie?

Co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego?

Regulamin sklepu internetowego powinien obowiązkowo zawierać elementy określone w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Stworzenie regulaminu sklepu internetowego nie jest sprawą łatwą. Na co uważać przy tworzeniu regulaminu sklepu internetowego?

Przyjęto reformę urzędów pracy i promocji zatrudnienia

Rząd przyjął przygotowaną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej reformę obejmującą promocję zatrudnienia i instytucji rynku pracy. Najważniejsze zmiany obejmą zwiększenie pomocy dla bezrobotnych oraz instrumenty wsparcia dla poszukujących zatrudnienia.

Szkolenie "Zmiany w komunikacji z ZUS z użyciem programu Płatnik wersja 9.01.001 – komunikacja dwustronna" w Lublinie

Szkolenie "Zmiany w komunikacji z ZUS z użyciem programu Płatnik wersja 9.01.001 – komunikacja dwustronna" odbędzie się 21 listopada 2013 r. w Lublinie.

Jak ubiegać się o tanią pożyczkę dla studenta - przedsiębiorcy?

Absolwenci szkół wyższych rozpoczynający własną działalność gospodarczą mogą liczyć na niskooprocentowane pożyczki w wysokości 0,69% w skali roku. Pomoże w tym program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”, który obejmie obszary województw.

Wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu

Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość wykluczenia wykonawców z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Ma to na celu wyeliminowanie wykonawców, którzy nie spełniają określonych warunków. Jakie są przesłanki wykluczenia?

Ustawa dotycząca programu Mieszkanie dla Młodych podpisana

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program Mieszkanie dla Młodych, który ma na celu pomóc osobom poniżej 35 roku życia w zakupie pierwszego mieszkania. Dodatkowo program zapewnia pokrycie części wkładu własnego do kredytu.

Dopłaty do wynagrodzeń pracowników zagrożonych zwolnieniami

Prezydent podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Ma ona na celu wprowadzenie rozwiązań wspierających zatrudnienie bezpośrednią pomocą finansową na dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników zagrożonych zwolnieniami przez przedsiębiorców, u których przejściowo pogorszyły się warunki prowadzenia działalności gospodarczej, oraz określenie zasad dofinansowania z Funduszu Pracy kosztów szkolenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy. 

REKLAMA